530552_545409475487596_696046081_n

Magdalena Tulli, Marek S. Huberath, Mariusz Partyka, finał konkursu na prozę poetycką i Rambo Jet. Tak pokrótce wyglądał kolejny dzień VI Festiwalu Puls Literatury w Łodzi.

Tym razem imprezy zorganizowano w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury. Rozpoczęło się po godz. 17 spotkaniem z Mariuszem Partyką wokół jego debiutanckiego tomu poezji Eskapady wydanym przez Stowarzyszenie Literackie im. K.K. Baczyńskiego. Potem bardziej komercyjnie – na scenie, w towarzystwie Witolda Jabłońskiego i Katarzyny Knapik-Gawin, pojawił się autor z kręgu literatury fantastycznej, Marek S. Huberath. Po nim odbyło się spotkanie z Laureatką Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii proza – Magdaleną Tulli.

joomplu:46348

Najważniejszym elementem dnia było rozstrzygnięcie VII Ogólnopolskiego Konkursu na Prozę Poetycką im. Witolda Sułkowskiego. Jurorzy nie przyznali pierwszego miejsca – drugie zajęli Łucja Dudzińska oraz Karol Bajorowicz. Na zakończenie wystąpiła łódzka grupa Rambo Jet z utworami do słów Juliana Tuwima.

joomplu:46326

Trzeci dzień Pulsu Literatury odbędzie się w Ośrodku Kultury Górna – o godz. 17 spotkanie z Bronisławem Wildsteinem oraz w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka. Tam zostaną zorganizowane: panel „Liberte!”, spotkanie z Martą Podgórnik, które poprowadzi Krzysztof Siwczyk oraz pokaz spektaklu Kwartet. Pełen program festiwalu można znaleźć tutaj.

Zobacz także:

VI Festiwal Puls Literatury w Łodzi – dzień pierwszy (foto)

VI Festiwal Puls Literatury w Poddębicach (foto)

VI Festiwal Puls Literatury w Brzezinach (foto)

VI Festiwal Puls Literatury w Parzęczewie (foto)

VI Festiwal Puls Literatury w Tomaszowie Mazowieckim (foto)

VI Festiwal Puls Literatury w Radomsku (foto)

VI Festiwal Puls Literatury w Skierniewicach (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_7840
Spotkanie ze Sławomirem Rogowskim (foto)
Otwarcie Biblioteki Reymonta (foto)
IMG_0264
Piotr Paziński w Łodzi (wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*