10122012_007Wernisaże dwóch wystaw, dwa panele dyskusyjne oraz pokazy animacji – czwarty dzień VI Festiwalu Puls Literatury za nami.

Od 10 grudnia w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury można oglądać dwie wystawy: Kolekcja prac studentów zagranicznych z Pracowni Techniki Drzeworytniczych i Książki Artystycznej ASP oraz komiksu Wielki Atlas Ciot Polskich na podstawie Lubiewa Michała Witkowskiego.

Po wernisażach zorganizowano panel dyskusyjny Kilka twarzy kobiecej erotyki. Kicz, rewanż, emancypacja? z udziałem Bogdana Banasiaka i Grażyny Plebanek oraz prowadzącej, Magdaleny Nowickiej. Po tym wrócono do Wielkiego Atlasu Ciot, o którym dyskutowali Szymona Holcmana i Piotra Mareckiego i Magdalena Lachman.

Na zakończenie wieczoru Piotr Kardas zaprezentował osiem krótkometrażowych filmów animowanych pod wspólnym hasłem Wstęp do kamasutry animacji, czyli o namiętnych związkach literatury i animacji przykładów kilka.

joomplu:46467

Kolejny dzień VI Festiwalu Puls Literatury odbędzie się w Poleskim Ośrodku Sztuki. O godz. 18 kolejno:  panel środowiska Uniwersytetu Łódzkiego Kicz intelektualny z udziałem Tomasza Bocheńskiego, Tomasza Majewskiego, Magdalena Miecznicka, spotkanie z Sylwią Chutnik oraz spotkanie i koncert Jiři Dedečka (Czechy).

Zobacz także:

VI Festiwal Puls Literatury – dzień trzeci (foto)

VI Festiwal Puls Literatury – dzień drugi (foto)

VI Festiwal Puls Literatury w Łodzi – dzień pierwszy (foto)

VI Festiwal Puls Literatury w Poddębicach (foto)

VI Festiwal Puls Literatury w Brzezinach (foto)

VI Festiwal Puls Literatury w Parzęczewie (foto)

VI Festiwal Puls Literatury w Tomaszowie Mazowieckim (foto)

VI Festiwal Puls Literatury w Radomsku (foto)

VI Festiwal Puls Literatury w Skierniewicach (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_2095
Kawiarnia Literacka: Krzysztof Varga (foto)
IMG_0706
VII Festiwal Puls Literatury w Radomsku (foto)
Forum Młodej Literatury – dzień 2 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*