vi_festiwal_puls_literatury_20121216_1187981756Najważniejszy dzień VI Festiwalu Puls Literatury za nami. W sobotę, 15 grudnia, w Śródmiejskim Forum Kultury zorganizowano finał XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego na debiut książkowy im. Jacka Bierezina.

Impreza rozpoczęła się po godz. 17 spotkaniem z cyklu „Krytyk i jego pisarz” z udziałem Marcina Orlińskiego i Dariusza Suski. Po nich na scenie pojawili się Jacek Dehnel oraz Kārlis Vērdiņš z Łotwy. O godz. 20 zaprezentowano ośmiu finalistów konkursu im. Jacka Bierezina, a po tej części ponownie „Krytyk i jego pisarz”, tym razem z udziałem Pawła Kozioła i Agnieszki Mirahiny.

Po ogłoszeniu werdyktu konkursu krytycznoliterackiego (trzy równorzędne wyróżnienia – Monika Brągiel, Mateusz Bobowski i Sławomir Platek) zorganizowano Turniej Jednego Wiersza „O Czekan Jacka Bierezina”. Wzięło w nim udział dwudziestu czterech poetów i poetek. Wyróżniono Damiana Kowala, a nagrody otrzymali – Jarosław Zaręba, Krzysztof Szeremeta oraz Krzysztof Kleszcz.

joomplu:46798

Po szalonym koncercie w wykonaniu Babu Król (relacja tutaj) nastał czas na główne rozstrzygnięcia. Nagrodę publiczności XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina otrzymał Szymon Domagała-Jakuć. Jury w składzie: Jacek Dehnel (przewodniczący), Julia Szychowiak, Zdzisław Jaskuła i Dariusz Suska przyznali nagrodę specjalną – Rafałowi Krausemu, na nagrodę główną Pawłowi Tomankowi.

joomplu:46847

VI Festiwal Puls Literatury zakończy się w niedzielę w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury. Od godz. 16 kolejno – spotkanie z Jerzym Jarniewiczem i Maciejem Świerkockim, ogłoszenie wyników konkursów translatorskich, spotkanie z Kareemem Amerem z Egiptu, spotkanie z Januszem Rudnickim oraz występy Concrete Hills i Agnellus.

Zobacz także:

VI Festiwal Puls Literatury w Wytwórni (foto)

VI Festiwal Puls Literatury w OFF Piotrkowska (foto)

VI Festiwal Puls Literatury – dzień szósty (foto)

VI Festiwal Puls Literatury – dzień piąty (foto)

VI Festiwal Puls Literatury – dzień czwarty (foto)

VI Festiwal Puls Literatury – dzień trzeci (foto)

VI Festiwal Puls Literatury – dzień drugi (foto)

VI Festiwal Puls Literatury w Łodzi – dzień pierwszy (foto)

VI Festiwal Puls Literatury w Poddębicach (foto)

VI Festiwal Puls Literatury w Brzezinach (foto)

VI Festiwal Puls Literatury w Parzęczewie (foto)

VI Festiwal Puls Literatury w Tomaszowie Mazowieckim (foto)

VI Festiwal Puls Literatury w Radomsku (foto)

VI Festiwal Puls Literatury w Skierniewicach (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_3358
Kawiarnia Literacka: Jonathan Locke Hart (foto)
IMG_5699
IX Festiwal Puls Literatury – dzień 6 (foto)
IMG_8232
O Gałczyńskim w Domu Literatury (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*