VI Doroczna Wystawa Fotografii Członków Stowarzyszenia Foto Humanum (foto)

IMG_4882W środę, 27 września,w Przędzy odbył się wernisaż VI Dorocznej Wystawy Fotografii Członków Stowarzyszenia Foto Humanum. W trakcie wydarzenia przyznano nagrodę Foto Humanisty roku.

Jury w składzie: Sławomir Grzanek (ŁTF, ZPAF) – przewodniczący, Tadeusz Hałatek (ŁTF, ZPAF), Mariusz Nowicki (ŁTF) i Robert Tarczyński (ŁTF) spośród przysłanych na konkurs zdjęć wybrało na pokonkursową wystawę 29 prac dziesięciorga autorów. Są to (alfabetycznie) Antoni Buraczewski, Magdalena Janas, Jacek Jerominko, Kazimierz Król, Jacek Rutkowski, Wiktor Sawiuk, Jan Konrad Soborowski, Janusz Stasiak, Katarzyna Turkowska i Lidia Zysiak.

Pierwsze miejsce w konkursie zdobył Jan Konrad Soborowski za prace „ Baloniki”, „Dziewczyna z rowerem” i „Garncarz 1”. Drugie miejsce miejsce Wiktor Sawiuk za zdjęcia „ Selfie z gwiazdą” i „Zmiana dekoracji”, trzecie miejsce – Lidia Zysiak za prace „Pierwszym głosem” oraz „Przerwa na papierosa”. Wyróżnienie dostała Katarzyna Turkowska za zdjęcie „Wiatraki”.

Za najlepsze konkursowe prace uznano fotografie „Serce”, „Przed koncertem” i „Szczęśliwa”. Tym samym ich autorowi Kazimierzowi Królowi jury konkursu przyznało tytuł Fotohumanisty Roku 2017.

„Pozaprotokolarne” wyróżnienie specjalne dostał Antoni Buraczewski za zdjęcie „Prosiłem Cię, nie pal”. Marek Stoliński odebrał zaległy dyplom za nagrodę w konkursie zdjęć z Brna a Małgorzata Wojciechowska – za nagrodę publiczności w poprzednim konkursie – zdjęć z Roztocza. Idea przyznawania nagrody publiczności tak się wszystkim spodobała, że wkrótce po wręczeniu dyplomów przeprowadzono szybkie głosowanie wśród gości wernisażu. I tak nagrodę publiczności przyznano Magdzie Janas za portret młodego Chińczyka zatytułowany „Radość”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *