_MG_7585W sobotę, 5 listopada w Iron Horse zorganizowano koncert formacji Vermis i Andrzej Kowalsky Band. Vermis to łódzki zespół grający szeroko pojętą muzykę metalową – jest to coś pomiędzy heavy/thrash a groove metalem z hardcorową/post hardcorową naleciałością, ale nowoczesne brzmienie i (mimo wszystko) melodyjny charakter utworów nie pozwala na jednoznaczne przypisanie ich twórczości do określonego gatunku muzycznego.

Ciekawe kompozycje w połączeniu z ogromną werwą na scenie dają bombę energetyczną, która rozbuja każdą publiczność. Działając w poprzednich projektach, muzycy grupy z powodzeniem koncertowali u boku gwiazd rodzimej jak i zagranicznej sceny muzycznej. Na koncie mają występy m.in. z zespołami: Hunter, KSU, Lipali, Power of Trinity, Mech, legendarnymi The Animals czy Arthurem Brownem. Zespół Vermis – w obecnym składzie – jest ich nową, obiecująco zapowiadającą się inicjatywą. Zespół brał udział i zdobywał nagrody w wielu festiwalach, m.in. zwycięzca okręgu łódzkiego podczas Festiwalu Emergenza (6. miejsce w Polsce), zwycięzca VII Ostrów MazRock Festival.

Andrzej Kowalsky Band to bomba energetyczna na scenie! Grupa w obecnym składzie, ukształtowała się w połowie 2013 roku. Jest to zespół pięciu osób – indywidualności pod względem muzycznych inspiracji, jak również cech osobowych, co czyni go kolektywem o bardzo szerokich horyzontach. Andrzej Kowalsky jest mieszanką kilku gatunków muzycznych. Łączy w sobie Rocka, Bluesa i Rap, czerpiąc z nich to co najlepsze.

/fot. Natalia Zdziebczyńska

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
24032013_203
Deriglasoff Band w DOMu (foto)
44. YAPA (foto)
Piotrkowska Kameralnie 2018: Piotr Kułakowski Quartet (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*