_MG_7649W sobotę, 15 października w Łódzkim Domu Kultury wystąpili brytyjscy giganci muzyki metalowej,Venom INC. Poza nimi na łódzkiej scenie pojawili się: Vital Remains, Mortuary Drape, Nervochaos, Desecrator oraz łódzki Triagonal.

Venom INC. to reaktywacja tercetu, z którego dwóch muzyków (gitarzysta Jeff „Mantas” Dunn oraz perkusista Tony „Abaddon” Bray) współtworzyło pierwsze, legendarne albumy Venom – grupy, która w latach 80-tych zmieniła oblicze gitarowego rocka. Nagrali tak klasyczne płyty, jak „Welcome To Hell” czy „Black Metal”. Gdy później nastąpił rozłam w pierwotnym składzie kapeli, miejsce frontmana Cronosa zajął Tony „Demolition Man” Dolan, który dziś ponownie stoi z gitarą basową za mikrofonem. Zespół powrócił bowiem po burzliwym, wieloletnim okresie rozłamów i reaktywacji. Na europejskiej trasie koncertowej będzie grał zarówno te najważniejsze utwory jak też repertuar premierowy, szykowany na nową płytę.

joomplu:115765

Vital Remains to legenda amerykańskiego podziemia, band niezwykle ważny dla historii i współczesności najbrutalniejszych odmian metalowego grania (death, grind). Przez kolejne lata budował silną pozycję, pozostając zawsze nieco na uboczu. Przez niemal sześć lat głosem zespołu był Glen Benton, lider Deicide, a ostatnio zrobiło się o nich głośno w 2015 roku, gdy policjant i fan odśpiewał wraz z zespołem „Let the Killing Begin”, pozostając w pełnym umundurowaniu. Niestety, zakończyło się to dla niego utratą pracy…

joomplu:115775

Mortuary Drape jest jedną z pierwszych kapel europejskiego black metalu. W tym roku obchodzą trzydziestolecie działalności, ale nawet na chwilę nie spuścili z tonu. Chociaż poza rodzimym krajem nie osiągnęli dużego sukcesu, recenzenci z wielu krajów cenią ich surowe, archaiczne brzmienie. Pochodzą z Włoch i kładli podwaliny tamtejszej sceny, wraz z grecką na południu i skandynawską na północy uznawaną za najważniejszą dla rozwoju gatunku.  BrazylijskiNervochaos i australijski Desecrator to prekursorskie zespoły metalowe w swoich szerokościach geograficznych, ale doceniane również w Europie.

/fot. Natalia Zdziebczyńska

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
sipr_06022010_raywilsongenesis_0011
GENESIS Klassik Ray Wilson & the Berlin Symphony Ensemble
011aapg
Smutne Kobiety, Lebik i Xedh w DOMu (foto)
1garrix
Martin Garrix w Krakowie (foto)
2 komentarze
  • jarek
    19 października 2016 at 20:20

    miało być zdjęcia wyszło fotki

  • jarek
    19 października 2016 at 20:18

    szkoda, że nie mam czytelnego swojej fotki :-*

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*