Venom_Triagonal_plakatBrytyjscy giganci muzyki metalowej, VENOM INC., przyjeżdżają w październiku na trzy koncerty do Polski. W sobotę (15.10) na scenie Łódzkiego Domu Kultury, dzień później w gdańskim B-90 oraz w poniedziałek (17.10) w klubie RUDE BOY (Bielsko-Biała) zagrają wraz z czterema zespołami, które towarzyszyć im będą na trasie europejskiej. W Łodzi, jako jedyny krajowy „rozgrzewacz”, wystąpi TRIAGONAL.

VENOM INC. to reaktywacja tercetu, z którego dwóch muzyków (gitarzysta Jeff „Mantas” Dunn oraz perkusista Tony „Abaddon” Bray) współtworzyło pierwsze, legendarne albumy VENOM – grupy, która w latach 80-tych zmieniła oblicze gitarowego rocka. Nagrali tak klasyczne płyty, jak „Welcome To Hell” czy „Black Metal”. Gdy później nastąpił rozłam w pierwotnym składzie kapeli, miejsce frontmana Cronosa zajął Tony „Demolition Man” Dolan, który dziś ponownie stoi z gitarą basową za mikrofonem. Zespół powrócił bowiem po burzliwym, wieloletnim okresie rozłamów i reaktywacji. Na europejskiej trasie koncertowej będzie grał zarówno te najważniejsze utwory jak też repertuar premierowy, szykowany na nową płytę.

Dla VENOM INC. wybrano na trasę godne towarzystwo. Mamy tu zestaw „kultowych” bandów, starych wyjadaczy, prekursorów różnych odmian czy podgatunków metalu. VITAL REMAINS to legenda amerykańskiego podziemia, band niezwykle ważny dla historii i współczesności najbrutalniejszych odmian metalowego grania (death, grind). Przez kolejne lata budował silną pozycję, pozostając zawsze nieco na uboczu. Przez niemal sześć lat głosem zespołu był Glen Benton, lider Deicide, a ostatnio zrobiło się o nich głośno w 2015 roku, gdy policjant i fan odśpiewał wraz z zespołem „Let the Killing Begin”, pozostając w pełnym umundurowaniu. Niestety, zakończyło się to dla niego utratą pracy…

MORTUARY DRAPE jest jedną z pierwszych kapel europejskiego black metalu. W tym roku obchodzą trzydziestolecie działalności, ale nawet na chwilę nie spuścili z tonu. Chociaż poza rodzimym krajem nie osiągnęli dużego sukcesu, recenzenci z wielu krajów cenią ich surowe, archaiczne brzmienie. Pochodzą z Włoch i kładli podwaliny tamtejszej sceny, wraz z grecką na południu i skandynawską na północy uznawaną za najważniejszą dla rozwoju gatunku.  Brazylijski NERVOCHAOS i australijski DESECRATOR to prekursorskie zespoły metalowe w swoich szerokościach geograficznych, ale doceniane również w Europie. Co w tym gronie legend robi łódzki TRIAGONAL, mający niespełna dwa lata stażu grania i jedną płytę na koncie? – My jesteśmy chyba najstarszym debiutantem metalowym na świecie, bo razem mamy 162 lata – śmieje się Remo Mielczarek, basista i wokalista grupy – Ale mówiąc serio, każdy z naszej trójki ma ogromne doświadczenie, wyniesione z działań w poprzednich kapelach, przez lata grania. To nas na pewno upoważnia do nazywania się weteranami, tak nas też postrzegają słuchacze – wyjaśnia frontman TRIAGONAL. Łódzki zespół rozpocznie, w roli „rozgrzewacza”, koncert zagranicznych legend metalu na scenie Łódzkiego Domu Kultury, w sobotę 15.10 o godz. 18.00. Następnie cały zestaw gwiazd, już bez wspomagającego TRIAGONAL, pokaże się w gdańskim klubie B-90 (16.10) i w krakowskiej Rotundzie (17.10).

VENOM INC., VITAL REMAINS, MORTUARY DRAPE, NERVOCHAOS, DESECRATOR + TRIAGONAL, Łódzki Dom Kultury, sobota, 15.10.2016, bilety: 75 zł (przedsprzedaż) i 90 zł (przed koncertem).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
image_4_38002208
Smokie w Atlas Arena
bajka
Otwarcie Bajka Disco Club
09112012_182
Artrosis w Luce

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*