Vena Cross Festival na Piotrkowskiej

Plakat_Vena_Cross27 kwietnia (10-14) na ulicy Piotrkowskiej odbędzie się kolejna edycja Vena Cross – finał zawodów międzynarodowych i finał ogólnopolski w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zawodów międzynarodowych i finał ogólnopolski w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

imprezy jest : promocja miasta Łodzi i woj. łódzkiego wśród aktywnej sportowo młodzieży z całego kraju oraz krajów sąsiedzkich,  popularyzacja lekkiej atletyki wśród młodzieży szkolnej,  integracja młodzieży z całego kraju i krajów ościennych,  wyłonienie najlepszych sztafet na dystansach 8x 800 m, w kategorii szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych. Zawody odbędą się w formie sztafet 8 x 800 m. oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Łącznie będzie to sześć biegów sztafetowych.

Każdy uczestnik finałów otrzymuje pakiet startowy czyli upominki od sponsorów i okolicznościową koszulkę, którą uczestnicy proszeni są o prezentowanie jej na sobie podczas zawodów. Za miejsca I – III każda szkoła otrzymuje puchar i dyplomy, a uczestnicy sztafet medale i nagrody rzeczowe / dla 10 osób/ . Za miejsca I – XVI szkoły otrzymują dyplomy. Kwota na ogólną pulę upominków i nagród gwarantowana przez Vena Sport wynosi około 100 tys. zł.

Zobacz także:

Vena Cross Festival 2013 (foto)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *