dziady27 października w Łódzkim Magnetofonie pod szyldem Dziadów wystąpi Valkenrag i Kompania. Na scenie pojawią się Aether, In Extremis, GjeldRune i Eternal Fever. Wstęp wynosi 20 zł.

Valkenrag – Pochodząca z Tomaszowa Mazowieckiego horda grająca melodyjny death metal z elementami black metalu i folku utrzymanego w tematyce wikingów i Słowian.

Aether – Powstały w 2015 roku zespół z Łodzi grający melodeath/folk. Po niecałym roku działalności wydał debiutanckie EP „Tale of Fire”. W swojej muzyce chwalą Odyna i wyrażają odwieczną tęsknotę za nocami polarnymi, gdzie niebo usiane jest gwiazdami, a zorza polarna oświetla kości poległych. Inspirują się takimi kapelami jak Ensiferum czy Wintersun. Jeśli lubicie te klimaty, zapoznajcie się z ich materiałem!

In Extremis – Death Metal – Białystok. Skład: Mario – Vocal & Guitar, Andre – Guitar, Jatzo – Drums, Dobry – Bass.

GjeldRune – to ambitny zespoł folk metalowy z Rosji, z małego miasta na brzegu Wolgi. Ich muzyka jest bardzo łatwa do słuchania dzięki czemu oni zostali jednym z najbardziej szanownych młodych zespołów folkowych w kraju ojczystym.

Eternal Fever – Łódzki zespół ogólnometalowy założony pod koniec 2011 roku. Zaczynali od thrashu, obecnie po wielu zawirowaniach w składzie grają mieszaninę wielu gatunków, zostawiając jednak jeden wspólny mianownik – moc. Do gatunków, które są mieszane w tym zespole należy oczywiście thrash, ale i death, groove, heavy czy nawet black, a to wszystko okraszone jest lekko progresywnym zacięciem. W tym roku udało im się wydać EP nazwane „De-Effect”.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Musica Privata – Edizione Festiva
Wkrótce 5. Łódź Songwriter Festiwal
dziadykazimierskie-foto
Dziady Kazimierskie w New Yorku

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*