CALA_LODZ_TANCZY_FOLKW dniach 21-26 lipca w Łodzi odbędzie się V Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych „Folkowe Inspiracje”. Impreza organizowana będzie w przestrzeniach Białej Fabryki, w Manufakturze, na Księżym Młynie, w Art_Inkubatorze, w EC-1, klubie Wytwórnia, Centrum Promocji Mody ASP i wybranych muzeach. Folkowe inspiracje są największym tego typu w Polsce wydarzeniem kulturalno – edukacyjnym o charakterze interdyscyplinarnym i wielokulturowym.

Celem festiwalu jest zainteresowanie, szczególnie młodych ludzi, współczesnym tworzeniem w różnych dziedzinach sztuki, w oparciu o bogactwo tradycji kulturowych narodów i grup etnicznych. Jest płaszczyzną prezentacji młodych wokalistów, tancerzy, instrumentalistów, plastyków, fotografów, kreatorów mody, designerów oraz profesjonalnych twórców w tych dziedzinach, eksperymentujących artystycznie w oparciu o folk, folklor i etno.

Festiwal odbywa się w Łodzi od 2011 roku, gromadząc wokół idei festiwalowej coraz większe grono zarówno uczestników, jak i odbiorców folkowych wydarzeń.

Na program festiwalu w 2015 roku składać się będą:  koncerty, pokazy i działania street art (m.in. parada ul. Piotrkowską, widowisko inauguracyjne, Urodziny Folkowe na scenie z okazji Urodzin Łodzi, Koncert Galowy, koncert Etnomix, gra miejska), „Folkowa ścieżka edukacyjna” – działania warsztatowe i edukacyjne skierowane do dzieci  i młodzieży spędzającej wakacje w mieście    , „Cała Łódź Tańczy Folk!” – taneczne show uliczne międzynarodowych reprezentacji z udziale publiczności w 4 miejscach w Łodzi, „ZŁOTA ŁÓDKA 2015” – konkurs: taneczny, wokalny, fotograficzny i designu  , pokaz mody, wystawy prac konkursowych (młodych fotografów, projektantów i designerów) oraz folkowy piknik połączony z warsztatami rękodzielniczymi, jarmarkiem kultur i narodów oraz międzynarodowymi animacjami dla najmłodszych.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
flota
I Ogólnopolskie spotkanie i giełda kolekcjonerów pocztówek z polskimi statkami i okrętami
xix_oglnopolska_gieda_rzeczy_dawnych_i_osobliwoci_20110306_1508579067
XXIV Ogólnopolska Giełda Rzeczy Dawnych i Osobliwości
lodzkie_kocham_plakat_22
Łódź Miastem Talentów – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*