0023W sobotę, 23. Maja, w hali MOSiR przy ul. Małachowskiego 5/7/9 w Łodzi odbędzie się Otwarty Puchar Polski – V. Międzynarodowe Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików, Turniej Judo z okazji Dnia Dziecka.

Impreza jest organizowana przez Klub Sportowy „Gwardia” Łódź przeszło od siedemnastu lat. Nazwa turnieju została zmieniona po zmodyfikowaniu formy przedsięwzięcia, stąd liczebnik, który nie do końca odzwierciedla realną ilość odbytych edycji.

Judo widnieje na liście letnich sportów olimpijskich. Podczas walki dochodzi do bezpośredniej konfrontacji przeciwników – występują prawdziwe, odczuwalne ataki, sportowcy niczego nie udają, a wygrywa ten, kto realnie wykorzysta zarówno własną siłę jak i tę, którą uda mu się przejąć od swojego rywala. Dlatego judo jest jedną z najbardziej spektakularnych sztuk walki Dalekiego Wschodu, dzięki czemu z roku na rok rośnie liczba zwolenników tej dyscypliny.

Turniej Judo z okazji Dnia Dziecka przed pięcioma laty został włączony do kalendarza Polskiego Związku Judo, dlatego uczestnicy tego przedsięwzięcia reprezentują najwyższy poziom w skali całego kraju. Oprócz zawodników z całej Polski, do tej pory gośćmi imprezy byli młodzi sportowcy z Estonii, Danii, Litwy, Niemiec, Rosji, Słowacji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.

TERMIN: 23.05.2015
Uroczyste otwarcie imprezy: GODZINA 10:00
MIEJSCE: Hala MOSiR, ul. Małachowskiego 5/7/9 w Łodzi
Zawody trwają do późnych godzin popołudniowych.
WSTĘP WOLNY

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kalendarz sportowca – maj 2020
freestyle
Wielki Finał Freestyle Ice Skating Days 2016
bikeorient
IV Maraton na Orientację Bike Orient – zapowiedź

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*