V Maraton Gier w Pałacu Młodzieży

maratongier

W sobotę, 2 kwietnia w godz. 10-20 w Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi odbędzie się V Maraton Gier.

Maraton Gier to całodzienna, otwarta impreza skierowana do wszystkich grup wiekowych. Ideą Maratonu jest zaktywizowanie łodzian do wspólnej zabawy poza swoim domem.

Maraton Gier rozpoczyna się o godzinie 10:00 i kończy o godzinie 20:00. Do zabawy można się włączyć w dowolnym momencie. Na koniec Maratonu te osoby, które wytrwały do końca imprezy, otrzymają dyplomy. W planie na koniec dnia jest również loteryjka fantowa. Gry zostały sklasyfikowane w 7 kategoriach – będą to gry logiczne, stolikowe, planszowe, zręcznościowe, sprawnościowe i integracyjne i komputerowe. Ciekawostką może być fakt, że podczas maratonu będzie można zagrać nie tylko w gry znane i popularne, ale także w gry, o których już dawno zapomnieliśmy, np. ciupy, kapsle, pchełki. Będzie także możliwość zapoznania się z grami pochodzącymi z innych kręgów kulturowych, np. afrykańskich – mankala. Poznamy też zasady gry w „szachy Wikingów”.

V Maraton Gier będzie niezwykły jeszcze z jednego powodu – po raz pierwszy uczestnicy imprezy będą mogli zagrać w gry komputerowe angażujące dwóch lub więcej graczy! Będą to gry wyjątkowe, bo stworzone przez uczestników zajęć informatycznych w Pałacu Młodzieży. Aby wziąć udział w Maratonie, należy przynieść ze sobą fant – rzecz, która jest nam w domu niepotrzebna, a która może ucieszyć innego gracza lub będzie dobrym żartem. Z tych fantów będzie pod koniec Maratonu zorganizowana loteryjka, zatem każdy uczestnik wyjdzie z Pałacu z pamiątką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *