puls7_688W sobotę w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury najważniejszy dzień tegorocznego Pulsu. Wszystko to za sprawą rozstrzygnięcia Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina.

Wieczór rozpoczął się od spotkania z Rafałem Baronem promującego jego debiutancki tom wierszy wydany przez Stowarzyszenie Literackie im. K.K. Baczyńskiego. Kolejnym punktem programu była promocja Zwrotnic czasu – historii alternatywnych z udziałem Macieja Parowskiego i Jacka Inglota.

Przed prezentacją finalistów XVII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina odbyło się jeszcze spotkanie z Joanną Mueller. Po prezentacji dziewięciu nominowanych czas na kolejny konkurs – wręczenie Nagrody Otoczaka – spotkanie z udziałem laureata Andrzeja Niewiadomskiego i Jerzego Suchanka.

Ok 20:30 ogłoszono wyniki konkursu krytycznoliterackiego, a po nim odbył się Turniej Jednego Wiersza „O Czekan Jacka Bierezina”. Zwyciężył w nim Kacper Płusa. Przed finałowym rozstrzygnięciem na scenie pojawił się duet muzyczny Kopyt/Kowalski.

Jury w składzie Jerzy Jarniewicz (przewodniczący), Julia Fiedorczuk, Joanna Mueller, Andrzej Niewiadomski i Jacek Podsiadło główną nagrodę konkursu Bierezina przyznało Urszuli Kulbackiej z Ełku. Nagrodę publiczności po raz trzeci z rzędu otrzymał Kajetan Herdyński.

W niedzielę ostatni dzień Festiwalu Puls Literatury. O godz. 16 rozpocznie się spotkanie z Bohdanem Zadurą, a po nim prezentacja projektu „Przeczytane w tłumaczeniu”. Na zakończenie zagra grupa Ted Nemeth.

Zobacz także:

V Festiwal Puls Literatury – dzień 6 (foto)

V Festiwal Puls Literatury – dzień 5 (foto)

V Festiwal Puls Literatury – dzień 4 (foto)

V Festiwal Puls Literatury – dzień 3 (foto+wideo)

V Festiwal Puls Literatury – dzień 2 (foto+wideo)

V Festiwal Puls Literatury – dzień 1 (foto+wideo)

V Festiwal Puls Literatury 2011 – program

Festiwal Pusl Literatury 2011 – Brzeziny (foto)

Festiwal Pusl Literatury 2011 – Parzęczew (foto)

Festiwal Pusl Literatury 2011 – Tomaszów Mazowieckim (foto)

Festiwal Pusl Literatury 2011 – Skierniewice (foto)

Festiwal Pusl Literatury 2011 – Radomsko (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Z jedną kartą do wszystkich bibliotek miejskich w Łodzi
IMG_5603
IX Festiwal Puls Literatury – dzień 4 (foto)
new_173
V Festiwal Puls Literatury w Brzezinach (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*