puls6_099W piątek, 9 grudnia imprezy V Festiwalu Puls Literatury odbyły się w Poleskim Ośrodku Sztuki. Cały dzień wymyśliła i zorganizowała redakcja „Tygla Kultury”. Hasłem przewodnim byli Romowie, o których najnowszy numer tego pisma opowiada.

Wszystko rozpoczęło się od wernisażu wystawy „Rumuńscy Romowie”. Projektu fotografii w ramach wymiany międzynarodowej. Kolejnym punktem wieczoru był występ zespołu Perła i bracia.

Na zakończenie odbyła się promocja „Tygla” oraz panel dyskusyjny z udziałem Agnieszki Caban, Krystyny Perły Markowskiej, Edmunda Lewandowskiego i Piotra Werłosa; prowadzenie: Marcin Piotrowski.

Przedostatniego dnia Pulsu imprezy ponownie odbywać się będą w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury. O godz. 16 rozpocznie się spotkanie z Rafałem baronem, godzinę później z Maciejem parowskim i Jackiem Inglotem. O godz. 18 pojawi się Joanna Mueller, a o 19 poznamy finalistów XVII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezin. Po nich odbędzie się wręczenie Nagrody Otoczaka i spotkanie z udziałem laureata Andrzeja Niewiadomskiego i Jerzego Suchanka.

Na około 20:30 zaplanowane jest ogłoszenie wyników konkursu krytycznoliterackiego, a po nim Turniej Jednego Wiersza „O Czekan Jacka Bierezina”. Przed ostatecznymi rozstrzygnięciami tego wieczoru odbędzie się koncert Kopyt/Kowalski.

Zobacz także:

V Festiwal Puls Literatury – dzień 5 (foto)

V Festiwal Puls Literatury – dzień 4 (foto)

V Festiwal Puls Literatury – dzień 3 (foto+wideo)

V Festiwal Puls Literatury – dzień 2 (foto+wideo)

V Festiwal Puls Literatury – dzień 1 (foto+wideo)

V Festiwal Puls Literatury 2011 – program

Festiwal Pusl Literatury 2011 – Brzeziny (foto)

Festiwal Pusl Literatury 2011 – Parzęczew (foto)

Festiwal Pusl Literatury 2011 – Tomaszów Mazowieckim (foto)

Festiwal Pusl Literatury 2011 – Skierniewice (foto)

Festiwal Pusl Literatury 2011 – Radomsko (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
XIII Festiwal Puls Literatury – dzień 4 (foto)
IMG_1038
Kawiarnia Literacka: Bogusław Bujała (foto)
littt_026
Kawiarnia literacko-Muzyczna: Maciej Świerkocki (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*