puls4_114W środę V Festiwal Puls Literatury pojawił się w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka. Odbyły się tam dwa spotkania autorskie, panel dyskusyjny oraz koncertem.

Dzień zorganizowano pod hasłem „Miłosz”. Polski noblista pojawiał się w każdym z wydarzeń. Na początku odbyła się prezentacja książki Dedecius – Miłosz. Listy 1958-2000, którą wydało Śródmiejskie Forum Kultury – Dom Literatury w Łodzi.

Po godzinnej promocji z udziałem Przemysława Chojnowskiego i Rafała Gawina czas na pierwsze spotkanie z cyklu Krytyk i Jego pisarz. Udział w nim wzięli – Robert Ostaszewski i Hubert Klimko-Dobrzaniecki. Piszący przez wiele lat na Islandii prozaik (jak się okazało także poeta) zahaczył także o Miłosza wspominając, że najwięcej zawdzięcza innemu nobliści – Halldórowi Laxnessowi.

Ostatnią imprezą organizowaną na małej sali Teatru Nowego był panel dyskusyjny Rodzinna Europa. Pięć minut później z udziałem Grzegorza Jankowicza, Anny Kałuży, Julii Fiedorczuk i Szczepana Kopyta. Wieczór zakończył koncert Stanisława Soyki pt. Miłosz i inni (foto relacja tutaj).

W czwartek, 8 grudnia Puls Literatury powróci do ŚFK-DL (Roosevelta 17). Imprezy rozpocznie spotkanie z niemiecką pisarką Tiną Stroheker. Po niej zaprezentują się poeci ze śląska – Maciej Melecki i Robert Rybicki.

Na godz. 18:30 przewidziane jest spotkanie autorskie z Kazimierzem Kutzem, a po nim rozstrzygnięcie VI Ogólnopolskiego Konkursu im. Witolda Sułkowskiego na Prozę Poetycką oraz slam poetycki. Wieczór zakończy koncert Requiem dla Wojaczka w wykonaniu zespołu Fonetyka.

Zobacz także:

V Festiwal Puls Literatury – dzień 3 (foto+wideo)

V Festiwal Puls Literatury – dzień 2 (foto+wideo)

V Festiwal Puls Literatury – dzień 1 (foto+wideo)

V Festiwal Puls Literatury 2011 – program

Festiwal Pusl Literatury 2011 – Brzeziny (foto)

Festiwal Pusl Literatury 2011 – Parzęczew (foto)

Festiwal Pusl Literatury 2011 – Tomaszów Mazowieckim (foto)

Festiwal Pusl Literatury 2011 – Skierniewice (foto)

Festiwal Pusl Literatury 2011 – Radomsko (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ldk_036
Mariusz Wilk w Łódzkim Domu Kultury (foto)
Śmierć głośna, śmierć cicha – nowa książka Andrzeja Barta
Boy4
Modernizacja bibliotek (wizualizacja)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*