puls2_013Drugiego dnia V Festiwalu Puls Literatury w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury zorganizowano wernisaż wystawy, dwa spotkania literackie oraz koncert.

Imprezę zainaugurowało otwarcie wystawy fotografii Łódź na powiekach – poeci w obiektywie Dominika Filga. Dla Dominika, także gitarzysty zespołu Fonovel, jest to projekt dyplomowy. Na zdjęciach uwiecznił dwudziestu dwóch poetów z Łodzi i okolic. Teraz ma w planach podobne przedsięwzięcie z udziałem autorów prozy z naszego województwa.

Po wernisażu odbyło się spotkanie z młodym (rocznik 1991) poetą, dwukrotnie nominowanym do Nagrody im. Jacka Bierezina, Tomaszem Bąkiem. Jego debiutancki tom pt. Kanada to wynik Konkursu Poetyckiego im. Klemensa Janickiego. Książkę wydało poznańskie wydawnictwo WBPiCAK. Bąk w swoich tekstach stawia się anty. Sprzeciwia się każdemu i każdej. Jest nieco sarkastyczny i mocno zbuntowany.

Po godz. 18 Klub Krytyki Politycznej w Łodzi zorganizowało spotkanie wokół książki Justyny Bargielskiej Obsoletki z udziałem Ingi Kuźmy. Niestety samej autorki podczas wieczoru nie zauważono.  Ostatecznie jednak dyskusja na temat kobiecości, dywagacje na temat pro life – pro choice zakończyła się tradycyjną gorącą dyskusją.

Na zakończenie wieczoru w ŚFK-DL wystąpił zespół Fonovel (foto i wideo relacja tutaj).

V Festiwal Puls Literatury potrwa do 11 grudnia. We wtorek, 5 grudnia imprezy rozpoczną się o 17. Najpierw zostanie wystawiony Colas Breugnon; monodram Stanisława Górki z piosenkami Georgesa Brassensa. Później odbędzie się dyskusja Narody i narodowości – razem czy osobno? z Michałem Jagiełło, a po niej rozmowa o poezji białoruskiej z udziałem Iryny Chadarenko i Pawła Nadolskiego.

Na zakończenie wieczoru odbędzie się pokaz Teatru Telewizji Boulevard Voltaire, a także spotkanie z jej autorem, Andrzejem Bartem. Na wszystkie wydarzenia, prócz Colas Breugnon wstęp jest bezpłatny.

Zobacz także:

V Festiwal Puls Literatury – dzień 1 (foto+wideo)

V Festiwal Puls Literatury 2011 – program

Festiwal Pusl Literatury 2011 – Brzeziny (foto)

Festiwal Pusl Literatury 2011 – Parzęczew (foto)

Festiwal Pusl Literatury 2011 – Tomaszów Mazowieckim (foto)

Festiwal Pusl Literatury 2011 – Skierniewice (foto)

Festiwal Pusl Literatury 2011 – Radomsko (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Galeria Wschodnia – premiera wydawnicza
IMG_0559
Zygmunt Miłoszewski w Śródmiejskim Forum Kultury (foto)
Michał B. Jagiełło w Domu Literatury (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*