urszulaaW sobotni wieczór na rynku Manufaktury zorganizowano koncert Urszuli. Był on zwieńczeniem akcji „Weekend bez ofiar”.

 
Do Manufaktury przybyli strażacy i policjanci, którzy prezentowali m.in. symulatory jazdy ciężarówką, czy samochodem osobowym ale bez zapiętych pasów. Każdy miał możliwość przejścia krótkiego kursu udzielania pierwszej pomocy.

Obecni psychologowie transportu radzili jak poradzić sobie w stresujących sytuacjach na drodze. Dla najmłodszych stworzono miasteczko rowerowe i zorganizowano pokaz sprzętu strażackiego. Wystawa plakatów tematycznie związanych z bezpieczeństwem na drodze ukazywała podejście do tego problemu z perspektywy innych państw.

Na scenie wystąpił zespołu Kwiaty, ale gwiazdą wieczoru była Urszula. Rynek Manufaktury zapełnił się w mgnieniu oka. Artystka wykonała utwory z okresu współpracy z Budką Sufler m.in. Fatamorganę 82 i Próbę sił. Publiczność wysłuchała także utworu z 89 roku pt. Rysa na szkle i hitów z późniejszych lat, takich jak Na sen czy Niebo dla ciebie.

Wśród nowszych propozycji znalazł się utwór Dnie-ye i Anioł wie. Urszula zaprezentowała także utwór Ten drugi, którego autorką tekstu jest Beata Kozidrak i promujący nową płytę singiel Każdy z nas ma. Płyta dostępna jest w sprzedaży od kwietnia.

Zarówno uczestnicy akcji Weekend bez ofiar, jak i przybyła specjalnie na koncert widownia bawili się świetnie. Urszula porwała młodzież energetyzującymi utworami, a starszych ujęła śpiewając Dmuchawce, latawce, wiatr.Liczymy, że jeszcze nieraz organizatorzy akcji promujących ideę bezpiecznej jazdy zaproszą gwiazdy tego formatu i tym samym zachęcą do udziału w projekcie.

 
Urszula w Manufakturze Urszula w Manufakturze Urszula w Manufakturze
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
08062012_100
Comin’ To Town w Lumumbowie (foto)
07062013_524
Tymon & The Transistors w 6 dzielnicy (foto)
Alone-4400
Alone w Wytwórni (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*