14092012dudziak_046W piątek, 14 września, w Łodzi gościła Urszula Dudziak, znana piosenkarka jazzowa . Wraz z córką występowała na rynku w Manufakturze, a także miała spotkanie autorskie w Poleskim Domu Kultury.

W POS-ie promowała swoją autobiografię pod wieloznacznym tytułem Wszystko wam wyśpiewam. Publikacja składa się z wielu, pozornie tylko niekoniecznie do siebie pasujących, opowiadań i anegdot związanych z życiem tej wybitnej artystki. Urszula Dudziak nie boi się otwarcie mówić o swoim wieku (ma już niespełna 70 lat), co zachwyca i zastanawia jej fanów, jak ona to robi, że tak świetnie się trzyma? A  zatem nie ma także oporów przed podzieleniem się z czytelnikami swoimi najintymniejszymi wspomnieniami.

Ta pełna energii i niezwykle dowcipna kobieta w parę sekund wniosła w lekko nerwową atmosferę oczekiwania na spóźniającą się gwiazdę odprężenie, wesołość i dobrą zabawę. Spotkanie z nią na pewno nie należało do czasu utraconego. Jej optymizm i iście amerykańskie podejście dożycia ( chwalić się, a nie narzekać), czego nam Polakom cały czas jeszcze brakuje, dodał energii uczestnikom spotkania i wzbogacił o nową chęć do życia. Polecam książkę i spotkania z panią Urszulą.

Zobacz także:

Łódź Czterech Kultur 2012 – informacje, program

Urszula Dudziak i Mika Urbaniak w Manufakturze (foto)

Dekonstrukcja utopii w Ośrodku Propagandy Sztuki (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
13072013_203
Forum Młodej Literatury – dzień drugi (foto)
F.E.T.A. 2021 – nagrodzone teksty literackie
EtnoPuls w Radomsku (foto)
2 komentarze
  • Kinga
    16 września 2012 at 07:33

    A na spotkaniu autorskim były tłumy i i wszystkie miejsca zajęte nawet te stojące.

  • anna woźniak
    15 września 2012 at 22:14

    Inauguracja festiiwaluUla Dudziak wraz z córką tak niewielkiej publiki jeszcze chyba przed sobą nie miały…dziewczyny nie wiedziały jak się zachować …nawet żarty z ich ust płynące cytuję ” tu jest taka wspaniała publiczność” jakoś nie poprawiły mi nastroju….znamienny jest fakt że właśnie ta Ula Dudziak jest wykonawczynią utworu, który stała się największym Polskim hitem po święcącym triumfy za granicą Tangu Milonga(1929r) Papaya w jej wykonaniu jest nucona na całym świecie a w Ameryce południowej każde dziecko zna kroki Papaya dance….w Łodzi dzisiaj gdy z głośników rozbrzmiewał ten utwór 2 osoby podrygiwały 3 jadły pizzę …1 rzucała butelką z nudów ….ehale reasumując i podsumowując ostatnie lata festiwalu dialogu ..czy bezdialogu …cisną się na usta słowa bohatera serialu „Daleko od szosy „Jak się ma taką sztukę przed sobą to trudno zachować kulturę” Więc mamrocząc szpetnie idę spać …dobranoc

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*