16urszRok temu Czesław Śpiewa i Agite Drive Ensemble. W tym roku Urszula Dudziak i Mika Urbaniak. W Manufakturze oficjalnie rozpoczęto Festiwal Łódź Czterech Kultur.

Tegoroczne hasło przewodnie festiwalu to Generacje. Nie dziwi zatem, że na scenie w Manufakturze pojawiły się matka i córka.

Urszula Dudziak jest światowej sławy wokalistą jazzową. Nagrała ponad 50 albumów i współpracowała z takimi muzykami jak: Lester Bowie, Bobby McFerrin, Branford Marsalis, Adam Makowicz, Michał Urbaniak, Krzysztof Komeda czy Sting.

joomplu:41882

Mika Urbaniak własne piosenki pisze od jedenastego roku życia, a jako czternastolatka zadebiutowała na scenie. Rok później ukazał się pierwszy utwór z jej gościnnym udziałem. Do 2009 roku była „bohaterką drugiego planu”. Przez media długo była postrzegana jako córka swoich rodziców, gigantów jazzu – Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. Jej głos jest doskonale znany z solowych płyt Andrzeja Smolika oraz gościnnych nagrań i występów u boku m.in. Grzegorza Markowskiego, Mietka Szcześniaka, Noviki, O.S.T.R. czy Liroya.

/foto Gosia Wojna www.gosiawojna.pl + txt. mat.pras.

Zobacz także:

Łódź Czterech Kultur 2012 – informacje, program

Czesław Śpiewa i Agite Drive Ensemble w Manufakturze (foto+wideo)

Łą-Der w Wytwórni (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
pectus
Pectus w EMPIK Manufaktura (foto)
_IGP4220
Little White Lies w Bagdad Café (foto)
Kx3
KamieńKamieńKamień w półfinale Must be the music

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*