Urodziny łódzkiego ZOO

panda_malaW najbliższą niedzielę, 17 września, łódzki ogród zoologiczny będzie świętować 79-te urodziny! Na zwiedzających będzie czekać wiele atrakcji, a bohaterkami dnia będą pandy małe, które w tym dniu również będą świętować.

Impreza urodzinowa rozpocznie się o godz. 11. Na gości czeka wiele atrakcji: koncert muzyki afrykańskiej, ekspozycja przedmiotów zatrzymanych na granicy przez celników, które zostały wykonane ze zwierząt, zoologiczne warsztaty orgiami, strażacki tor przeszkód, degustacja miodów, pokaz żywego roju pszczół, prelekcje o apiterapii (leczenie gatunkami miodu), pokazy futbolu amerykańskiego, konkursy i quizy, pokazy karmienia lemurów, pingwinów i pand małych, zniżki w parku linowym na terenie ZOO, malowanie twarzy, mega trampolina oraz darmowa wata cukrowa. Nie zabraknie urodzinowego tortu.

Urodzinowe świętowanie będzie połączone z obchodami Międzynarodowego Dnia Pandy Małej, a ambasadorkami wydarzenia są dwie nasze podopieczne – Ophelia i Oshin. Zwiedzający będą mieli okazję dowiedzieć się co to za zwierzę, czym różni się od pandy wielkiej, co je, jak zachowuje się w środowisku naturalnym, z jakimi problemami zmagają się pandy małe żyjące w himalajskich lasach i w jakim celu ten gatunek jest hodowany w ogrodach zoologicznych. Opiekunowie pand będą odpowiadać na wszystkie pytania hodowlane oraz zaprezentują, w jaki sposób możemy pomóc przetrwać gatunkowi w naturze. W trakcie wydarzenia będzie też można zaopatrzyć się w unikatowe  gadżety z wizerunkami pandy małej.

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Pandy Małej 10% kwoty ze sprzedaży biletów w dniu 17.09.2017 zostanie przekazane na program ochrony tego gatunku, prowadzony przez EAZA i Red Panda Network.

Ogród cały czas przechodzi intensywne zmiany, które mają na celu zapewnienie zwierzętom warunków zbliżonych do naturalnych, a nade wszystko poprawę komfortu zwiedzania. W tym roku rozpoczną się prace przy wyjątkowej inwestycji – Orientarium, które będzie całorocznym pawilonem z wielkopowierzchniową ekspozycją wodno-lądową fauny i flory południowo-wschodniej części Azji. Urodziny będą również ostatnim momentem, by zobaczyć i pożegnać „stare” ZOO, zanim powstanie ta super nowoczesna inwestycja na skalę europejską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *