Urodziny Wytwórni i DoubleTree by Hilton Łódź. Z okazji podwójnego jubileuszu czeka nas galowy koncert największego big bandu Europy z Łukaszem L.U.C Rostkowskim, Krzysztofem Herdzinem, Pawbeatsem i Maciejem Obarą na czele. „100 Lat Polskiej Muzyki Filmowej” już 29 września w Wytwórni!

Mamy dla Was 2 podwójne zaproszenia na ten koncert. Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „Wytwórnia”, w treści maila podajcie swoje imię i nazwisko, również imię i nazwisko osoby towarzyszące, a także napiszecie dlaczego chcecie pójść na koncert, również z powodu RODO dodacie formułę „wyrażam zgodę na jednorazowe przetwarzanie danych przez Fundacja Na Rzecz Wspierania Kultury Plaster Łódzki i przekazanie moich danych Klubowy Wytwórnia – imienia i nazwiska wyłącznie w celu organizacji konkursu”. Zabawę zakończymy 27 września godz. 22. Laureata konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenie otrzyma autor najciekawszej odpowiedzi.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

konkurs zakończony, zaproszenie otrzymała osoba, której mail rozpoczyna się od emil… i elit…

aneks do regulaminu dot. RODO

Dotyczy rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Strona Plaster Łódzki, jak również prowadząca ją Fundacja Na Rzecz Wspierania Kultury bez potrzeby nie przekazuje żadnych danych osobowych podmiotom trzecim i nie wykorzystuje ich w innym, niż organizacja powyższego konkursu. Ze względu na organizację konkursu Plaster Łódzki musi jednorazowo przekazać dane – imię i nazwisko organizatorowi koncertu – Klubowi Wytwórnia. Po przekazaniu danych dane pozyskane z konkursu zostaną usunięte.

29 września świętować będziemy 5. urodziny hotelu DoubleTree by Hilton Łódź oraz 10-lecie Wytwórni. Zwieńczeniem wspólnego jubileuszu będzie koncert w wykonaniu jazzowo-folkowo-hip-hopowego big bandu Rebel Babel Ensemble zatytułowany „100 Lat Polskiej Muzyki Filmowej” stanowiący niezwykłą podróż przez spuściznę rodzimych kompozytorów. Na deskach Wytwórni pojawią się artyści sceny muzycznej i teatralnej, którzy na nowo zinterpretują mniej i bardziej znane kompozycje filmowe. Podczas koncertu planowany jest także specjalny epizod poświęcony łódzkiej kinematografii. Autorem projektu i jego współwykonawcą jest Łukasz L.U.C Rostkowski, laureat Paszportu Polityki i Mateusza Trójki.

Rebel Babel Ensemble to założony w 2015 roku przez L.U.C–a i Johna Feat’a międzynarodowy, transkulturowy Big Band łączący solistów, kompozytorów, tekściarzy oraz amatorskie i zawodowe orkiestry. Pretendent do miana największego zespołu świata działający pod patronatem Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. W ciągu 3 lat pod jego sztandarem w całej Europie zagrało ponad 7000 muzyków z Polski, Niemiec, Szwecji, Hiszpanii, Czech, Białorusi, Węgier, Słowacji, Ukrainy, Litwy i Portugalii. Projekt umożliwia studentom i amatorom z różnych krajów wymianę energii i koncertowanie z zawodowcami oraz gwiazdami (m.in. Grubsonem, Kayah, Kalibrem 44, Czesławem Mozilem, Melą Koteluk, Promoe czy Rapsusklei). Big Band za pomocą muzyki ma na celu przekraczanie barier kulturowych i prezentowanie piękna odmiennych języków w lingwistycznym i muzycznym znaczeniu. Konglomerat wykonuje utwory z pogranicza różnych stylistyk, łącząc ze sobą folk, jazz, elektronikę i muzykę współczesną.

Tym razem RBE połączy te gatunki z muzyką filmową. Podczas urodzinowego koncertu na scenie Wytwórni obok L.U.C–a wystąpią: wybitny pianista i kompozytor Krzysztof Herdzin, nagrodzony dwoma Fryderykami polski saksofonista Maciej Obara, uznany w kręgach hip-hopowych kompozytor i aranżer Pawbeats, gdyńska pianistka i kompozytorka Dominika Czajkowska, wokalistka jazzowa Dorota Miśkiewicz, żeńska część polsko-ukraińskiego składu DAGADANA, wokalista Piotr Zioła, aktorka Małgorzata Kożuchowska oraz Słupecka Nadzwyczajna Orkiestra Dęta. Artyści przedstawią własne interpretacje repertuaru wybitnych twórców muzyki filmowej, o których świat mógł już usłyszeć, jak również tych mniej znanych, ale równie wartych promowania w Polsce i na świecie kompozytorów. Tego wieczoru nie zabraknie więc kompozycji Krzysztofa Komedy, Bronisława Kapera, Henryka Kuźniaka i muzyki z filmu „Vabank”, Jana A.P. Kaczmarka, Władysława Daniłowskiego, Aleksandra Tansmana czy Henryka Warsa w klasycznych oraz nowych aranżacjach.

Projekt ten jest kolejnym, ważnym etapem na drodze artystycznej L.U.C –a.– To dla mnie bardzo ważny moment i piękna chwila – mówi Artysta. – Łączenie muzyki z obrazem zawsze było moją wielką pasją. Dzięki Rebel Babel Ensemble znajduję w końcu czas, motywację i przestrzeń na rozwój kompozytorski i zgłębianie muzyki filmowej,
która zawsze była moją pasją. To pierwszy krok do realizacji założeń, które postawiłem sobie kilka lat temu. Nie mam zamiaru rezygnować z poetyki i wokalu, ale poprzez ten projekt chcę przyjrzeć się niesamowitym talentom polskich kompozytorów i rozwinąć swój warsztat, by móc tworzyć jeszcze lepszą i bogatszą muzykę do filmów.

Koncert „100 Lat Polskiej Muzyki Filmowej” w wykonaniu Big Bandu RBE jest doskonałym sposobem na podsumowanie 10-ciu lat istnienia klubu Wytwórnia na polskiej mapie kulturalnej oraz 5-ciu lat istnienia pierwszego DoubleTree by Hilton w Polsce, który filmowymi akcentami w swoich wnętrzach kontynuuje tradycję Łąkowej 29, a jego fasada uważana jest za największy pomnik polskiego filmu.

Dawne kompozycje, które otrzymają nowego ducha, dzięki nowoczesnym aranżacjom RBE i L.U.C-a, stanowić będą piękną i przemyślaną alegorię tego wyjątkowego miejsca przy ulicy Łąkowej 29 w Łodzi. Wykonane z niepowtarzalną energią i werwą przez Big Band złożony z zawodowych muzyków jazzowych zwanych jako „Rebel Babel Commanders” oraz z orkiestry dętej wyczarują niepowtarzalną filmową atmosferę w dawnej hali Wytwórni Filmów Fabularnych.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
gandalf_horyzonty
Bony rabatowe do Księgarni Gandalf (konkurs zakończony)
zlotarozdzka3
Złota Różdżka w Arlekinie (zakończony)
dexter2
Weekend w New Yorku (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*