pomniki_tuwima_na_piotrkowskiej_20130704_173144205413 września 1894 roku w Łodzi urodził się Julian Tuwim. Z tej okazji Dom Literatury w Łodzi zaprasza w najbliższą sobotę na huczne Urodziny Tuwima. Od godz. 16 przed budynkiem YMCA (Moniuszki 4) w okolicach popiersia Tuwima organizowane będą akcje artystyczne dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

W programie znajdą się: prezentacja uczniów SP nr 199 im. Juliana Tuwima w Łodzi, warsztaty, tuwimowska czytelnia, happeningi, występy artystyczne, w tym koncert Studia Piosenki Domu Literatury w Łodzi oraz grup muzycznych z Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi, Turniej Jednego Wiersza o laur Juliana Tuwima, projekcje filmowe, Teatr Ognia, a na zakończenie video mapping. Organizatorem akcji jest Dom Literatury w Łodzi, który zaprosił do współpracy z Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi, SP nr 199 im. Juliana Tuwima w Łodzi, Ośrodek Kultury Górna oraz Świetlica Krytyki Politycznej w Łodzi.

Zachęcamy łodzian do udziału w imprezie – wstęp bezpłatny. To również zapowiedź zbliżającej się Gali wręczenia Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima – rozstrzygnięcie drugiej edycji odbędzie się 8 grudnia br. w ramach VIII Festiwalu Puls Literatury w Łodzi.

Zobacz także:

Urodziny Tuwima 2013 (foto+wideo)

Koncert tuwimowski – 30 sierpnia (foto+wideo)

Tuwimowski koncert na OFF Piotrkowskiej – 27 lipca (foto+wideo)

Tuwim Dzieciom w Pasażu Schillera (foto)

Ucho Tuwima na Piotrkowskiej (foto+wideo)

Lokomotywa w Manufakturze (foto)

Tuwim polityczny – manifestacja poetycka na Piotrkowskiej (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Spotkanie z Maciejem Siembiedą
arteriee
Kawiarnia Muzyczni-Literacka: Arterie i Kądziela
Slam w Żarty Żartami

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*