IMG_1969Czwarty raz z rzędu Dom Literatury w Łodzi zorganizował Urodziny Juliana Tuwima.Imprezy odbyły się tradycyjnie w dniu urodzin poety, tzn. 13 września.

O godz. 11 w Domu Literatury rozpoczął się program w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 199 im. Juliana Tuwima. W południe impreza przeniosła się na ulicę Piotrkowską. Obok Ławeczki Tuwima zainstalowano instalację autorstwa Andrzeja Czaplińskiego, w którą każdy mógł „wetknąć” bukiet czy też kwiatek. Przed ławeczką wystąpił także Jakub Pawlak, a dzieci odśpiewały hymn szkoły.

joomplu:114180

Przed 18 impreza wróciła do Domu Literatury w Łodzi. Najpierw wystąpił Agnellus, który powracał na scenę jeszcze dwukrotnie. Potem panel dyskusyjny „Dlaczego Tuwim jest dobra marką Łodzi?”. Później można było posłuchać także „dialogów na wiersze w duchu Tuwima” Bronisława Maja i Andrzeja Strąka. Dzień zakończył koncert grupy Akurat, znanej między innymi z muzycznej interpretacji wiersza Juliana Tuwima „Do prostego człowieka” (obszerniejsza foto relacja tu).

Zobacz także:

Urodziny Tuwima 2015 (foto)

Urodziny Tuwima 2014 (foto)

Urodziny Tuwima 2013 (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_6325
Promocja książki o Bogusławie Mecu (foto)
spotkanie_z_marcinem_wietlickim_20161216_1474756698
Marcin Świetlicki w DOMu (foto)
XII Festiwal Puls Literatury w Łodzi – dzień 6 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*