IMG_461613 września 1894 roku urodził się Julian Tuwim. Z tej okazji Dom Literatury w Łodzi, wraz z zaprzyjaźnionymi instytucjami i stowarzyszeniami, zorganizował 120. obchody urodzin Tuwima. Przez sześć godzin przed budynkiem YMCA, obok popiersia jubilata, odbywały się akcje artystyczne dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Program rozpoczął się występem pierwszoklasistów ze SP nr 199 im. Juliana Tuwima w Łodzi. W międzyczasie zorganizowano tuwimowską czytelnię Świetlicy Krytyki Politycznej w Łodzi oraz warsztaty plastyczne, za które odpowiadał Ośrodek Kultury Górna. Na scenie mogliśmy również zobaczyć przedstawicieli piątej i szóstej klasy SP 199.

O godz. 17 pojawił się sam Julian Tuwim. Chętni mogli zrobić sobie zdjęcie, wszyscy zaśpiewali tradycyjne sto lat, a potem odbył się happening artystyczno-muzyczny. Przed występem Studia Piosenki Domu Literatury na scenie zaprezentowały się dwie młode wokalistki z Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi. Wieczorem nastał czas na Turniej Jednego Wiersza (drugie miejsce zajęli ex aequo – Krzysztof Grzelak i Martyna Łogin), pokazy tańca z ogniem, a także video mapping na ścianie YMCA.

Urodziny Tuwima były zapowiedzią zbliżającej się Gali wręczenia Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima – rozstrzygnięcie drugiej edycji odbędzie się 8 grudnia br. w ramach VIII Festiwalu Puls Literatury w Łodzi.

Zobacz także:

Urodziny Tuwima 2013 (foto+wideo)

Koncert tuwimowski – 30 sierpnia (foto+wideo)

Tuwimowski koncert na OFF Piotrkowskiej – 27 lipca (foto+wideo)

Tuwim Dzieciom w Pasażu Schillera (foto)

Ucho Tuwima na Piotrkowskiej (foto+wideo)

Lokomotywa w Manufakturze (foto)

Tuwim polityczny – manifestacja poetycka na Piotrkowskiej (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kawiarnia Literacka: Wojciech Bonowicz o Bursie (foto)
littt_067
V Puls Literatury w Skierniewicach (foto)
IMG_7648
X Festiwal Puls Literatury – dzień 2 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*