Q720urodziny20PSPonad dwustu tancerzy łódzkiej szkoły tańca Project Salsa, zatańczy w spektaklu „Mov(i)es Night”, który będzie można oglądać od najbliższej niedzieli na deskach Teatru V6. Przedstawianie przygotowano specjalnie na siódme urodziny placówki.

– Nasze przedstawienie to muzyczna podróż przez klasykę światowego kina – tłumaczy Marta Rolnik, szefowa Project Salsa. – Szesnaście grup zatańczy do podkładów z największych filmowych przebojów od „Va Banque” przez „Grease” aż po „Pulp Fiction” i pełną grozy „Piłę”.

Wydarzenie niemal w całości przygotowali kursanci i instruktorzy Project Salsa. Do współpracy zaproszono profesjonalnych choreografów, którzy ich pomysły i sugestie przekuli na pełne finezji i dynamizmu układy taneczne.

– Przygotowania do występu trwały ponad pół roku. Najpierw dobieraliśmy muzykę, później wymyślaliśmy układy na końcu rozpoczęliśmy bardzo intensywne przygotowania – tłumaczy Marta Rolnik. – Kursanci rozpoczynali zajęcia wczesnym rankiem a kończyli późnym wieczorem. Pracy było dużo, jednak niemal wszyscy traktowali swe obowiązki zabawę i dobry trening.

moviesss

Efekt przygotowań będzie można ocenić samodzielnie już w najbliższą sobotę. Ponad 200 tancerzy zaprezentuje przed publicznością kilkanaście technik tanecznych od salsy, przez taniec brzucha aż po balet i szalone afro dance. Jednorazowo na scenie występować będzie aż po 25 artystów! Najmłodszy ma 13 a najstarszy 65 lat.

„Mov(i)es Night” to w sumie czwarte przedstawienie tancerzy szkoły Project Salsa. Pierwsze z nich „U-rodziny” zgromadziło kilkuset widzów, w większości rodziny i przyjaciół artystów. Kolejne „By daty, by night”, które pokazano trzy lata temu stało się wydarzeniem. Chętnych by obejrzeć spektakl było tak wielu, że trzeba było wystawiać go kilka razy. Ostatnie „The Roots” również powtarzano kilkakrotnie. Najnowsze dzieło kursantów będzie można obejrzeć 5 czerwca o godz. 20 w teatrze V6, przy ul. Żeromskiego 74/76. Bilety można nabyć w siedzibach szkoły przy ul. Gdańska 57a i Tuwima 34.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Baśniowy Pasaż Róży
Plakat_Kobieta_z_wydm_JPEG_do_wgladu
Taneczne zderzenia w Teatrze Muzycznym
ciaociao
Cia Ciao Bambina w Teatrze Muzycznym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*