4lakowa29W miniony weekend Grupa TOYA przyłączyła się do obchodów 591 urodzin Łodzi. W ramach atrakcji przygotowanych na 26 lipca zaplanowano zwiedzanie dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych – dziś nowoczesnego kompleksu przy ul. Łąkowej 29.

Sobotnie wycieczki zorganizowane przez Grupę TOYA nie tylko przybliżyły łodzianom historię miejsca narodzin kultowych produkcji kinowych – zaprezentowały także efekty inwestycji, która przeobraziła WFF w innowacyjny zespół budynków. Zwiedzający zawitali do kluczowych obiektów, w tym do hotelu DoubleTree by Hilton będącego największym pomnikiem polskiej kinematografii.

Łodzianie wzięli udział w czterech wycieczkach po zrewitalizowanym kompleksie, podczas których mieli okazję poczuć filmowego ducha Wytwórni. Zostali oprowadzeni m.in. po zapleczu studia telewizyjnego, pomieszczeniach Filmoteki czy sali postprodukcji dźwięku, w której nagrywano dubbing do takich animacji, jak „Prawdziwa historia Kota w Butach” i „Garfield”. Przewodnik poprowadził zwiedzających także przez designerskie wnętrza hotelu DoubleTree by Hilton, które nawiązują do polskich produkcji kinowych.

– Urodziny Łodzi to idealna okazja, by przypomnieć filmową historię naszego miasta i pokazać efekty współpracy łodzian z twórcami Projektu Łąkowa 29 – mówi Łukasz Myszka z biura prasowego Grupy TOYA. – Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w wydarzeniu tak mocno związanym z tradycją miasta, a jednocześnie zaprezentować mieszkańcom kulisy polskiej kolebki kinematografii.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Wystawa grzybów w Ogrodzie Botanicznym (foto)
w04
Wieże fabryczne symbolem Łodzi (foto+wideo)
Park Śniadaniowy 2019 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*