urodzinylodzi2Z okazji 592. rocznicy nadania praw miejskich Łodzi w dniach 24-26 lipca łodzian czeka wiele atrakcji.   W piątek, 24 lipca, zapraszamy do pasażu Schillera na program gier i zabaw Wystąpią też zespoły folkowe oraz znany zespół kabaretowy – Kabaret Skeczów Męczących. Gwiazdą wieczoru będzie Kamil Bednarek (początek koncertu o godz. 21).

W sobotę i niedzielę na ulicy Piotrkowskiej łodzianie zobaczą występy magików, cyrkowców i ulicznych śpiewaków – uczestników Songwriter Łódź Festiwal. W sobotę zachęcamy łodzianki do odwiedzenia Strefy Kobiet w pasażu Rubinsteina, a dzieci – przez cały weekend – do zabaw w 10 wielkich, dmuchanych zamkach.  

W ramach Urodzin Łodzi zaplanowano 200 wycieczek po łódzkich inwestycjach, miejskich,  spółkach i ciekawych architektonicznie obiektach, których nie można zwiedzać na co dzień. Wciąż można zapisywać się na wycieczki po Art_Inkubatorze, redakcji telewizji Toya, hali Expo, budynku Infosys Green Horizon, a także na spacery z przewodnikiem po Lesie Łagiewnickim oraz specjalne kuratorskie oprowadzania po Willi Kindermanna oraz Pałacu Herbsta.

Nowością w urodzinowej ofercie jest udostępnienie do zwiedzania Narodowego Banku Polskiego, hotelu Ambasador oraz zrewitalizowanej fabryki Henryka Dziembora (obecnie budynek HAMMERMED przy ul. Kopcińskiego 73/75). Na wizytę w tych budynkach wciąż są wolne miejsca – wstęp na zapisy.

Więcej informacji o wycieczkach można znaleźć tutaj. O wydarzeniach odbywających się na Piotrkowskiej tu.

W niedzielę wieczorem imprezę urodzinową zamknie koncert „Lata ZET i Dwójki”, na który zapraszamy do Manufaktury na godz. 20. Wystąpią m.in. Lady Pank, Feel, Ania Wyszkoni i Sarsa.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ferie_wwwsxchu
Ferie w Łodzi 2011 – informator
uckon3
Ućkon 3 – informacje
Weekend w Centralnym Muzeum Włókiennictwa
1 Komentarz
  • katarzyna ka
    23 lipca 2015 at 18:25

    zapraszam też na kiermasz rękodzieła w niedzielę od godziny 13stej na Księży Młyn! ta impreza również w ramach urodzin Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*