wekend_urodziny_lodziOd 24 do 26 lipca obchodzić będziemy Urodziny Łodzi. Z tej okazji na Piotrkowskiej odbędzie się cykl imprez m.in. Cała Łódź tańczy folk na Piotrkowskiej, pokaz Kabaretu Skeczów Męczących, występy Black Radio, Call The Sun i Kamila Bednarka. Do tego Festiwal Sztuki Cyrkowej EDI i przyjaciele oraz całodniowe warsztaty. Warto dodać, że poza imprezami na Piotrkowskiej odbędą się m.in. imprey urodzinowe w Muzeum Kinematografii, zwiedzanie stadnionu ŁKSu oraz kocnert Lato Zet i Dwójki w Manufakturze.

Urodziny Łodzi ul. Piotrkowska

24 lipca (piątek)

FOLKOWE URODZINY ŁODZI
 godz. 12.00-14.00 – „Cała Łódź tańczy folk na Piotrkowskiej” – taneczne show z udziałem publiczności ( około 200- 300 osób w tym dzieci z półkolonii w mieście)
Folkowa Parada po Piotrkowskiej – start PL. Wolności
 godz. 15.00 – 18. – „Folkowe urodziny” – międzynarodowy koncert uczestników festiwalu na ul. Piotrkowskiej (w pasażu Schillera na scenie)
godz. 19.00- 20.30
KABARETOWE URODZINY ŁODZI
„ Kabaret Skeczów Męczących” „ Formacja Chatelet”

godz. 21.00- 23.00
URODZINOWA SCENA MUZYCZNA
„ Black Radio” „Call the Sun” ( Finalista i półfinalista programu MUST BE THE MUSIC)
oraz gwiazda wieczoru KAMIL BEDNAREK

 Dodatkowe atrakcje w Pasażu Schillera

STACJA EDUKACJA
 Kurs udzielania pierwszej pomocy – Warsztaty zostaną zorganizowane z wykorzystaniem fantomów do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, na uczestników czekać będą krótkie pokazy oraz instruktarze z udzielania pierwszej pomocy. Wszystko odbędzie się pod namiotem PCK.
 Znakowanie rowerów – wspólnie ze Strażą Miejską w trakcie trwania eventu będziemy bezpłatnie znakować rowery. Wszystko odbędzie się pod namiotem Straży Miejskiej.
 
STACJA ZABAWA
Euro Memory
Gra polega na okazaniu dzieciom kart, a następnie na odwróceniu ich w taki sposób, aby obrazki stały się nie widoczne. Dzieci na przemian odsłaniają po dwie karty równocześnie, starając się, aby odkryte karty stanowiły komplet. Jeżeli rozgrywające dziecko prawidłowo zapamiętało układ kart i odkryte obrazki tworzą parę, karty pozostają odsłonięte, a mały gracz otrzymuje punkt. Jeśli obrazki nie tworzą pary, karty zostają ponownie zakryte.
Giga Gra Planszowa „Węzeł energii”
Giga Gra Planszowa „Węzeł Energii” rozgrywana będzie na ogromnej, symbolicznie zaprojektowanej planszy, rozciągniętej na podłodze, która w symboliczny sposób odzwierciedlać ma Nowe Centrum Łodzi. Wędrując polami na planszy zgodnie z liczbą oczek wyrzuconą gigantyczną kostką, mali gracze przeżywać będą przygody i zdobywać punkty energii, które później będą mogli zamienić na prawdziwe nagrody.
Po drodze na planszy trafiać będą do miejsc, jakie rzeczywiście mają funkcjonować w przestrzeni Nowego Centrum Łodzi: do Dworca Łódź Fabryczna, EC1Wschód, EC1Zachód, Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina, Łódzkiego Domu Kultury, etc. W miejscach tych znajdą punktowane zadania do wykonania lub informację dotyczącą akcji gry (np. „Dotarłeś do Węzła Multimodalnego. Dzięki doskonałemu połączeniu komunikacji miejskiej przesuwasz się na planszy o pięć oczek do przodu, bez utraty punktów energii” albo „Jedna z działających w Nowym Centrum Łodzi firm zaproponowała Ci świetną pracę. Omijasz dwie kolejki rzutów, ale otrzymujesz 6 punktów energii”).
  Mega Układanka
 Specjalnie zaprojektowana wielkoformatowa układanka nie tylko edukuje dzieci i młodzież w zakresie projektu węzła ale również zaznajamia najmłodszych z rolą Unii Europejskiej.

 STACJA ROZRYWKA
 Strefa rozrywki to miejsce gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Na uczestników eventu czekać będą:
 Wychodzą z cienia podwórkowe wspomnienia!
 Projekt „Wychodzą z cienia podwórkowe wspomnienia” jest unikatowym przedsięwzięciem, którego głównym celem jest zachowanie “przy życiu” i upowszechnianie dawnych zabaw, gier podwórkowych a także piosenek i obyczajów związanych z Łodzią, stanowiących nieformalną, a przez to bliską i autentyczną dla mieszkańców część dziedzictwa regionu łódzkiego. Przywołując zapomniane gry, zabawy i tradycję wspólnego spędzania czasu, organizacja zachęca Łodzian do zainteresowania się obyczajami regionu łódzkiego, wspomnień z dzieciństwa, które mogą stanowić pierwszy krok na drodze zwiększenia integracji społecznej i rozjaśnienia wizerunku Łodzi. Podczas eventu zostaną przygotowane 2 stanowiska gier i zabaw: serso, klipa, kapsle, zośka, przy których gry będą odbywały się zamiennie. Uczestnicy wydarzenia poznają zasady gier i sami będą mogli wziąć w nich udział. 
Warsztaty Yoyo
 Yoyo Factory przygotuje meeting fanów tej zabawy, których w Łodzi nie brakuje. Dla miłośników yoyo przygotujemy pokazy profesjonalnych zawodników, warsztaty nauki oraz doskonalenia tej sztuki oraz mini konkursy.
 Pokazy oraz warsztaty karate
 Dla chętnych zostanie przygotowane stanowisko do ćwiczeń podstawowych chwytów karate, w trakcie wydarzenia będzie można również obejrzeć techniki prezentowane przez profesjonalnych trenerów min. przez Mistrzynię Świata w Karate Tradycyjnym – Katarzynę Łuczak.
 Segway
 Segway to urządzenie najnowszej generacji, wzbudzające wiele emocji zarówno wśród korzystających, jak i oglądających. Dzięki temu staje się niezwykłą atrakcją organizowanych eventów. Podczas wydarzenia dostępne będą 2 pojazdy z zamontowaną z przodu reklamą projektu.

 STACJA RELAKS
 Po skorzystaniu z atrakcji eventu każdy, kto będzie chciał odpocząć może skorzystać z naszej strefy relaksu, czyli namiastki wakacji. Parasole przeciwsłoneczne, leżaki, koce i poduszki to wszystko będzie czekało na uczestników, którzy w tym miejscu będą mogli oddać się lekturze materiałów informacyjno-promocyjnych przygotowanych specjalnie na event. W tym miejscu będzie też można zagrać w rodzinne gry planszowe (np. warcaby, domino, chińczyk – specjalnie zaprojektowane na folii i przyklejone do stolików) czy skorzystać z masaży wykonywanych przez profesjonalistów z akademii masażu w Łodzi (2 stanowiska).

25 lipca (sobota)
Rozpoczyna się Festiwal sztuki magii i cyrku  „EDI i przyjaciele” czyli kilkudziesięciu artystów cyrkowych, magików itp. będzie bawić łodzian  w przestrzeni ulicy Piotrkowskiej

Songwriter Łódź Festiwal wystąpi  Henry David’s Gun
ul. 6 sierpnia woonerf godz 20.00

Sobota to również  Akademia Piękna – Lady Step – Strefa Kobiet
Pasaż Rubinsteina, 25.06, godzina 13-21.
w programie:
Strefa Kobiet – Lady Step – przygotowana przez Premium Academy specjalnie na jubileusz urodzin Miasta Lodzi odwiedzającym dostarczy aktywności: wykłady, degustacje, pokazy, strefa partnerska.
Pasaż Rubinsteina zamieni się w strefę dla miłośników rozwoju osobistego, fitnessu, zdrowego stylu życia, dobrego samopoczucia. Odnajdą się w nim osoby, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z dziedzin takich jak moda, trendy, coaching, motywacja…
Dla naszych gości poza specjalnie zbudowaną na tę okoliczność mini sceną przygotowaliśmy 1200m^2 powierzchni, na której będą mogli skorzystać ze wspomnianych a niżej trakcji.

W programie strefy :

Wykłady – min. wykład Mikołaja Dreslera – „ Zmień Swoje ciało, a zmienisz Swoje wnętrze” z elementami Diet Coachingu.
Pokazy z zakresu ćwiczeń i całej strefy fit.
Prezentacja trendów mody damskiej
Strefa chill’out dla kobiet
W Strefie Kobiet znajdą się również obiekty gastronomiczne, promującą zdrową żywność

Kolejną atrakcją tym razem specjalnie dedykowaną dzieciom, będzie „ Największy plac zabaw” czyli około 10 dmuchanych atrakcji dla dzieci usytuowanych wzdłuż ulicy Piotrkowskiej w godzinach 12 -18 Wśród atrakcji pojawią się: zjeżdżalnie, zamki, baseny z piłkami i boiska.

Podczas urodzin zadbamy również o zdrowie mieszkańców naszego Miasta. Pojawi się mobilna klinika wykonująca darmowe badania kardiologiczne. Dodatkową atrakcją przygotowaną przez klinikę będzie ozdobienie Piotrkowskiej balonami z helem.
Z bezpłatnych badań serca będzie można skorzystać w sobotę 25 lipca oraz w niedzielę 26 lipca w godzinach 12:00-19:00.
Polsko- Amerykańska Mobilna Klinika Serca będzie zlokalizowana na ul. Piotrkowskiej.
Na miejscu do dyspozycji mieszkańców Łodzi będzie lekarz oraz dwie pielęgniarki.
Prowadzone będą podstawowe badania diagnostyczne / przesiewowe serca w zakresie:
ciśnienie tętnicze krwi,
badanie EKG,
 ozmowy lekarza z pacjentami
Dostęp do badań jest bezpłatny, nie ma żadnych ograniczeń czy kwalifikacji pacjentów – z badań mogą skorzystać wszyscy, którzy w tych dniach stawią się w Mobilnej Klinice Serca w godzinach 12-19:00.
Pacjent powinien mieć przy sobie dowód osobisty i jest to właściwie jedyny wymóg, ponieważ badania będą rejestrowane.

26 lipca (niedziela)

Kolejny dzień Festiwalu sztuki magii i cyrku  „EDI i przyjaciele” oraz „ Największego placu zabaw”  czyli około 10 dmuchanych atrakcji dla dzieci usytuowanych wzdłuż ulicy Piotrkowskiej w godzinach 12 -18. Wśród atrakcji pojawią się: zjeżdżalnie, zamki, baseny z piłkami i boiska.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ii_dzki_meeting_barmaski_20121023_1244857497
Barmania 3 w Scenografii
Świętomięs Polski w Pasażu Schillera
Roksana Węgiel w Manufakturze

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*