Symphonica_manufaktura_press4Manufaktura to bijące serce Łodzi i nowe centrum miasta, w którym przestrzeń kultury i wyrafinowanej rozrywki znakomicie łączy się ze światem handlu i rekreacji. Dziś trudno wyobrazić sobie Łódź bez Manufaktury – jej teatru, muzeów, kina, ponad 250 butików i sklepów, kilkudziesięciu restauracji… I trzy hektarowego rynku, pełniącego funkcję otwartej przestrzeni publicznej. To tutaj organizowane są imprezy kulturalne i rozrywkowe przyciągające zarówno łodzian, jaki i turystów. Latem rynek zajmuje w dużej części największa w centralnej Polsce plaża, zimą – lodowisko i jarmark. Rynek, to również miejsce dużych imprez – koncertów, stref kibica, Pikników i Festiwali.

Urodziny Manufaktury obchodzone są zawsze hucznie i z dużą klasą. W ciągu minionych ośmiu lat, gościliśmy wielkie gwiazdy polskiej muzyki rockowej i rozrywkowej, wielopokoleniowych gigantów sceny muzycznej, zagraniczne teatry, niezwykłe widowiska, artystów i animatorów z różnych stron Polski i Europy. Patronat nad 9. Urodzinami Manufaktury objęła Radiowa Jedynka.

Sobotnie spotkanie z brytyjską muzyką rozpocznie zespół Red Box, reaktywowany po dwudziestu  latach milczenia. Koncert zespołu, którego muzyka określana jest jako synth-pop, założonego w latach osiemdziesiątych przez Simona Toulson – Clarke’a i Juliana Close’a, rozpocznie się w sobotę, 16 maja,  o godz. 18:00.

Gwiazdą wieczoru będzie Ray Wilson – ostatni wokalista zespołu Genesis przygotował specjalny koncert na 9. Urodziny Manufaktury. W sobotę, od godziny 20.00, Ray z zespołem zagrają największe przeboje Genesis, ale w programie nie zabraknie także autorskich kompozycji szkockiego wokalisty. Podczas sobotniego występu usłyszymy „American Beauty”, „Another Day In Paradise”, „No Son Of Mine”, „Mama”, „Change”, czy „Congo”. Artysta przygotowuje również muzyczne niespodzianki.

Ray Wilson został wyróżniony przez „Classic Rock Magazine” jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii. Jest kompozytorem, autorem tekstów, ceniony zwłaszcza za swoją sceniczną charyzmę i zawsze wysoką formę koncertową. Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1996 roku zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa. Wcześniej, bo w 1994 roku, debiutujący zespół Stiltskin z Rayem w składzie stworzył niezapomniany utwór „Inside”, który podbił listy przebojów całego Świata. Szkocki wokalista współpracował także z takimi artystami i zespołami jak Armin Van Buuren, RPWL czy Scorpions. 
Na niedzielne popołudnie zaprasza Grzegorz Hyży – finalista programu X-Factor, który zadebiutował zaskakująco dojrzałym i nieoczywistym albumem. Koncert charyzmatycznego wokalisty odbędzie się 17 maja 2015 r. (niedziela) o godz. 18:00. Oprócz przebojów znanych z płyty, możemy spodziewać się… znanych coverów.

Dwudniowe święto muzyki w Manufakturze zakończy koncert/widowisko – Symphonica. Będzie rockowo, multimedialnie, symfonicznie i spektakularnie! Metallica, Pearl Jam, Nirvana, Nightwish, AC/DC, Soundgarden, Aerosmith, Deep Purple, Europe, Guns N’ Roses… – utwory tych i innych wykonawców będzie można usłyszeć 17 maja o godzinie 20.00. Tegoroczny, finałowy koncert będzie prawdziwą rockową ucztą, podaną w wykwintnych, symfonicznych aranżacjach.

Obok orkiestry i zespołu rockowego, na scenie pojawią wokaliści znani z programu „The Voice Of Poland”: Damian Ukeje, Monika Pilarczyk, Dorota Lembicz oraz Karol Śmiałek, Agata Glenc i Sylwia Lorens (sopran). Koncert prowadzi dyrygent, kompozytor i producent muzyczny Mikołaj Blajda. Artystom towarzyszą: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej oraz Progressive Noise Orchestra.

Zapraszamy 16 i 17 maja na dwudniowe obchody 9. Urodzin Manufaktury. Nie zabraknie atrakcji, koncertów i niespodzianek. Poza koncertową ofertą w niecodziennej oprawie Manufaktura szykuje dla swoich gości bilety do Wesołego Miasteczka, i urodzinowe rabaty, konkursy z nagrodami

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
168729_187993551218852_146911328660408_683421_537075_n
Kamp! w klubie Blu
koncert_symfoniczny
Dire Straits Symfonicznie w Manufakturze
ratpack
Ratpack 25th Silver Jubille Anniversary

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*