hey_cosmic_destroy_midiKoncerty gwiazd – Hey i Perfect, multimedialny wspomnieniowy show do muzyki DJ-a Adamusa, wesołe miasteczko na rynku, konkursy na scenie i obniżki nawet o 50%. W sobotę 18 maja, Manufaktura obchodzić będzie siódme urodziny i zaprasza do wspólnego świętowania.

Mało kto już pamięta, jak wyglądała dawna fabryka przy Ogrodowej przed powstaniem Manufaktury. Przez minione 7 lat jej odnowione ceglane mury stały się jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów Łodzi, miejscem w którym historia i nowoczesność tworzą przestrzeń rozrywki, kultury, biznesu, rekreacji i handlu. O tym jak bardzo niezwykłą przekonują nie tylko miliony odwiedzających ją gości, ale też światowe uznanie urbanistów, architektów i developerów.  Już w pierwszym roku działania Manufaktura uznana została najlepszym projektem na świecie w konkursie organizowanym przez Urban Land Institute. W ciągu kolejnych lat otrzymała kilkanaście międzynarodowych i polskich wyróżnień – ostatnio – zaledwie kilka dni temu znalazła się w gronie nagrodzonych w organizowanym przez propertynews.pl plebiscycie Top Inwestycje Komercyjne w Przestrzeni Miejskiej 2013. To dla Manufaktury znakomity prezent z okazji siedmiolecia, które obchodzone będzie hucznie w sobotę 18 maja. Jak co roku urodzinowi goście Manufaktury mogą liczyć na solidną porcję dobrej zabawy.

– Zapraszamy na koncerty gwiazd, ale też w sentymentalną podróż, w którą zabierze nas multimedialny BoomBox – mówi Monika Długosz-Łempicka, dyrektor Marketingu Manufaktury. – Ta niezwykła przestrzenna konstrukcja imitująca gigantyczny magnetofon wypełniona zostanie świetlnymi wizualizacjami, nawiązującymi do historii Manufaktury – wyjaśnia.
 
Zanim jednak o godzinie 21:45 rozpocznie się świetlny show do muzyki DJ-a Adamusa, na sobotniej scenie w Manufakturze pojawią się muzyczne gwiazdy. Jako pierwszy, o godzinie 18:00 wystąpi zespół Hey, którego specjalnie nie trzeba przedstawiać, bo grupa z charyzmatyczną Kasią Nosowską na czele, należy do grona najważniejszych polskich zespołów rockowych. Tworzy i koncertuje nieprzerwanie od lat dziewięćdziesiątych, zjednując publiczność znakomitymi rockowymi kompozycjami, opatrzonymi mocnymi, poetyckimi tekstami. Już pierwsza płyta zespołu pod tytułem „Fire” wydana w 1993, weszła do kanonu polskich  albumów rockowych. Każdy kolejny studyjny album dokumentował artystyczny rozwój grupy, a jednocześnie zdobywał uznanie wciąż rosnącej rzeszy fanów. Wydany pod koniec ubiegłego roku 10. studyjny album Hey’a zatytułowany „Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan” to 11 premierowych utworów z gościnnym  udziałem  Gaby Kulki. W czasie urodzinowego koncertu w Manufakturze spodziewać się można materiału z tej płyty, nie zabraknie też największych przebojów grupy.

Nie dekadę grania, ale aż trzy ma na koncie kolejny zespół który wystąpi na sobotnich urodzinach – Perfect to prawdziwa legenda polskiego rocka. W czasie koncertu przypomni nam swoją historię  i niezapomniane przeboje, takie jak „Autobiografia”, „Nie płacz Ewka”, „Chcemy być sobą”, czy tych nowszych jak „Raz po raz (straszą nas)”. Jest to historia niegasnącej popularności o czym świadczył trzy lata temu wypełniony po brzegi katowicki Spodek w czasie koncertu z okazji trzydziestolecia grupy.

Po spotkaniu z Grzegorzem Markowskim i zespołem Perfect przyjdzie czas na wspomniany już muzyczno-świetlny show znanego z duetu WET Fingers DJ-a Adamusa, uwięzionego w gigantycznym magnetofonie. Multimedialny BooMBox przeniesie publiczność w inne, klubowe klimaty muzyczne. Godzinny didżejski set, zilustrowany zostanie  przez LEDowe wizualizacje, dokumentujące historię Manufaktury i ważniejsze wydarzenia minionych 7 lat.

Pokaz zakończy wydarzenia na scenie, ale Manufaktura nie pójdzie jeszcze spać, bo Muzeum Fabryki i mieszczące się po sąsiedzku Muzeum Miasta Łodzi w ramach dziesiątej Europejskiej Nocy Muzeów otwarte będą do godziny 1 w nocy.

Koncerty i pokazy to nie wszystko. Jak co roku z okazji urodzin Manufaktury na rynku stanie wesołe miasteczko, gdzie na odważnych dorosłych czekać będą loop i ławka, a na najmłodszych kolorowe, zabawne i bezpieczne karuzele:  biedroneczki  i safari. W sobotę warto rozglądać się po rynku, bo urodzinowe hostessy rozdadzą 2000 biletów  na lunaparkowe atrakcje.

Urodziny Manufaktury to również atrakcyjne oferty specjalne tak w sklepach, jak i w restauracjach czy kawiarniach. W niektórych z nich jak w Carry czy Cropp Town można liczyć nawet na 50% upustu. Panie szukające czegoś na lato znajdą 30% zniżki w Caterinie. Z kolei Aryton, Jacqueline Riu, KappAhl, Marc Cain i Patrizia Pepe proponują na sobotę 20-procentowy rabat. W Stefanel kupienie jednej, dwóch albo trzech rzeczy również będzie połączone z odpowiednim upustem – 10, 20 albo 30%.

Warto też pamiętać, że 19 maja są Zielone Świątki i chociaż na rynku działać będzie wesołe miasteczko, czynne będą restauracje i miejsca rozrywki, to tego dnia zamknięta będzie galeria handlowa Manufaktury.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Plakat2_-_Muz-naszp
Koncerty Muzycznie Naszpikowani
baika
BAiKA w New Yorku
logo_Chemia_BIG
Chemia w Wytwórni

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*