Wczoraj_i_dzis_fot_Archiwum_Panstwowe_w_LodziNiezwykłe przedstawienie powietrzne „Podniebna balerina”,  AC/DC w wersji symfonicznej, żywy obraz imperium Poznańskiego sprzed stu lat, a na koniec genialna Kayah – podczas szóstych urodzin żaden z gości Manufaktury nie ma prawa się nudzić.

Manufaktura świętować będzie cały weekend (19 i 20 maja) – i to dosłownie, zważywszy na Noc Muzeów, gdy można zwiedzać m.in. Muzeum Fabryki, Muzeum Miasta Łodzi i ms2. Na te wyjątkowe dwa dni zaplanowano mnóstwo atrakcji i to Manufaktura będzie rozdawać prezenty. Otóż przy odrobinie trudu, każdy na rynku spotka charakterystyczne postaci w strojach z XIX wieku, a od nich dostanie rubel Poznańskiego – urodzinowy kupon uprawniający do urodzinowych zniżek.

Jednak na początek urodzin, w sobotę, Manufaktura cofnie czas. Na rynku stanie „labirynt wspomnień”. Każdy, kto tam wejdzie przeniesie się do fabryki Izraela Poznańskiego i ujrzy robotników obsługujących krosna, kobiety przy wrzecionach, magazynierów przekładających bele materiału i wreszcie samego właściciel fabryki, doglądającego pracowników. Tak w XIX wieku wyglądało miejsce, w którym dziś jest Manufaktura.

Tego samego dnia goście będą świadkami dwóch niecodziennych wydarzeń. Najpierw czterdziestoosobowa orkiestra SCHERZO Festival Orchestra (znana między innymi z „Z batutą i humorem” czy „Strauss Gala”) wykona legendarny hardrockowy utwór Highway to hell oraz inne mniej lub bardziej klasyczne utwory. Potem zaś brytyjska grupa The Dream Engine przedstawi spektakl „Podniebna balerina”, który zachwycał widzów w Dubaju, Melbourne czy Wenecji. Spektakularne, podniebne wydarzenia Brytyjczyków są tworzone przy udziale performerów, a niezwykłą atmosferę przedstawień tworzy odpowiedni dobór światła i muzyki. To wszystko plus iluzja lewitacji tworzy cudowny, zaskakujący obraz.

Przez dwa urodzinowe dni dla najmłodszych i najodważniejszych działać będzie wesołe miasteczko. Dorośli mogą sprawdzić jakość nerwów na wirujących Hully Gully i Loop. Na dzieci czekają bezpieczne biedronki na kołach i kolorowe dinusie. Urodzinowy lunapark na rynku czynny będzie 19 i 20 maja w godzinach 10:00–22:00, a Manufaktura rozda dwa tysiące darmowych biletów.

Będzie również czego posłuchać. Podczas urodzin swoje talenty zaprezentują młodzi wykonawcy – specjalnie dla nich powstanie Young Stage, gdzie w sobotę wystąpią Magister Ninja, Kordian Kacperski,  The  Blake Radio, Martyna  Kosinska, Zawierka. W niedzielę zaś powrót legendy łódzkiego rocka, znakomitej kapeli Sherwood, uwielbianej przez młodych łodzian na początku lat 90. Liderzy grupy postanowili ją reaktywować.

Na finał przygotowano koncert mega gwiazdy. Na scenie pojawi się Kayah, która od 17 lat zachwyca i zaskakuje nowymi pomysłami muzycznymi.  Współpracowała z Goranem Bregovicem, Cesarią Evora, nagrała niezapomniane hity Testosteron, Prawy do lewego, Supermenka czy  Embarcação, które z pewnością usłyszymy na rynku.

 

6. URODZINY MANUFAKTURY

PROGRAM

Sobota:

10:00-22:00

Wesołe miasteczko dla najmłodszych i dla najodważniejszych

12:00-18:00

Instalacja teatralna „Manufaktura wczoraj i dziś”

13:00-15:00

Scena najmłodszych, występy zespołów dziecięcych Odorico, Kiki Dance

15:00-18:00

Young stage:  Magister Ninja,  Kordian Kacperski,  The  Blake Radio, Martyna  Kosinska, Zawierka

20:00-21:00

Scherzo Festival Orchestra

21:00

The Dream Engine “Heliosphere” – Podniebna balerina”

Niedziela:

10:00-22:00

Wesołe miasteczko dla najmłodszych i dla najodważniejszych

12:00-13:00

Scena najmłodszych, występy zespołów dziecięcych

13:00-14:00

Sherwood

18.30

Gwiazda wieczoru: Kayah

 /fot. mat.pras. Manufaktury

Zobacz także:

Święto Łodzi 2012 – informacje, program

Noc Muzeów 2012 – informacje

Urodziny Manufaktury 2012 – informacje

Juwenalia w Łodzi 2012 – serwis specjalny

Święto Łodzi 2011 – Natalia Kukulska, T.Love (foto+wideo)

Urodziny Manufaktury 2011 – Psychocukier, Kasia Kowalska, Afromental (foto+wideo)

Święto Łodzi 2011 – Mezo, Kasia Wilk, Lenka (foto+wideo)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
underlodz
Under Łódź – Interdyscyplinarny dzień Łodzi undergroundowej
10734059_318792914984489_3758724594330942939_n
Banach w Luce
IMG_0603
Oficyna Opening Party

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*