Urodziny Juliana i Ireny Tuwimów 2018 (foto)

W czwartek, 13 września w Łodzi zorganizowano 124. urodziny Juliana Tuwima, którym tym razem towarzyszyły im 120. urodziny jego siostry. Irena Tuwim to nieco dziś zapomniana poetka i tłumaczka, m.in. przygód Kubusia Puchatka oraz bajek Walta Disneya.

Rozpoczęło się o godz. 11 spotkaniem z Kubusiem Puchatkiem dla dzieci ze szkół podstawowych na skwerze Ireny Tuwim u zbiegu ul. Lipowej i Struga, a także prezentacjom dzieci ze szkół podstawowych w Domu Literatury. O godz. 12 obie grupy spotkały się przy ławeczce Tuwima podczas akcji artystycznej „Kwiaty łódzkie dla Tuwimów”. Wtedy również m.in. wystąpiła aktorka Katarzyna Żuk w roli Ireny Tuwim.

To nie koniec atrakcji – o godz. 17:30 na terenie krańcówki przy Północnej zorganizowano „Akademię miejskiego podróżnika – warsztaty dla dzieci”, a po niej spektakl wędrownego teatru lalek Małe Mi pt. „Tuwim Julek – para buch, frazy w ruch”.

Wydarzeniom towarzyszy wystawa komiksów opartych na tekstach Juliana Tuwima, ze zbiorów Domu Literatury na terenie wspomnianej krańcówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *