Urodziny Izraela Kalmanowicza Poznańskiego

urodziny_poznaskiegoOd 19 do 24 sierpnia Muzeum Miasta Łodzi zaprasza na świętowanie 184. rocznicy urodzin Izraela Poznańskiego. Wstęp: 12 zł normalny, 8 zł ulgowy.

Na zwiedzających w te dni Pałac przy ulicy Ogrodowej 15 – siedzibę główną Muzeum Miasta Łodzi – będzie czekać mnóstwo atrakcji i niespodzianek:

1. Kartka dla Pana Poznańskiego
Na najmłodszych gości Muzeum czekać będzie miejsce, a na nim przybory plastyczne, za pomocą których będzie można namalować kartki urodzinowe z życzeniami dla zacnego Jubilata.
Z kartek powstanie mini-wystawa, którą zaprezentujemy na naszym profilu na Facebooku (www.facebook.com/MuzeumMiastaLodzi).

2. Rodzinne zadania
Za pomocą urodzinowej karty zadań rodzinne zwiedzanie Pałacu stanie się wyjątkowe – nasi goście otrzymają specjalne arkusze, na których odnajdą gry, zabawy i rebusy związane z historią życia Izraela Poznańskiego. Bądźcie czujni – wiedzę niezbędną do udzielenia odpowiedzi możecie znaleźć w każdym z pałacowych pomieszczeń!

3. Foto-atelier
Każde urodziny warto uświetnić pamiątkowym zdjęciem. W dobie smartfonów fotografami jesteśmy wszyscy, ale my zdjęcie urodzinowe musi być wyjątkowe, dlatego w tych dniach będzie czekać na Państwa „Atelier Pałacu Poznańskich”. Dzięki niemu będziecie mogli, przynajmniej na zdjęciu, przenieść się wprost do przełomu XIX i XX wieku.

4. Poznajemy tradycje żydowskie
Zastanawialiście się kiedyś, jak Żydzi świętują urodziny? Wszak Izrael Poznański czynił to zapewne zgodnie ze swoją religią. O tym wszystkim dowiedzieć się będzie można w trakcie codziennych oprowadzań po Pałacu (o godz. 12:30 i 14:00), w ramach których nasi przewodnicy szczególną uwagę poświęcą Gabinetowi Izraela Poznańskiego, opowiedzą o tym, jak mógł on świętować swoje jubileusze, a także obalą mity na jego temat.

5. Powrót do korzeni
Na wystawie prezentującej historię rodziny Poznańskich można przyjrzeć się drzewu genealogicznemu rodziny Poznańskich, natomiast w Sali Lustrzanej co pół godziny będzie można oglądać kilkunastominutowy film dokumentalny pt. „Powrót do Ziemi Obiecanej” zrealizowany podczas sentymentalnej wizyty w Łodzi potomków Izraela Poznańskiego w 2010 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *