Urbanator Days – finał III Letniej Akademii Jazzu

Michal_Urbaniak_fot.Krzysztof_WojciechowskiUrbanator Days – autorski projekt Michała Urbaniaka, będący cyklem warsztatów muzycznych połączonych z koncertami i jam session, po raz pierwszy odbędzie się w ramach cyklu jazzowego Wytwórni odbywającego się pod nazwą Letnia Akademia Jazzu. Urbanator Days, który odbędzie się 19 i 20 sierpnia przy Łąkowej 29, zakończy tegoroczną edycję akademii. Wstęp na obydwa dni jest bezpłatny.

 
Projekt Urbanator Days, to autorska inicjatywa Michała Urbaniaka. Skierowana jest do studentów, uczniów szkół muzycznych oraz wszystkich zainteresowanych osób – muzyków i fanów, jak również wszystkich tych, którzy chcą poznać spojrzenie światowej sławy artystów na rytm w muzyce. Dni Urbanatora (bo tak należałoby tłumaczyć angielskojęzyczną nazwę projektu) realizowane są juz od trzech lat i w tym roku, dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury, odbędą w kilku miastach w Polsce, między innymi w Łodzi w ramach III Letniej Akademii Jazzu. 
   
Pierwszego dnia, 19 sierpnia między godziną 14:00 a 16:00, odbędą sie warsztaty dla wszystkich zainteresowanych. Podczas tego wyjątkowego spotkania z mistrzem skrzypiec będzie można zobaczyć „od kuchni” próbę zespołu, podpatrzeć ich techniki grania, porozmawiać z muzykami,  a także skorzystać z ich rad i podpowiedzi. Wszyscy chętni mogą oczywiście przyjść z własnymi instrumentami .
 
Drugiego dnia, 20 sierpnia, między godziną 16:00 a 18:00 odbędzie się tzw. „próba otwarta”, w której wszyscy melomani oraz muzycy będą mogli wziąć udział. Po próbie (o godzinie 19:00) zaplanowany jest koncert Urbanatora, połączony z jam session z  udziałem uczestników warsztatów.
 
Do udziału w Urbanator Days Michał Urbaniak zaprasza co roku swoich wieloletnich przyjaciół i członków zespołów, fantastycznych, znanych i elektryzujących muzyków z Europy i Nowego Yorku. Wśród nich pojawią się:  Troy Miller, Otto Williams, Xantone Blacq, Don Blackman, Femi Temowo, O.S.T.R., Nato, Jurek Malek, Tom Browne, Jan Smoczyński.
 
Wszyscy zainteresowani udziałem w projekcie Michała Urbaniaka mogą sie rejestrować na stronie www.urbanatordays.com. Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronach: www.wytwornia.pl oraz www.urbanatordays.com.

Plan poszczególnych dni

19.08.2010
godz. 14:00-16:00 warsztaty URBANATOR
godz. 18:30-19:30 projekcja filmu z serii Ken Burns Jazz „DEDICATED TO CHAOS” (dzięki American Corner Łódź)
godz. 20:00 projekcja filmu z serii Ken Burns Jazz „RISK” (dzięki American Corner Łódź)

20.08.2010
godz. 16:00-18:00 próba otwarta
godz. 18:00-19:00 projekcja filmu z serii Ken Burns Jazz „A MASTERPIECE BY MIDNIGHT” (dzięki American Corner Łódź)
godz. 19:00 koncert URBANATOR

/fot. mat. pras.

Zobacz także:

HeFi Quartet & Krzesimir Dębski w Wytwórni (foto)

{jumi [media/reklama.htm]}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *