IMG_949526 lutego, w siedzibie Regionalnego Biura Województwa Łódzkiego w Brukseli odbędzie się kolejne spotkanie organizowane w ramach projektu „Łódzkie nabiera prędkości”. Temat lutowej sesji to „Aktywizacja społeczności lokalnych oraz ich wpływ na rozwój miasta i regionu”.

Tym razem swój dorobek zaprezentuje Fundacja Urban Forms,  znana ze swej działalności w sferze street-artu. Fundacja przygotowała wystawę fotografii prezentujących Galerię Urban Forms, czyli kolekcję 21 wielkoformatowych malowideł – murali, umieszczonych na ścianach łódzkich kamienic. Galeria powstała w latach 2010 – 2012 dzięki aktywności Fundacji Urban Forms i jest sukcesywnie wzbogacana o kolejne dzieła. Wystawa jest organizowana we współpracy z Urzędem Marszałkowskim województwa łódzkiego i Urzędem Miasta Łodzi.

 Wydarzeniem towarzyszącym wernisażowi wystawy będzie spotkanie brokerskie, którego celem jest nawiązanie współpracy pomiędzy partnerami z różnych regionów europejskich w obszarze inicjatyw aktywizujących społeczności lokalne. Wśród zaproszonych gości będą władze miasta Brukseli, przedstawiciele placówek dyplomatycznych, organizacji pozarządowych, mediów, a także belgijskich instytucji kultury.

Wystawa jest pierwszym wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Urban Forms i łódzkiego Biura Regionalnego w Brukseli. W  planach jest także wykonanie w stolicy Unii Europejskiej przez artystów związanych z Fundacją muralu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
FRU Festiwal #12
DevConf 2022 czyli programiści i specjaliści IT z całego świata w Łodzi
Bijemy rekord Guinessa – Światowy Dzień Marzyciela

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*