uprowadzona2Mocno przeciętny thriller, który na szczęście nie dłuży się zbytnio. Szkoda jednak, że niezbyt odkrywczy i mało skomplikowany.

Najprościej rzec, że Uprowadzona 2 to po prostu logiczna kontynuacja, w której role porwanego i poszukującego zmieniają się. Agent Bryan Mills wraz z żoną i córką wyjeżdżają na wakacje do Stambułu. Podąża za nimi ojciec zamordowanego przez Millsa chłopaka. Chce się zemścić i porwać.

I tak jak w pierwszej części Bryan (Liam Neeson) szukał zaginionej córki Kim (Maggie Grace), tak tym razem to Kim szuka rodziców. I – co w sumie jest najgorsze – nie jest to wcale zadanie zbyt trudne. Komunikacja z ojcem pozwala na odnalezienie ich w zaledwie kilkanaście minut. Trochę szkoda.

Uprowadzona 2 to czyta rozrywka, jednak niestety nie na najwyższym poziomie. To po prostu półtorej godziny prostej, schematycznej opowieści (czasami dość nielogicznej – to dużą wada w tego typu produkcajch) z dość przewidywalnym zakończeniem. Film Oliviera Megatona można obejrzeć z dwóch powodów – gdy się jest zafascynowany serią oraz gdy nie ma nic lepszego do zobaczenia. W innym przypadku lepiej znaleźć coś lepszego.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
totylkowiatr
To tylko wiatr – recenzja
skawiesz
Skąd wiesz? – recenzja
przytulmnie
Przytul mnie – recenzja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*