lu_37_800x58213 kwietnia o godz. 17:30 i 20:30 w Teatrze Muzycznym rozpoczną się pokazy spektaklu Upadłe Anioły w wykonaniu OCH Teatr.

Zobaczyć Cielecką i Ostaszewską w komedii to sztuka nie lada. Obie aktorki na co dzień związane są bowiem z Nowym Teatrem Krzysztofa Warlikowskiego, a profil tej instytucji daleki jest od rozrywki. Krystynie Jandzie udało się jednak namówić je do udziału we wspólnym przedsięwzięciu. I to one w głównej mierze są „matkami sukcesu”. Bo choć od premiery nie minęło jeszcze wiele czasu, to o sukcesie już można mówić. „Upadłe anioły” to kawał świetnego teatru i porcja naprawdę udanej zabawy.

Choć ze współczesnej perspektywy może się to wydawać dziwne, tekst Noëla Cowarda swego czasu jeśli nie bulwersował, to przynajmniej zaskakiwał. Ale działo się to w międzywojniu, a w purytańskiej Anglii tamtego czasu niewiele trzeba było, by oburzyć. Oto dwie stateczne małżonki, przyjaciółki zresztą, dowiadują się, że do Londynu przybywa mężczyzna, w którym wiele lat wcześniej kochała się jedna, a potem druga z kobiet. Korzystając z okazji, że ich mężowie wspólnie wyjeżdżają z miasta, postanawiają spotkać się z owym dawnym kochankiem. Wspólne oczekiwanie, przy jednej, a potem drugiej i kolejnej lampce szampana, budzi wspomnienia, ujawnia głęboko skrywane sekrety, pobudza wyobraźnię.

Tym, co kiedyś bulwersowało, była sugestia, że kobieta może nie dochować czystości aż do ślubu. Ale poza warstwą obyczajową „Upadłe anioły” to nieodparcie śmieszna komedia, która wytrzymała próbę czasu. To spektakl Cieleckiej i Ostaszewskiej, ale warto przynajmniej wspomnieć o świetnej robocie, którą wykonali inni: aktorzy drugoplanowi, twórcy kostiumów i scenografii (wypisz wymaluj art déco) oraz reżyser Krystyna Janda. Pozycja obowiązkowa!

Występują : Magdalena Cielecka, Marta Chyczewska, Maja Ostaszewska, Tomasz Drabek, Wojciech Kalarus, Cezary Kosiński/Maciej Wierzbicki

Rezerwacja telefoniczna : 61 679 27 27

CENY BILETÓW:
– Strefa VIP – 150 zł
– Strefa Premium PLUS – 140 zł
– Strefa Premium – 110 zł
– Strefa Standard – 90 z

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
dotknijteatru2017
Dotknij Teatru 2017 – informacje
motyl
Motyl, publiczna egzekucja z muzyką na żywo w Teatrze Zamiast
Trzy siostry w Teatrze Jaracza

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*