Banner_1200x628_-_FBUniwersyteckie Targi Pracy to cykliczny projekt realizowany przez Biuro Karier Uniwersytetu Łódzkiego. Głównym celem wydarzenia jest zrzeszanie pracodawców oraz studentów i absolwentów wszystkich wydziałów i umożliwianie im wymiany informacji oraz nawiązania współpracy. Przedsięwzięcie realizowane jest od przeszło 10 lat i każdego roku przyciąga blisko 6 000 studentów oraz ponad 50 przedstawicieli różnych branż gospodarki.

Dla studentów Uniwersyteckie Targi Pracy są szansą na poznanie firm, w których chcieliby w przyszłości pracować, zaprezentowania swoich kwalifikacji oraz spotkania się twarzą w twarz  z jej przedstawicielami. Dla pracodawców UTP jest okazją do pozyskania nowych pracowników oraz budowania rozpoznawalności swojej marki w środowisku akademickim. – Firma, która decyduje się  na uczestnictwo w wydarzeniu zostaje wypromowana w otoczeniu skupiającym studentów różnych kierunków, którzy aktywnie śledzą prestiżowe wydarzenia na Uniwersytecie Łódzkim. Ponadto możliwość bezpośredniego poznania potencjalnych pracowników pozwala firmom lepiej dostosować swoją ofertę do ich potrzeb. W przyszłości wielu z nich będzie pracowało na rozwój tych przedsiębiorstw, które zdecydowały się na uczestnictwo w targach – wyjaśnia Dariusz Koperczak, Dyrektor Centrum Karier i Współpracy z Pracodawcami UŁ.

Poza zgromadzeniem rekordowej liczby wystawców oraz atrakcyjnymi konkursami  z tabletami do wygrania, w tym roku organizatorzy przygotowali aplikację mobilną UTPuni, która  z pewnością ułatwi studentom i absolwentom poruszanie się po wydziale i znalezienie stoisk wymarzonych pracodawców. Znajdą się w niej także wskazówki przydatne podczas rozmów rekrutacyjnych oraz profile działalności poszczególnych firm. Ponadto, w specjalnej „Strefie doradztwa” profesjonalni doradcy zawodowi będą oferować pomoc w zakresie sporządzenia dokumentów aplikacyjnych oraz przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej. Do dyspozycji studentów będzie także fotograf – wszyscy zainteresowani będą mogli bezpłatnie wykonać nowe zdjęcie do CV.

Wydarzenie odbędzie się 27 października br. (czwartek) w godzinach 9:00 – 15:30, jak co roku – na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Partnerami Głównymi tegorocznej edycji zostali: Infosys Poland, mBank S.A., BNP Paribas Securities Services oraz Pracuj.pl. Pełna lista wystawców znajduje się pod adresem: biurokarier.uni.lodz.pl.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Betlejem w Atlas Arenie
W EC1 Łódź trwają prace nad nową, interaktywną wystawą
pinup
Pin up & Burlesque Party w Dekompresji

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*