26042013_112Wernisażem wystawy wideo artystów z Berlina rozpoczęła się trzecia edycja Festiwalu Sztuki Wideo – Punkty Widzenia. Ekspozycję można oglądać w przestrzeni 6. dzielnicy mieszczącej się przy ul. Piotrkowskiej 102.

Na całość składają się propozycję następujących artystów: George Drivas, Niklas Goldbach, Gabriele Stellbaum, Tom Schön, Faye Mullen, Melanie Manchot, Ming Wong. Kuratorką wystawy Under Construction jest Ewa Surowiec.

Jak można przeczytać w opisie ekspozycji: „Artyści badają koncepcję miasta przyszłości i mechanizmy przekształcania się utopii czy koncepcji zrównoważonej architektury w anarchistyczną, niekontrolowaną rzeczywistość lub zniszczenie, kiedy miejski pomnik architektury upada razem z umierającą częścią kultury. Pozycja jednostki i jej stosunek do masy społecznej i przestrzeni zostaje wykreowany przez polityczne siły i zmieniające się systemy.

Przedmiotem poszukiwań artystów jest powiązanie ciała, procesów psychologicznych, analizowania nieobecności i obecności w czasie i w odniesieniu do przestrzeni urbanistycznej i jej historii. Sprzeczności i podobieństwa pomiędzy sztucznymi i naturalnymi formami rzeczywistości stają się punktem wyjścia dla refleksji nad obrazem współczesnego świata i możliwych wizji przyszłości.

joomplu:53176

Berlin jest też miejscem, gdzie różne tożsamości, języki, płcie zderzają się ze sobą, uwalniając przy tym dużą energię, zawierającą w sobie punkty zapalne ewentualnych konfliktów, jednocześnie stając się próbnym modelem funkcjonowania harmonijnego systemu społecznego.

Wystawa odzwierciedla wiele sposobów filtrowania, doświadczenia i impulsów współczesnego, dużego miasta, jakim jest Berlin. Układ filmów, zestawienie staje się obszarem interakcji pomiędzy różnymi punktami narracji filmowej, kreując odmienne konstelacje realności korespondujące ze sobą na wielu różnych poziomach.”

Ekspozycja jest czynna dla zwiedzających do 4 maja br. Festiwal potrwa do 28 kwietnia. Jego program możecie znaleźć tutaj.

Zobacz także:

II Festiwal Sztuki Wideo Punkty Widzenia (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
brzuchatlasa
Brzuch Atlasa w Atlasie Sztuki (foto)
07062013_050
Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy w ms2 (foto)
IMG_8719
PS. FonoGrafika_Maciej Zdanowicz (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*