„Ulokuj Spokój” to nowy cykl online Teatru Pinokio w Łodzi. Od 15 do 19 lutego o godzinie 19 będą publikowane kolejne odcinki  relaksacji na kanale YouTube teatru i profilu facebookowym.

Oddechowa sprężyna, Piernikowa foremka czy Najwolniejszy spacer świata to tylko niektóre z wielu propozycji uważnych relaksacji online dla wszystkich powyżej siedmiu lat, opracowanych przez specjalistkę ds. edukacji kulturalnej Pinokia – Martę Magalską. Każdy, kto weźmie w nich udział, będzie miał możliwość przyjrzenia się wielkim emocjom. Te ćwiczenia poprawiające samopoczucie można wykonać praktycznie wszędzie. Ograniczeniem nie jest miejsce ani czas.

Kluczowa w ich opracowaniu była niedoceniana sfera ludzkiej uważności. Dzięki cyklowi zostanie ona zaktywizowana i wprowadzona ponownie do życia codziennego.

Do współtworzenia Uważnych Relaksacji zaangażowała się Katarzyna Błachewicz-Koryga, specjalistka ds. mindfulness (Sztuka Umysłu), redukujących stres towarzyszący nam na co dzień. O warstwę graficzną cyklu zadbał Andrzej Tylkowski, grafik, współzałożyciel Wydawnictwa Ilustris. W stan uważnych relaksacji wprowadzi nas głos Żanety Małkowskiej, aktorki Teatru Pinokio.

Już teraz zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w projekcie wszystkich tych, którzy chcą przyjrzeć się trudnym emocjom. Poszukajmy razem sposobu na oswojenie tego, co przyprawia nas o gęsią skórkę. Czemu by nie spróbować, przez kilka minut dziennie słuchając Pinokia?

Idea i treść ćwiczeń: Marta Magalska

Konsultacje merytoryczne: Katarzyna Błachiewicz-Koryga (Sztuka Umysłu)

Czyta: Żaneta Małkowska

Realizacja nagrań: Tomasz Wiktorowicz

Opracowanie graficzne: Andrzej Tylkowski (Ilustris)

Montaż: Piotr Osak

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
image_4_44657059
Moscow City Ballet w Teatrze Muzyczn
zartyzinnej
Żarty z Innej beczki
tajemnicekwiatu
Tajemnice kwiatu paproci w Teatrze Zamiast

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*