ulice-kamienice11-13 sierpnia w Strefie Piotrkowska 217 odbędzie się event Ulice / kamienice, czyli wydarzenie poświęcone kulturze miejskiej i kulturze hip-hopu. Organizatorzy zaproszą młodych artystów, którzy przez cały weekend pokażą swoją wizję na kulturalne oblicze miasta. Z chęcią odwołują się do tożsamości Łodzi jako miasta murali i również zapraszamy street art pod swój dach.

W ramach weekendowego festiwalu odbędą się koncerty, występy dj-ów i graffiti jam. Powstanie także mural wielkoformatowy na ścianie centralnej Strefy. Będzie to kolejna innowacyjna realizacja na Piotrkowskiej 217 po Before I die.

Program:
11 sierpnia, od godz. 19:00
Powiatowe Dni Funku i Rapu
Impreza muzyczna o żartobliwym tytule. Polski świat muzycznego rapu zawsze jest sceną powiatową, względem amerykańskiej sceny wielkomiejskiej. Ale także w Łodzi mamy swoją historię rapu, gorące nazwiska, wielu pasjonatów i zajawkowiczów. I potrafimy się świetnie bawić przy czarnych rytmach funku i rapu. Wystąpi łódzki hip-hopowy skład Afront, którego najbardziej znane utwory wyprodukował O.S.T.R. oraz dj Jerem i dj Kuki Monstah – znani ze scen łódzkich klubów.

12 sierpnia, godz. 20:00
Ras Gra Snecz Grilluje
Impreza muzyczno-kulinarna. Za konsolą dj-ską stanie Ras, znany z gwiazdorskiego składu Rasmentalism. Na grillu akompaniował mu będzie Bartosz Snecz Dębski (Snecz Gotuje), który przedstawi specjalnie przygotowane menu street-foodowe, odwołujące się do tradycji kulinarnych USA – ojczyzny rapu.

12-13 sierpnia
Wykonywanie i odsłonięcie muralu wielkoformatowego
Mural zostanie namalowany na centralnej ścianie Strefy Piotrkowska 217 i będzie kooperacją duetu: Maciek Polak i Łukasz Małecki. Pierwszy z autorów jest jednym z najzdolniejszych polskich projektantów młodego pokolenia – jako członek zespołu Pan Tu Nie Stał został nagrodzony I miejscem w konkursie Klubu Twórców Reklamy KTR w kategorii Design / Typografia. Z kolei Łukasz aka Zadek to postać doskonale rozpoznawalna w świecie łódzkiego street artu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
piraci_2
Piknik Piraci na Zdrowiu
Igrzyska Wolności 2019 – informacje
urodziny-lodzi
Urodziny Łodzi 2013

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*