Już 16 października 2021r. o godz. 9:30 uroczyste otwarcie Ulicy Żywiołów. Najnowsza atrakcja placówki kulturalnej z ulicy Targowej w EC1 Łódź to trzy piętra, 1,5 tysiąca metrów kwadratowych przestrzeni zaaranżowanej i zorganizowanej tak, aby zapewnić możliwość radosnej zabawy w ruchu, która będzie wpływać pozytywnie na rozwój intelektualny, emocjonalny i ruchowy dzieci w wieku od 3 do 10 lat.

To piękne, kolorowe miejsce, które wciąga w wir zabawy, wzmacnia relacje i ułatwia rozumienie świata – mówi Magdalena Kosiada-Sylburska, kierująca Centrum Nauki i Techniki EC1 – Wierzymy, że wyniesione z niej wrażenia i wiedza zaowocują w przyszłości mądrością, pasją i niegasnącą ciekawością. Dzięki nim na zawsze zostaje w ludziach coś dobrego, co nie blaknie z czasem i nigdy nie traci znaczenia. Jesteśmy dumni z tej wystawy i zapraszamy do jej odwiedzania!

Ulica Żywiołów będzie czynna dla gości od 16.10.2021 od godz. 10:00. Bilety na ten i następne dni można zakupić w kasie lub poprzez stronę bilety.ec1lodz.pl. Oczywiście tak, jak w przypadku Planetarium EC1 i Centrum Nauki i Techniki EC1 organizatorzy zapraszają także grupy zorganizowane – przedszkolne czy wczesnoszkolne.

Jednym z ważnych zadań jednostek edukacyjnych działających poza formalnym systemem kształcenia jest przekładanie języka nauki na doświadczenie i zabawę – mówi Magdalena Kosiada-Sylburska – Ulica Żywiołów spełnia tę rolę całkowicie naturalnie. Chcemy w tej kwestii współdziałać z nauczycielkami i nauczycielami. Pozostajemy otwarci na ich potrzeby oraz oczekiwania.

O Ulicy Żywiołów

Wystawa stała jest zorganizowana wokół tematu pięciu żywiołów: Wody, Ziemi, Życia, Ognia i Powietrza. Składa się na nią 5 stref tematycznych, które tworzą okazje do samodzielnego poszerzania wiedzy poprzez własne doświadczenia i eksperymenty. Atrakcyjność Ulicy Żywiołów tworzą między innymi: eksponaty i interaktywne stanowiska oraz starannie przemyślana mała architektura rozbudowane o Pasaż Nauki i Pasaż Wyobraźni, Zaułek Tajemnic z różnorodnymi scenariuszami zabawy, Plac Budowy.  Warto dodać, że propozycję uzupełni strefa wystaw czasowych, której obecna tematyka dotyczy zagadek – dźwiękowych a nawet poruszająca się w obszarze… świetlnej magii!

Na Ulicy Żywiołów dobrze poczują się także rodzice, opiekunowie, nauczyciele i wychowawcy. Pobyt w EC1 to dla nich gwarancja mądrze i ciekawie spędzonego czasu, dobra zabawa dla podopiecznych ale to nie wszystko. Specjalna przestrzeń Przystanek Rodzica to miejsce do pracy, odpoczynku, czytelnia a także miejsce dla rodzica z dzieckiem w wieku do 3 roku życia. Dodatkowo Biuro Obsługi Malucha zapewnia przestrzeń do karmienia i przewijania..

Wykonawcą projektu jest firma New Amsterdam, która od 2009 r. zajmuje się tworzeniem i realizacją narracyjnych koncepcji wystawienniczych.

Projekt uzyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Wartość Projektu: 21.574.000,00zł, dofinansowanie w wysokości 13.821.138,00 zł.

foto: Marta Woźniak, EC1 Łódź

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
scrabble
Pierwszy Nocny Turniej Scrabble w Łodzi
halokultura
Rusza Halokultura
mdck
Międzygalaktyczny Dzień Publicznego Czytania Komiksów

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*