Ukraina – Irlandia 1:1 (foto)

Za nami drugi mecz reprezentacji Ukrainy na stadionie ŁKSu w Łodzi. We wtorek, 14 czerwca, rozegrali mecz w roli gospodarza z Irlandią. Wyrównane spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 1:1.

Nie był to porywający pojedynek, akcji było w nim jak na lekarstwo. W pierwszej połowie nieco przeważali Irlandczycy i to oni, w 31 minucie, objęli prowadzenie po golu Nathana Collinsa.

Wyrównująca bramka padła tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Artem Dovbyk. Po zmianach w obu drużynach gra nieco siadła i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem.

Po tym spotkaniu Ukraina prowadzi w grupie E. Drugie miejsce zajmuje Szkocja.

Ukraina – Irlandia 1:1 (0:1)
Gole: 47. Dovbyk, 31. Collins
Ukraina: A. Yarmolenko – D. Riznyk, I. Zabarnyi, M. Matviyenko (72. D. Popov), O. Karavaev, V. Mykolenko, M. Shaparenko, O. Zinchenko, R. Malinovskiy (28. R. Malinovskiy), S. Sydorchuk A. Dovbyk (72. D. Sikan)

Irlandia: Caoimhin Kelleher – D. Lenihan, D. O’Shea, Nathan Michael Collins, A. Browne, J. Cullen, J. Knight (67. C. Hourihane), J. McClean, J. Molumby (67. J. Hendrick), S. Hogan (56. C. Robinson), T. Parrott (80. C. Ogbene)
Żółte kartki: Zabarnyi, Yarmolenko, Zinchenko – Browne, Lenihan