uckon4

Wszystkich miłośników wprawiających w ruch kubki smakowe zapachów, rewolucji ociekających mięsnym sosem, świeżego tchnienia wiosennych nowalijek, ryżu w kącikach ust i wreszcie pojedynków na drewniane łyżki i wałki – jednym słowem dobrego jedzenia – Tanzaku zapraszamy na czwartą już edycję Ućkonu.

Ućkonowi 4 będzie przyświecać szlachetna konwencja jaką jest szeroko pojmowana gastronomia. Impreza odbędzie się w dniach 18-19 marca w Gimnazjum nr 43 w Łodzi. Patronem medialnym wydarzenia jest Plaster Łódzki.

Atrakcje:

1 Z 10

Serdecznie zapraszamy do konwentowej wersji kultowego teleturnieju, który w naszym kraju emitowany jest już ponad ćwierć wieku. Czekać będą na Was pytania związane zarówno z Japonią, mangą i anime, jak i naszym fandomem oraz memami internetowymi. W przypadku dużej ilości chętnych konkurs będzie poprzedzony także krótkimi eliminacjami.

Aldar, Animatsuri, sobota 22:00

              
ALCHEMIA W FULL METAL ALCHEMIST

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się czym tak naprawdę jest Alchemia? Co oznaczają symbole, kręgi, alchemiczne wzory? Skąd Hiromu Arakawa, autorka mangi, czerpała pomysły i gdzie szukała inspiracji? Porównania, wyjaśnienie działania wszystkich kręgów alchemicznych, ciekawostki. Przyjdźcie, a dowiecie się wszystkiego o Alchemii ze świata FMA oraz w jakim stopniu czerpała ona z prawdziwej Sztuki Tworzenia, która wiele lat temu byłarzeczywistą nauką w rea nym świecie. Uwierzcie – jest w tym więcej prawdy i logiki niż się spodziewacie. Gorąco zapraszam!

Crystal, Pierogarnia, sobota, 14:00

 
ANIMCOWA LOTERIA

Zapraszam na konkurs, w którym liczy się nie tylko wiedza, ale i szczęście. Odpowiadaj na pytania z anime i zbieraj punkty. Uważaj jednak bo można je łatwo stracić. Czy podejmiesz wyzwanie?

Mike, Hell’s Kitchen, sobota, 22:00

 
ANIMCOWE KALAMBURY

Proste zasady: losujecie hasło, które zawsze jest tytułem anime/mangi w języku polskim lub angielskim i dostajecie 2 minuty na pokazanie hasła. W zdobyciu zwycięstwa mogą pomóc wam zarówno umiejętności pokazywania, jak i znajomość tytułów anime. Konkurs dla drużyn 3-osobowych.

Nozetsu, Animatsuri, niedziela, 8:00

 
ANIME INNE NIŻ INNE

Od czasu do czasu każdy trafia na wyjątkową serię – anime, które wyraźnie różni się od wszystkiego, co do tej pory widzieliśmy na oczy, dzieło jedyne w swoim rodzaju. Popularne czy nie, udane czy nieudane, zawsze zapada w naszej pamięci. Właśnie takim seriom poświęcony będzie ten panel.

Lemuur, Pierogarnia, sobota, 10:00

 
ANIME OST

Konkurs rozpoznawania muzyki, która w rozmaitych anime pojawia się w tle. Jeśli słuchasz pasjami ścieżek dźwiękowych z japońskich animacji i kojarzysz nie tylko openingi i endingi, spróbuj swoich sił.

Wolf, Animatsuri, niedziela, 2:00

 
ANIME TABU

Czasami znajdujemy się w sytuacjach, w których niektóre słowa są zakazane. Tak też będzie na tym konkursie, gdzie do opisania konkretnego tytułu anime nie będzie można użyć kilku najpopularniejszych słów z nim związanych. Gimnastyka dla umysłu i dobra zabawa gwarantowana!

Nozetsu, Animatsuri, sobota, 16:00

 
ANIMELODIA MARATON

Ponad 100 różnych utworów i tylko 10 minut na odgadnięcie ich wszystkich. Jeśli lubisz utwory z anime, gier i wszystko, co związane z Japonią, przyjdź i zmierz się z innymi fanami japońskich utworów.

Mike, Hell’s Kitchen, niedziela, 00:00

 
AZJATYCKA PIĘKNOŚĆ, CZYLI JAK PIELĘGNOWAĆ SWOJE CIAŁO

Azjatki różnią się od europejskich dziewczyn pod wieloma względami. Jednym z nich jest właśnie pielęgnacja ciała. Jeśli zastanawiałaś/łeś się kiedyś nad ich technikami zapraszam na panel.

Marutiina, Kogel-Mogel, niedziela, 7:00

 
BAKA GAIJIN VS JAPOŃSKIE MANGI

Chciałbyś wesprzeć swojego ulubionego mangakę, ale jego manga nie jest wydawana w Polsce? A może szukasz mang do czytania po japońsku aby pouczyć się języka w przyjemny sposób? Albo zwyczajnie szukasz ulubionych kolorowanek po skośnemu z ciekawości? Zapraszam zatem na panel o mangach przede wszystkim w formie oryginalnej – jak, co, gdzie i w jakiej formie kupować, porozmawiamy także o pracy skanlatorów.

Nashi, Kogel-Mogel, sobota, 23:00

 
BENTO – Z CZYM TO SIĘ JE?

Bento to japońskie danie na wynos zapakowane do pudełka. Chociaż definicja brzmi prosto, jest to również sztuka atrakcyjnego przygotowania i zapakowania posiłku, połączona z domową ekonomią. To również spory biznes w Japonii. Po latach oglądania przykładowych posiłków w anime postanowiłem tworzyć bento środkami dostępnymi w Polsce. Na tym panelu chciałbym podzielić się swoim doświadczeniem, a także pokazać prawdziwą sztukę gotowania w wykonaniu innych.

Krlik, Kogel-MogeL, sobota, 18:00

 
BIUSTEM (?!) I MIECZEM – WIEDZÓWKA Z HIGHSCHOOL DXD

Znasz imię każdej dziewczyny w haremie Isseia, wiesz kto posiada Demoniczne Miecze, oraz jaką moc ma wnuk Władcy Demonów? Weź udział w konkursie i sprawdź swoją wiedzę!

Beakel, Hell’s Kitchen, niedziela, 1:00

 
BIUSTEM (?!) I MIECZEM – POGADANKA O HIGHSCHOOL DXD

Nie taki diabeł straszny, jak go malują. Zwłaszcza gdy tym diabłem jest perwersyjny nastolatek, którego życiową aspiracją jest stworzenie haremu. Zapraszam Was na luźną dyskusję na tematy związane z DxD.

Beakel, Kogel-Mogel, niedziela, 00:00

 
BURZA MÓZGÓW – FABUŁA DO MANGI

Masz sto pomysłów na minutę? Umiesz pracować w zespole? Chcesz coś zrobić ze swoim życiem? WSTĄP DO ARMII!!!… Albo przyjdź na burzę mózgów i weź udział w procesie tworzenia mangowego scenariusza!

Zombik & Morgul, Animatsuri, niedziela, 11:00

 
CHIŃSKI HOROSKOP – POROZMAWIAJMY O TYM CO NAS CZEKA W TYM ROKU

Starożytni Chińczycy w oparciu o ruchy planet, oraz wielopokoleniowe doświadczenie stworzyli zodiak, mający na podstawie dnia narodzin przewidywać charakter i los osób urodzonych pod określonym znakiem… Jednak nie byliby Starożytnymi Chińczykami gdyby nie ułożyli go w sposób szczegółowy, zawiły i ciężki do rozgryzienia. Oto krótki panel poświęcony temu niezwykle ciekawemu tworowi.

Ruda & Rogaty, Shokugeki Room, niedziela, 12:00

 
CO JEDZĄ POKEMONY

Od karmy dla psów po światło – Pokemony jedzą różne rzeczy. Przyjrzymy się temu aspektowi codziennego życia w różnych mediach.

Mroczuś, Shokugeki Room, sobota, 10:00

 
CO TO ZA POSTAĆ

Rozpoznawanie postaci brzmi jak łatwe zadanie. A co jeśli tytuł bajki nie gra tu żadnej roli i trzeba wykazać się znajomością imion i nazwisk? Przyjdź i pokaż, że pięcioczłonowe nazwiska, pseudonimy i prawdziwe imiona nie powstrzymają cię przed wygraną.

Lidia, 2137 Pro, sobota, 16:00

 
CONLANG – ZRÓBMY SOBIE JĘZYK!

Qapla’! Zapuszczamy się w dziedzinę twórczości, bez której moglibyśmy nie mieć Śródziemia i muzyki z Madoki. Przyjdź i poznaj nowe oblicze języka.

Delta, Animatsuri, niedziela, 7:00

 
COSPLAY OD KUCHNI, CZYLI BUDOWANIE ZAPLECZA DO TWORZENIA KOSTIUMÓW

Panel ten jest poświecony budowaniu przestrzeni w której będziemy pracować oraz temu, jakie narzędzia i materiały są przydatne w pracy a które niekonieczne.

Lola, Rozlewnia Zalewajki, sobota, 12:00

 
CUT-SCENKI UNDERTALE

Jeżeli lubisz cosplayować postacie z Undertale, to być może chcesz wcielić się w swoją postać jeszcze bardziej? Zapraszam na atrakcje gdzie wspólnie stworzymy dalsze lub inne losy upadłych dzieci.

Chmiel, Animatsuri, sobota, 12:00

 
CZY MOJE BAJKI MOGĄ WYGLĄDAĆ LEPIEJ?

Oglądasz bajki na shinden albo animeodcinki i zastanawiasz się, czy jest sposób na lepszą jakość bez czekania na bufor? Ten panel jest odpowiedzią na Twoje pytanie. Pokażę Ci jak szukać bajek, gdzie są najlepsze źródła Twoich ulubionych anime, oraz jak konfigurować odtwarzacz aby osiągnąć najlepszą jakość dla Twojego komputera.

Miki, Pierogarnia, niedziela, 10:00

 
DIABEŁ TKWI W SZCZEGÓŁACH – KONWENCJA NA KONWENTACH

Teoretycznie „konwent” i „konwencja” to bliźniacze pojęcia, które idą ze sobą w parze. Praktycznie chyba wszyscy wiemy, jak to wygląda – w dzisiejszych czasach ciężko o dobrą tematykę na imprezach mangowych. Co jest tego przyczyną? I czy konwencja jest w ogóle istotna? Zapraszam do dyskusji.

Shippo, 2137 Pro, niedziela, 00:00

 
DO YOU EVEN POSE?

Konkursy zazwyczaj kojarzą się z wiedzą. Tym razem będziesz miał okazję przetestować swoją giętkość i tężyznę fizyczną. Jesteś
gotowy wcielić się w ikonicznych bohaterów gier, mang, filmów i zapozować jak oni? DO YOU EVEN POSE?

Ludek, 2137 Pro, sobota, 11:00

 
DRIFTOWANIE Z TOFU CZYLI PANEL O INITIAL D

Japończycy są znani nie tylko ze swoich potraw ale, także i ze swej kultury drifterskiej. Serdecznie zapraszam na panel gdzie zapoznacie się z jedną z ważniejszych serii o autach driftujących w rytm włoskich nut.

Konradon, Pierogarnia, sobota, 13:00

 
DYSKOTEKA UĆKONOWA

Najedzeni? Nadszedł zatem czas, by spalić trochę kalorii i zrzucić zbędne kilogramy. Zapraszam serdecznie na radosną wieczorną potańcówkę!

Mayuki & DJ Energy, Main, sobota, 20:00

 
DZIWNA STRONA INTERNETU – MEMY ATAKUJĄ

Internet wiele razy udowadniał nam, że wszystko nadaje się na mema, jeśli da się temu dobry podpis. Krótka tyrada o memach które wygrały internety oraz o tych, którym się ta sztuka nie udała.

Ruda & Rogaty, Pierogarnia, sobota, 20:00

 
FANDOMOWE BINGO

Ten niecodzienny konkurs to połączenie prostej wiedzówki o fandomie z grą bingo. Zabawa ta jednak wymaga nie tylko podstawowej wiedzy i odrobiny szczęścia, ale także i odrobiny strategii, ponieważ zwycięzca może być tylko jeden. Jeśli więc los Ci sprzyja a fandom mangowy jest dla Ciebie niczym rodzina, to serdecznie zapraszamy!

Aldar, Animatsuri, sobota, 19:00

 
FANTASTYCZNE DRINKI

Przegląd zmyślonych drinków z seriali, kreskówek i filmów. Czy mają one sens w rzeczywistości? Jak one smakują? Dla waszego bezpieczeństwa przetestowaliśmy je i opowiemy o naszych doświadczeniach.

Borek, Shokugeki Room, niedziela, 13:00

 
FATE/GRAND ORDER

Panel o mobage od firmy Type-Moon, znanej bardziej przez serię Fate/stay night, która ostatnimi czasy generuje więcej dochodu niż Pokemon GO a gracze masowo zatrudniają się w kopalniach soli po nieudanych rollach.

Quintasan & Frey, Pierogarnia, sobota, 23:00

 
FENOMEN JURKÓW NA LODZIE

O serii z mylącym yuri w tytule z tej zimy słyszał chyba każdy, zatem gdy emocje po emisji jednego z najgłośniejszych anime ostatnich sezonów opadły, przyjrzyjmy się temu, co zawdzięczamy twórcom – omówmy zatem WonFes, ogólną twórczość fanowską jak
i oficjalną, ale także polską wystawę fanartową oraz nawiązanie w mandze. Zapraszam!

Nashi, Pierogarnia, sobota, 12:00

 
FILMY ANIME PO 2010 ROKU

„Studio Ghibli wydało najlepsze filmy”. Ile prawdy jest w tym stwierdzeniu? Czy Miyazaki posiada monopol na tworzenie dobrych filmów, które docenią nie tylko fani anime? Jak wygląda sytuacja na rynku anime w kwestii filmów w ostatniej dekadzie? Na tym panelu przyjrzymy się uważnie rozwoju anime na wielkim ekranie.

Frey, Pierogarnia, sobota, 21:00

 
FOOD PORN

Jeszcze nie jesteście głodni? Po zobaczeniu tych filmów i zdjęć na pewno pójdziecie prosto do bufetu!

Tosiek, Shokugeki Room, niedziela, 9:00

 
GAR – PRAWDZIWA MĘSKOŚĆ W ANIME

Pytana o znane męskie postaci w anime obecna gawiedź za przykład poda zazwyczaj Naruto lub Kirito. Problem w tym, że bohaterowie owi nawet obok prawdziwego męskiego mężczyzny nie stali. Pragniesz poznać archetyp męskości w mandze i anime? Postacie ociekające testosteronem jednocześnie chłodne i epickie? Zapraszam.

Ludek, 2137 Pro, niedziela, 3:00

 
GROWE KALAMBURY

Grasz w gry? Znasz różne gatunki i tytuły? Umiesz pokazywać i rysować? Rozumiesz się z kolegą bez słów? Dobierzcie się w pary i weźcie udział w kalamburach, w których hasłami są tytuły gier.

Zombik, Animatsuri, sobota, 10:00

 
GRY NA SMARTFONY I ICH ADAPTACJE ANIME

Dwudziesty pierwszy wiek to wiek smartfonów – również w Japonii. Setki gier mobilnych podbiło telefony komórkowe, a najpopularniejsze z nich dostają adaptacje anime. Właśnie tym tytułom przyjrzymy się na panelu.

Spi, 2137 Pro, niedziela, 1:00

 
HAGANE NO WIEDZÓWKA

Potrafisz wymienić imiona i nazwiska całego sztabu Roya? A może znasz się na alchemii? Oto prawdziwy egzamin na państwowego alchemika! Zapraszam na wiedzówkę trudną jak sama “prawda”. Zapytam o mangę, anime, kinówki, openingi, endingi, a nawet nazwę producenta bielizny Kinga Bradleya! Przyjdź, otwórz Bramę Prawdy.

Crystal, Hell’s Kitchen, sobota, 16:00

 
HARDCOROWY KONKURS WIEDZY Z ONE PIECE

Uważasz, że wiesz wszystko o przygodach młodego pirata ze słomianym kapeluszem na głowie? Jeżeli tak to skompletuj 3-osobową załogę i przybywaj na konkurs by zmierzyć się z innymi i pokazać, że to właśnie Ty jesteś godzien tytułu „Króla Piratów”.

Widim2, Shokugeki Room, sobota, 22:00

 
HONOR I KREW ORAZ LEGENDA PIĘCIU KRĘGÓW – CZYLI RPG W JAPONII

Chcesz pograć w RPGi, ale nie wiesz za jaki system się zabrać? Uwielbiasz klimaty średniowiecznej Japonii? Chcesz walczyć w pojedynkach na śmeirć i życie otoczony spadającymi płatkami kwitnącej wiśni? Chcesz brać udział w intrygach dworskich, które mają wpłw na całe cesarstwo? Oba systemy są dla Ciebie. Przyjdź i posłuchaj, który odpowiada Twoim oczekiwaniom.

Hoxie, Rozlewnia Zalewajki, niedziela, 12:00

 
I KTO TU IMPROWIZUJE

Jesteś gotów odegrać przydzieloną ci rolę nie wiedząc nawet co to za rola? Jesteś gotów ku radości widowni zaimprowizowaćscenkę na narzuconych absurdalnych warunkach? Jesteś gotów odegrać najbardziej stereotypowe typy osobowości i charakterystyczne postaci? Może po prostu naoglądałeś się programu „Whose line is it anyway” lub „I kto to mówi” i chcesz wziąć udział w czymś podobnym? Do dzieła!

Hory-portier, Main, niedziela, 10:00

 
III WYZWANIE SMAKU!

Przez tysiące lat człowiek przechodził zmiany zarówno fizyczne jak i umysłowe. Toczący się wciąż rozwój homo sapiens pozwala nam na osiągnięcie nowych pomysłów oraz stworzenie innowacyjnej technologii. Czy ludzkość w obliczu tych zmian jest gotowa, aby swoimi kubkami smakowymi mogła rozpoznać poprawnie ten jeden wybrany napój na tle pozostałych? Czy jesteś gotów na wyzwanie smaku? Atrakcja nie zawiera lokowania produktów.

Yamny, Shokugeki Room, sobota, 17:00

 
INSTANT COSPLAY

Instant. Nic dodać nic ująć. Zapraszam na zabawę w szybką reakcję.

Marutiina, Rozlewnia Zalewajki, niedziela, 00:00

 
INTEGRACYJNE RYSOWANIE

Rysować każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi. Rysuj i odpowiadaj na rysunki innych. Dobra zabawa i socjalizacja gwarantowane!

Morgul, Rozlewnia Zalewajki, sobota, 15:00

 
JAK DOBRZE ZNASZ AKAME GA KILL!

Znasz ulubioną potrawę Akame? Wiesz ile ciastek zjadła Kurome? A może nie masz zbyt wiele wiedzy, jednak w sytuacji kryzysowej sprawdzasz się niczym Mine? Dołącz do Rewolucyjnej Armii… To znaczy do tego konkursu i stań naprzeciw innym miłośnikom serii!

Krauser, Hell’s Kitchen, niedziela, 10:00

 
JAK DOBRZE ZNASZ NANATSU NO TAIZAI!

Uważasz że masz niemałą wiedze o przygodach Meliodasa i reszty ekipy podróżującej wraz z karczmą pod kapeluszem dzika? Skosztuj zwycięstwa w tym konkursie i przekonaj się czy smakować będzie lepiej niż potrawy głównego bohatera!

Krauser, Hell’s Kitchen, niedziela, 12:00

 
JAK I CO SIĘ PIJE W JAPONII

Wszyscy zapewne słyszeli o sake. Tradycyjnym japońskim ryżowym winie, o którego spróbowaniu marzy większość miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni. Problem jednak w tym, że „sake” to japońskie określenie na po prostu alkohol, a nawet trunek określany tym mianem w reszcie świata winem wcale nie jest. A więc co takiego w rzeczywistości pije się w Japonii i jakie trunki się tam wytwarza? Serdecznie zapraszam na podróż po świecie japońskich trunków oraz kultury ich picia, która to tematyka może być dużo bardziej różnorodna niż Wam się wydaje.

Aldar, Animatsuri, niedziela, 00:00

 
JAK POWSTAJE ANIME

Jeżeli od dawna ciekawiło cię jak powstaje anime, jak wygląda praca animatora, czym zajmuje się reżyser, jak nagrywa się dźwiękii głosy lub wiele innych rzeczy związanych z produkcją twoich ulubionych serii, to zapraszam na ten panel.

Futon, 2137 Pro, sobota, 13:00

 
JAK PRZEŻYĆ W AKIHABARZE

Wyprawa do Japonii to Twoje marzenie? Wydaje Ci się. A Twój portfel jest tego pewien i nigdy Ci tego nie zapomni. Na panelu opowiem jak pobyt w Akibie pozbawił mnie gotówki, resztek godności oraz uświadomił że jedzenie jest bardzo opcjonalną częścią wycieczki do Japonii.

Quintasan, Pierogarnia, niedziela, 00:00

 
JAPOŃCZYCY PRZY STOLE

Japonia słynie nie tylko ze swojej wyjątkowej kultury, ale także i ze swojej specyficznej kuchni. Jednak skąd się w ogóle wzięło takie
sushi i dlaczego Japończycy mają kilkadziesiąt rodzajów Kit-katów? No i jak w ogóle należy poprawnie jeść pałeczkami, aby autochtoni nie posądzili nas o próbę śmiertelnego znieważenia gospodarza? Na tej prelekcji dowiecie się jak dawniej i obecnie wyglądały i wyglądają kwestie gastronomiczne w Japonii!

Aldar, Animatsuri, sobota, 17:00

 
JAPOŃSKI SAVOIR VIVRE

Nieco historii o japońskiej kuchni, regionalnych potrawach oraz relacjach przy stole. Do tego podstawowe reguły obowiązujące podczas jedzenia oraz informacje, gdzie wolno jeść w Japonii.

Harumi, Shokugeki Room, niedziela, 8:00

 
JAPOŃSKIE GANGI SZKOLNE – CZYM SIĘ RÓŻNIĄ OD ANIMOWANYCH?

Jak ma się rzeczywistość do szkolnych gangów w Japonii? Porozmawiamy o przestępczości wśród młodzieży oraz poznamy zasady różnych grup.

Gruby Ojciec, Animatsuri, niedziela, 6:00

 
JAPOŃSKIE LALKI W MANDZE I ANIME

Przedstawienia ludzkie towarzyszą Japończykom od najdawniejszych czasów. To, co dziś określamy jako „tradycyjna japońska lalka”, miało najrozmaitszą postać i służyło do wielu celów, często magicznych czy rytualnych, a jedynie z rzadka do zabawy. Czy elementy wiekowego rzemiosła lalkarskiego i unikatowych cech lalek przeniknęły do mangi i anime i jeśli tak, to w jakiej formie? Dowiedzieć się tego będzie można na prelekcji Adrianny Wosińskiej, autorki książki „Lalki japońskie dawniej i dziś”.

Agnieszka Wosińska, Kogel-Mogel, sobota, 14:00

 
JAPOŃSKIE SMAKOŁYKI – CZY WIESZ O NICH CO NIECO?

Wiesz czym różni się Futomaki od Hosomaki, lub kiedy Japończycy wpadli na pomysł owinięcia onigiri w nori? Jeśli tak, to ten konkurs jest dla Ciebie! Tutaj na pewno zgłodniejesz.

Ruda & Rogaty, Shokugeki Room, sobota, 11:00

 
JEDNOPOSTACIOWY CHALLENGE FANARTOWY

Ty, kartka, ołówek i losowa postać do narysowania. Czy podejmiesz wyzwanie?

Morgul, Rozlewnia Zalewajki, sobota, 19:00

 
JEDZENIOWA SCREENÓWKA

Każdy juz kiedyś był na screenówce, dużo osób rozpozna anime po krajobrazie czy po postaci ale czy poznasz anime po jedzeniu? Zapraszam sie przekonać.

Sorami, Shokugeki Room, niedziela, 6:00

 
JOJO’S BIZARRE ADVENTURE DLA KAŻDEGO

JoJo’s Bizarre Adventure – jedyna manga posiadająca faktyczny status sztuki światowej, wystawiona w Luwrze, powszechnie ceniona zarówno na świecie jak i w Japonii. Na czym polega jej kulturowy fenomen? Dlaczego
Hirohiko Araki utożsamiany jest z geniuszami pokroju Osamu Tezuki? Chcesz dowiedzieć się więcej zarówno o wpływie JoJo na obecną popkulturę Japonii oraz poznać różne wydania, tajniki wydawnicze czy inspiracje ponadczasowej mangi? Zapraszam.

Ludek, 2137 Pro, niedziela, 5:00

 
KALAMBURY POKEMON

Stary i dobry konkurs kalamburów z hasłami z pokemonów! Tym razem dwie kategorie: Pokemony i ataki.

Mroczuś, Shokugeki Room, niedziela, 2:00

 
KARTY KLASYCZNE – WRÓŻENIE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Atrakcja przeznaczona jest dla osób, które chcą dowiedzieć się jak za pomocą zwykłych kart radzić sobie z trudnymi życiowymi wyborami. Otrzymałeś kilka ofert pracy i nie wiesz, na którą się zdecydować? Poznałeś miłość swojego życia i nie jesteś pewien co ta osoba o Tobie myśli? Od września trafiasz do nowej szkoły i chcesz wiedzieć co przyniesie nadchodzący rok szkolny? Na tych zajęciach dowiesz się, jak odpowiedzieć na te pytania (oraz wiele innych) za pomocą zwykłych kart do gry. Atrakcja składa się z wykładu, na którym omówione zostaną podstawy teoretyczne i warsztatów, podczas których uczestnicy wykorzystają świeżo nabytą wiedzę w praktyce.

Królik, Rozlewnia Zalewajki, niedziela, 7:00

 
KAWIARENKI

Każdy był kiedyś w kawiarence, ale czy każdy zastanawiał się ile jest rodzajów kawiarenek?  Chętnie pokaże wam jakie można spotkać kawiarenki w Japonii, w Polsce jak i w innych częściach świata.

Sorami, Shokugeki Room, sobota, 19:00

 
KIEDY DRAMA O COSPLAY TEJ SAMEJ POSTACI TO ZA MAŁO…

Jeśli uważasz, ze dramy o zrobienie tej samej postaci, zawalenie scenki, wykłócanie się o nagrodę u jury czy ustawiony konkurs to wielkie dramy…to się mylisz. Opowiem o dramach na scenie światowej, o absurdach półświatka szyjąco-klejącego i tym na co warto zwrócić uwagę w naszym otoczeniu.

Dan, Rozlewnia Zalewajki, sobota, 21:00

 
KONKURS DLA GROWYCH AUDIOFILI

Kojarzysz główny moment z Super Mario Bros albo ten powtarzający się beat z Battletoads po wciśnięciu pauzy? Potrafisz bezbłędnie podać część, z której pochodzi dany boss fight z serii Final Fantasy? Przyjdź i sprawdź jak dobrze pamiętasz ścieżkę dźwiękową z gier, które do tej pory miałeś okazję usłyszeć.

Yamny, Hell’s Kitchen, niedziela, 2:00

 
KONKURS JEDZENIA RYŻU NA CZAS

Jedzenie ryżu pałeczkami nie sprawia ci problemu? A jedzenie ryżu pałeczkami na czas?

Tosiek, Main, sobota, 11:00

 
KONKURS JEDZENIA ZUPEK NA CZAS

Głodny? Na co czekasz? Przyjdź się najeść na czas!

Tosiek, Main, niedziela, 8:00

 
KONKURS SEIYUU

Czy podczas oglądania anime czerpiesz przyjemność ze słuchania głosów postaci? Rozpoznajesz skośnych aktorów głosowych po ziewnięciu? Orientujesz się, kto podłożył głos siostrze kolegi kuzynki głównego bohatera? Jeżeli tak, przyjdź i zmierz się z innymi miłośnikami seiyuu.

Lidia, 2137 Pro, sobota, 10:00

 
KONKURS WIEDZY O JAPONII

Co to jest haiku? Które z miast jest stolicą Japonii? Jaki kwiat jest symbolem Kraju Wschodzącego Słońca? Znasz odpowiedzi? To konkurs właśnie dla ciebie!

Harumi, Shokugeki Room, niedziela, 10:00

 
KONKURS WIEDZY O MOB PSYCHO 100

Jeżeli nikt nie jest wyjątkowy, to może możesz być kim zechcesz – na przykład zwycięzcą tego konkursu!

Morgul, Animatsuri, sobota, 21:00

 
KONKURS WIEDZY O NINTENDO

Czy jesteś jednym z dziesięciu fanów Nintendo w Polsce i myślisz, że wiesz wszystko na temat tej ponad stuletniej firmy? Podejmij wyzwanie i sprawdź swoją wiedzę właśnie tutaj!

Yamny, Shokugeki Room, niedziela, 00:00

 
KONKURS WIEDZY O ŚWIECIE DYSKU

Czy Czteriksy istnieją naprawdę? Jakiej płci jest A’Tuin? Gdzie jest moja krówka? Zapraszamy wszystkich śmiałków, którzy chcą powalczyć o tytuł eksperta Dyskologii!

Morgul, Animatsuri, niedziela, 10:00

 
KONKURS WIEDZY O BOKU NO HERO ACADEMIA

Jeśli wiesz wszystko o szkoleniu jakie przeszedł Izuku Midoriya podczas swojego pobytu w U.A, to ta wiedzówka jest miejscem dla Ciebie. Zbierz 3-osobową drużynę i postaraj się pokonać innych fanów.

Widim2, Hell’s Kitchen, sobota, 12:00

 
KONWENTY NIE SĄ ZŁE! – LUŹNA POGADANKA, INTEGRACJA

Witaj drogi Uczestniku! Przyjechałeś na konwent po raz pierwszy i nie za bardzo wiesz gdzie się podziać? A może wręcz przeciwnie – byłeś na niezliczonej ilości takich imprez i chcesz podzielić się swoim doświadczeniem? Zapraszam wszystkich! Przynieście kubki, usiądźmy przy herbacie, porozmawiajmy o ulubionych seriach, najlepszych konwentach i najzabawniejszych historiach ze sleeproomów. Opowiem o wadach i zaletach jeżdżenia na konwenty oraz co zrobić, by dobrze się na nich bawić.

Crystal, Kogel-Mogel, sobota, 10:00

 
KOT W JAPOŃSKIEJ (POP)KULTURZE

Koty to bardzo wdzięczne zwierzęta, popularne niemal na całym świecie. Nie inaczej jest i w Japonii, gdzie koty można spotkać wszędzie – od mitologii, poprzez codzienne życie, aż do anime. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej – zapraszam na panel.

Shizuru, Kogel-Mogel, sobota, 16:00

 
KRÓLIKI W JAPONII BYWAJĄ NIEBEZPIECZNE – CZYLI O MAŁEJ WYCIECZCE DO JAPONII W NIEKONIECZNIE POPULARNE MIEJSCA

O tym, że ciekawe rzeczy można znaleźć w Tokio, Kyoto lub Narze to wie każdy… ale jakie jeszcze ciekawe zakątki turystyczne można znaleźć w krainie kwitnącej wiśni? Zapraszam na panel na którym przedstawie w formie zdjęć ciekawsze miejsca jakie miałem okazję odwiedzić w Japonii o których niekoniecznie słyszeliście.

Kurizu, Kogel-Mogel, niedziela, 11:00

 
KUCHARZE W MANDZE I ANIME

Manga, jako forma sztuki, często porusza bardzo niecodzienne tematy. Nikogo już nie dziwią mangi o prawnikach czy zapaśnikach sumo. A jak się sprawa miewa z kucharzami? Czy manga może służyć jako książka kucharska? Zapraszamy na krótki przegląd serii kulinarnych i nie tylko!

Zombik, Animatsuri, sobota, 14:00

 
KUCHNIA INDOCHIN

Kuchnia dalekowschodnia kojarzy się głównie z ryżem, smażeniem na woku i jedzeniem pałeczkami. Sushi czy ramen są powszechne w Europie, ale już niewiele osób zna pho czy nem. Postaramy się zatem przybliżyć kuchnię krajów Półwyspu Indochińskiego – Laosu, Kambodży, Wietnamu, Tajlandii oraz Mjanmy.

SKN Uniwersytetu Łódzkiego, Shokugeki Room, sobota, 14:00

 
LARP: NA OSTRZU NOŻA…

Najwięksi myśliciele, najwybitniejsi rzemieślnicy oraz wielcy podróżnicy od lat starali się odkryć gdzie drzemie głębia najpiękniejszego smaku – niestety, bezskutecznie. Czy jesteś gotów odkryć sekret do którego nie zbliżyły się nawet najdelikatniejsze podniebienia? Odkroić kawałek potrawy zwanej życiem i zobaczyć jak smakuje? Przyjdź i przekonaj się że od strony kuchni wszystko wygląda zupełnie inaczej.

Ruda & Rogaty, Main, sobota, 22:00

 
LARP: WIECZERZA W LEŚNYM DWORZE

Dla każdego podróżnego byłoby najlepiej, gdyby nie zbaczał ze ścieżki w tym lesie. By nie rozglądał się zbyt uważnie i nie zapuszczał między drzewa. Kto wie czy jeśli już raz zboczy ze ścieżki, kiedykolwiek będzie mógł na nią powrócić. Jednak na zagubionych wędrowców czeka niewielki, samotny dworek, a w nim Pani Lasu. Chętnie przyjmie do swego domu każdą zbłąkaną duszyczkę, która chce zasiąść przy jej stole gdy za murami tego domu zapadnie zmrok…

Aenter, Main, niedziela, 2:00

 
LET’S SWITCH TO SWITCH!

Długo oczekiwany NX – czy raczej Nintendo Switch – właśnie pojawił się na rynku. Czy Nintendo udało się wystarczająco zachęcić do zapoznania się z ich hybrydą? Przeanalizujmy fakty i sprawdźmy, jakie ta konsola ma szanse na sukces.

Shippo & Ludek, 2137 Pro, niedziela 13:00

 
LIGHT NOVELS

Tradycyjnie już zapraszam na przegląd light novelek ukazujących się na rynku japońskim (oraz ostatnimi czasy polskim). Niezależnie od Twojego powerlevelu – jeżeli szukasz czegoś do czytania to przyjdź a z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Quintasan, Kogel-Mogel, sobota, 21:00

 
LUŹNA COSPLAYOWA POGADANKA

Masz pytanie ale boisz sie napisać do Loli? Nie wiesz co zrobić z wykrojem i nie wiesz nawet co masz w ręku? Na grupkach wsparcia połykają w całości za pytanie o zamek? Przyjdź i popytaj o konkursy, szycie, klejenie. Ja i publika postaramy sie pomóc.

Dan, Rozlewnia Zalewajki, sobota, 10:00

 
MAGICZNE ZWIERZĘTA I JAK JE ZNALEŹĆ – CZYLI O UCZESTNIKACH KONWENTÓW SŁÓW KILKA

Fandom jest jak woda – jest to temat rzeka, można się w nim utopić, a niektórzy jak go posmakują nie mogą bez niego żyć. Co i kogo przyciąga na eventy tego rodzaju? Gdzie można znaleźć takich ludzi w szarej rzeczywistości? Gdzie tkwi utopijna magia tego rodzaju spotkań? Odpowiedzi znajdziecie tutaj.

Ruda & Rogaty, Kogel-Mogel, niedziela, 2:00

 
MIDI WIEDZÓWKA

Rozpoznawanie anime po openingu albo endingu – każdy z nas brał udział, albo przynajmniej słyszał o takim konkursie. A co jeśli zamiast pełnej piosenki otrzymasz utwór w całości zagrany na… ukelele? Albo przez chorał gregoriański? Jeśli chcesz sprawdzić się w nowej odsłonie starego konkursu.Zapraszam!

Miki, Hell’s Kitchen, niedziela, 6:00

 
MOTYW JEDZENIA W JAPOŃSKIM KINIE

Jakie ukryte znaczenie może mieć w filmie jedzenie? Dla Japończyków posiłek stanowi celebrację codzienności, odzwierciedla ich podejście do życia i relacje międzyludzkie, co widać również na ekranie. Przyjrzymy się zatem wybranym japońskim filmom, by rozszyfrować ich niezwykły kulinarny język.

SKN Uniwersytetu Łódzkiego, Shokugeki Room, sobota, 12:00

 
NAJCZĘSTSZE BŁĘDY W KSIĄŻKACH O JAPONII

Czy Japończycy naprawdę lubią dziwne smaki popularnych napojów i potraw? Czy krzywią sobie zęby, a może od urodzenia mają inne mózgi? Czy cenią honor wyżej niż życie, a ich wysoka jakość produktów wynika z umiłowania harmonii? O najczęstszychbłędach w artykułach, książkach i programach o Japonii oraz o tym, skąd się biorą, opowie Adrianna Wosińska z Wydawnictwa Kirin.

Adrianna Wosińska, Kogel- Mogel, sobota, 15:00

 
NAJDZIWNIEJSZE JAPOŃSKIE REKLAMY

Nie od dziś wiadomo, że Japończycy powinni mieć swój własny internet. A nawet mały, odizolowany świat. Albo planetę. Ich dziwaczne pomysły, nowe technologie i zapierające dech w piersiach gadżety są daleko poza rozumem szarych europejczyków. Jednak reklama przecież jest dźwignią handlu, a w tym przypadku – źródłem niesamowitej rozrywki. Te najdziwniejsze obejrzycie właśnie u mnie. W końcu Japonia to stan umysłu!

Crystal, Kogel-Mogel, sobota, 13:00

 
NAJPIĘKNIEJSZE TŁA W ANIME

Hayao Miyazaki znany z wielu filmów studia Ghibli niezaprzeczalnie przyłożył swoją ciężką pracę do jednych z najpiękniejszych teł
w pelnometrazowych anime. Z chęcią wam opowiem w jaki sposób były one realizowane, skąd były brane pomysły a także jak samemu zacząć zabawę z nimi.

Agath, Pierogarnia, sobota, 11:00

 
NAUKA GRY – MAFIA

Podczas atrakcji zostanie omówiona jedna z najbardziej popularnych gier konwentowych – Mafia. Przedstawiona zostanie krótka historia Mafii, zasady i kilka odmian gry, m.in. jej wersja konwentowa. Po krótkim wstępnie zostanie rozegrana przykładowa partia, podczas której uczestnicy poznają zabawę w praktyce.

Królik, Kogel-Mogel, niedziela, 6:00

 
NIEPEŁNOSPRAWNE DZIEWCZYNY, RADZIECKIE OBOZY I OTCHŁAŃ KOSMOSU – CZYLI NIEZALEŻNE GRY VISUAL NOVEL

Szukasz darmowych gier visual novel? Zastanawiasz się które z nich są warte uwagi? Opowiem o nich – o tym czym się wyróżniają względem japońskich pozycji i czy warto po nie sięgnąć.

Mistrz Seller, Kogel-Mogel, niedziela, 5:00

 
O GAIJINACH HISTORYCZNIE I NIE TYLKO

Gaijini w Kraju Kwitnącej Wiśni są traktowani dość specyficznie i nie zawsze z aprobatą. Z czego to wynika, że Japończycy z taką
podejrzliwością traktują obcokrajowców i dlaczego w XVI wieku Europejczyków nazywano „Południowymi Barbarzyńcami”?Serdecznie zapraszamy zainteresowanych na krótką podróż po historii Japonii z gaijinami w tle!

Aldar, Animatsuri, sobota, 18:00

 
OBECNA SYTUACJA KONWENTOWA W POLSCE

Co roku w Polsce odbywa się parędziesiąt konwentów mangowych. Które z nich są warte uwagi, a które lepiej, żeby nie istniały? Zapraszam na przegląd wszystkich takich imprez w kraju!

Shippo, 2137 Pro, sobota, 17:00

 
OKSYMORON, CZYLI TANIE ZBIERANIE FIGUREK 

Kolekcjonowanie to drogie hobby – wie to każdy, kto z japońskimi figurkami miał chociaż trochę do czynienia. Są jednak czynniki, które możemy wziąć pod uwagę i postarać się nieco zaoszczędzić na tym, co kupujemy. Zapraszam na panel o tym, jak płacić bez płakania!

Shippo, 2137 Pro, niedziela, 9:00

 
ON JEDEN I PIĘKNE DZIEWCZĘTA: WIELKI KONKURS WIEDZY Z ANIME ROMANS

Konkurs dotyczący anime romans z męskim protagonistą. Jeśli lubisz pozycje takie jak Clannad, Kanon, True Tears, Amagami SS, 5 centymetrów na sekundę i inne pozycje tego typu i chcesz zobaczyć jak wiele z nich pamiętasz to zapraszam. Konkurs jest zaprojektowany jako drużynowy.

Mistrz Seller, Hell’s Kitchen, sobota, 10:00

 
KONKURS OP/ED

Nie przewijasz openingów ani endingów, rozróżniasz utwory Supercella od Egoista i jesteś w stanie nazwać wszystkie endingi Idolmastera? Jeśli tak to zapraszam na prosty konkurs z openingów i endingów.

Kurizu, Hell’s Kitchen, sobota, 20:00

 
OUSAMA GAME – GRA W KRÓLA

Czy lubisz wydawać rozkazy? W głębi duszy marzysz o byciu czyjąś pokojówką i wykonywaniu sprośnych zleceń? Chciałbyś pośmiać

się z innych? A może po prostu dopadła cię nuda i nie wiesz gdzie teraz iść? Niezależnie od twojej odpowiedzi na powyższe pytania, nie może cię tu zabraknąć! Przyjdź i zostań władcą w jakże wspaniałej Grze w Króla!

Pitgram, Main, niedziela, 9:00
 
PANEL O MANHWIE I WEBKOMIKSIE KOREAŃSKIM

Prelekcja na której dowiecie się dlaczego manhwa i koreański webtoon są tak popularne. Na panelu porozmawiamy zarówno o tych bardziej jak i mniej znanych tytułach. Zapraszam!

Duo, Pierogarnia, sobota, 18:00

 
PANEL O NARUTO

Zapraszam was na opowieść o dziecku które miało niewiarygodne marzenie. O dziecku które wyrosło na bohatera i uratowało swój świat przed złymi kosmitami! Zapraszam do dyskusji!

Duo, Pierogarnia, niedziela, 8:00

 
PANEL O ONE PIECE

Zapraszam was na dyskusję o szalonej i nieustraszonej grupie przyjaciół. Porozmawiamy na temat ich przygód, życia i przeszłości oraz o tym gdzie zawiodą ich wody Nowego Świata. Zapraszam!

Duo, Pierogarnia, sobota, 16:00

 
PHOTOSHOP, WCALE NIE TAKI TRUDNY

Pokażę wam sprytne opcje, które ułatwiają życie i pozwalają na realizację ciekawych projektów. Chętnie odpowiem na wasze pytania i rozwieję wszelkie wątpliwości. Jestem otwarta na wasze sugestie i propozycje. Stwórzmy coś razem!

Maya, Rozlewnia Zalewajki, sobota, 16:00

 
PISZ JAK TIME LORD! WARSZTATY UŻYWANIA GALLIFREYAN

Tajemniczy, piękny, artystyczny… niezrozumiały. Sposób zapisywania słów przez Władców Czasu w serialu Doctor Who wydaje się być zbiorem przypadkowych kręgów, kropek i kresek. I nic bardziej słusznego! Nie oznacza to jednak, że nie możecie się go nauczyć. Ten zapomniany język nadal istnieje w umysłach nielicznych i, jeśli do mnie przyjdziecie, nauczę Was jak go używać. Przy okazji zapraszam także na luźną dyskusję o całym serialu.

Crystal, Rozlewnia Zalewajki, sobota, 18:00

 
PODSTAWY ANIMACJI W ANIME

Nie ukrywajmy, żadne anime nie może istnieć bez animacji. Działa to również w drugą stronę – każda seria z dobrą animacją jest automatycznie dwa razy lepsza. Jeśli chcesz posłuchać dokładnie o procesie powstawania animacji, o najlepszych animatorach oraz ich kunszcie lub poznać kilka najważniejszych stylów i zobaczyć przykłady to jest to panel dla ciebie. Co ja mówię. To jest panel dla każdego bo animacja to cudowna rzecz!

Futon, 2137 Pro, sobota, 22:00

 
PODSUMOWANIE ROKU 2016 W ANIME

Dwanaście miesięcy, cztery sezony, setki nowych serii. Które były najlepsze? Które najgorsze? Które nas zaskoczyły, a które zawiodły? Zapraszamy na podsumowanie roku 2017 w anime!

Shippo & Futon, 2137 Pro, niedziela, 7:00

 
POGADANKA SHONENOWA

Prelekcja o shonenach rożnych, zarówno tych super popularnych jak i trochę mniej znanych. Jeśli jesteś fanem serii z przed 5 lub 10 lat albo chcesz się dowiedzieć czegoś na temat nowych serii to panel własnie dla Ciebie. Zapraszam!

Duo, Pierogarnia, niedziela, 6:00

 
POKAZ AMV POKEMON

Pokaz najbardziej zachwycających, śmiesznych i (subiektywnie) fajnych AMV z serii Pokemon.

Mroczuś, Shokugeki Room, niedziela, 4:00

 
POKAZ KENDO

Main, sobota, 13:00

 
POKAZ KYUUDO

Main, sobota, 12:00

 
POPKULTURA W OKRESIE EDO

O kulturze popularnej w naszym kręgu cywilizacyjnym możemy mówić raczej dopiero w XIX wieku, a i tak nie wszędzie. W Kraju Kwitnącej Wiśni kultura popularna pojawiła się jednak już znacznie wcześniej, bo wręcz w XVII wieku! Na tej prelekcji dowiecie się w jaki sposób powstawały japońskie plakaty, jak wyglądały japońskie fast foody, czemu malutkie zawieszki mocowane do pasa były tak drogie oraz jak dużo Japończyków czytało książki. Serdecznie zapraszamy na podróż do okresu Edo i jego wspaniałej kultury!

Aldar, Animatsuri, niedziela, 12:00

 
POWODY, BY OCZEKIWAĆ ANIME W 2017 ROKU

Planowałeś kończyć swój żywot w 2016 roku? Porzucić anime na dobre? Dobrze w takim razie, że to odwołałeś, ponieważ jest wiele serii i filmów zapowiedzianych na obecny rok, które mogą sprawić, że znów zapragniesz dziennej dawki anime.

Futon, 2137 Pro, sobota, 19:00

 
PROFILE PSYCHOLOGICZNE BOHATERÓW W MANDZE I ANIME

Panel na którym spróbujemy porównać i zastanowić się jakie archetyp bohaterów są ciekawe jakie mniej i od czego zależy autentyczność bohatera który np jest szalony psychopatą lub ambitnym młodym sportowcem. Zapraszam do dyskusji!

Duo, Pierogarnia, niedziela, 4:00

 
PRZEGLĄD GIER BITEWNYCH W STYLISTYCE ANIME LUB DOTYCZĄCYCH JAPONII

Gry bitewne to nie tylko mroczny świat Warhammera Fantasy i Warhammera 40k. „Bitewniaków” na rynku jest znacznie więcej, a niektórzy z twórców wzorowali się na mandze i anime oraz obszernej historii Japonii. Postaram sie przybliżyć najbardziej popularne i najciekawsze tytuły.

Antoni, Kogel-Mogel, niedziela, 13:00

 
PRZEGLĄD PRODUCENTÓW FIGUREK

Od kogo można kupować, od kogo lepiej nie kupować, a kto regularnie gwałci nasze portfele, wykonując porządnie swoją robotę? Zapraszamy na przegląd firm zajmujących się tworzeniem ślicznych zbieraczy kurzu.

Shippo & Lidia, 2137 Pro, niedziela, 10:00

 
PRZEPIS NA UDANĄ SESJĘ ZDJĘCIOWĄ

Masz już własny cosplay i potrzebujesz zdjęć? Właśnie kupiłeś aparat i chcesz zrobić z niego użytek? Czas na pierwszą sesję, ale nie wiesz jak się za nią zabrać? Jeśli tak to ten panel jest właśnie dla Ciebie! W ciągu godziny dowiesz się jak dobrze przygotować się do sesji. Nie zależnie od tego, po której stronie aparatu stoisz!

Moth, Rozlewnia Zalewajki, sobota, 17:00

 
ROLNICTWO W MANDZE I ANIME

Chociaż rolnictwo nieczęsto jest motywem przewodnim w anime, nieraz pojawia się w tle. Zapraszam na panel, który przybliży Ci klimat niczym z naszej polskiej wsi.

Konradon, Pierogarnia, niedziela, 11:00

 
ROZPOZNAJ MECHA

Roboty bojowe i inne wojenne maszyny to twój świat? Jeżeli tak, przetestuj swój mecha skill i odgadnij je wszystkie. Na warsztatach przybliżę dwie najbardziej popularne w grach mechaniki tworzenia postaci, powiem jak stworzyć przekonywującą i autentyczna postać oraz skutecznie się w nią wcielić.

Wolf, Animatsuri, niedziela, 4:00

 
RPG DLA ZIELONYCH – JAK STWORZYĆ POSTAĆ

Na warsztatach przybliżę dwie najbardziej popularne w grach mechaniki tworzenia postaci, powiem jak stworzyć przekonywującą i autentyczna postać oraz skutecznie się w nią wcielić.

Antoni, Rozlewnia Zalewajki, niedziela, 11:00
THE RESISTANCE: SZTUKA BLEFU Z MOLOCHEM

Lubisz manipulować innymi? Twoje zdolności dedukcji mają się dobrze? Czy jesteś tego pewien? Sprawdź się w praktyce przy wyjaśnionej od podstaw grze w której nieufność i podejrzliwość to podstawa by nie zostać zmanipulowanym przez przeciwnika.

Hory-portier, Pierogarnia, niedziela, 12:00

 
SAMURAJSKIE LEGENDY OKRESU EDO

Okres Edo, za wyjątkiem początków i schyłku, jawi się jako dość spokojny okres w którym nie było zbyt wiele miejsca na wojaczkę. Mimo to w tym okresie pojawiło się wielu legendarnych samurajów z Musashim Miyamoto na czele, czy też słynnymi 47 roninami z Ako. Podczas tej atrakcji przybliżę Wam nieco historię tych wielkich wojowników w czasach, które wydawałyby się dość spokojne.

Aldar, Animatsuri, niedziela, 13:00

 
SCREENÓWKA OGÓLNA

Klasyczna i nieodłączna atrakcja prawie każdego konwentu – przyjdź, rozpoznaj serie po screenie i zgarnij nagrody!

Kurizu, Hell’s Kitchen, sobota, 18:00

 
SEZON ZIMA 2017

Zapraszam na panel, na którym przyjrzymy się kończącym się już seriom pierwszego sezonu tego roku.

Futon, 2137 Pro, sobota, 20:00

 
SMACZNE KOŃCA NIE WIDAĆ!

Wyobraź sobie, że oglądasz kolejny odcinek programu kulinarnego i w pewnym momencie zawiesza się transmisja. Zastanawiasz się pewnie „co zaraz się stanie?” i odpowiadasz sobie na to pytanie – tylko po co? A może po to, by wziąć udział w tym (nie)przewidywalnym konkursie i żeby zdobyć nagrody.

Yamny, Shokugeki Room, sobota, 21:00

SPEED DATING

Wiosna nadchodzi, miłość rozkwita, a więc zapraszamy na speed dating. Limit to 60 osób. Zapraszamy 30 kobiet i 30 mężczyzn aby spróbowali znaleźć miłość. Aby dodatkowo trafić w temat przewodni konwentu można zabrać ze sobą ręcznej roboty smakołyki. Przez żołądek do serca.

Murzyn & Kreha, Main, sobota,14:00
SPOTKANIE Z WANEKO

Podczas spotkania z wydawnictwem Waneko usłyszycie o naszych planach wydawniczych, ostatnich nowościach, poznacie niektóre tajniki pracy w wydawnictwie oraz będziecie mieli możliwość zadania nam pytań na dręczące was sprawy.

Wydawnictwo Waneko, Kogel-Mogel, sobota, 20:00

 
SPOWIEDŹ MEDYKA KONWENTOWEGO

Medycy konwentowi – anonimowi bohaterowie, którzy niejeden już raz ratowali sytuację. Czas ich w końcu poznać oraz ich przygody.

Tuan i Pikabuła, Animatsuri, niedziela, 1:00

 
STUDIUM CYBERPUNKU W ANIME

Cyberpunk – słowo często używane i nadużywane. Na przestrzeni ostatnich 30 lat gatunek ewoluował na tyle, że zyskał wiele obliczy. Jeśli chcesz dowiedzieć jak wyglądał i wygląda cyberpunk w anime oraz jak zmieniał się na przestrzeni lat, zapraszam Cię na mój panel.

Frey, Pierogarnia, niedziela, 2:00

 
SUPERNATURAL – NAJZABAWNIEJSZE ODCINKI W HISTORII SERIALU

Bóg, Lucyfer i dwóch łowców jedzą razem bekon na śniadanie. Stary dowcip? Nie, to tylko jeden z bardziej normalnych wątków! „Nie z tego świata” jest serią, której odcinki komediowe przeszły do legendy już lata temu. Serial kocha bawić absurdem i wciąż na nowo zaskakiwać widza. Lubisz wracać do ulubionych momentów? A może nigdy go nie oglądałeś i zastanawiasz się dlaczego mamy „gifa na każdą sytuację”? Zapraszam na powtórkę najzabawniejszych i najbardziej pokręconych scen z wszystkich 12 sezonów. Oh, czy wspomniałam już, że Dean zabił Hitlera?

Crystal, Kogel-Mogel, sobota, 12:00

 
SUSHI – POKAZ UMIEJĘTNOŚCI

Zapraszamy serdecznie na pokaz mistrzowski kreowania sushi w wykonaniu sushi mastera, Maćka Kmieciaka, reprezentanta firmy Wasabi.

Maciej Kmieciak, Shokugeki Room, sobota, 16:00

 
SZYCIE FARTUSZKÓW

Jeśli chcesz mieć własny i unikalny fartuszek w japońskim stylu, lub chcesz, by twoja druga połówka taki miała, to zapraszam na super warsztaty z szycia fartuszków.

Rasti, Rozlewnia Zalewajki, sobota, 22:00

 
SZYDEŁKOWANIE – NIE TAKIE SKOMPLIKOWANE JAK SIĘ WYDAJE

Lubisz robótki ręczne? Chciałbyś/chciałabyś ciekawie się zrelaksować? A może po prostu zawsze chciałeś/chciałaś się nauczyć szydełkować, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Jeśli tak, to te warsztaty są właśnie dla Ciebie! Dowiesz się tu miedzy innymi jak zdobyć potrzebne materiały, gdzie szukać rad, jak zacząć oraz w jaki sposób wyszydełkować COŚ fajnego.

Kot, Rozlewnia Zalewajki, niedziela, 9:00

 
ŚREDNIKOWA;WIEDZÓWKA

Czy jesteś gotowy na naukową przygodę? Chaos;Head, Steins;Gate, Robotics;Notes, Chaos;Child to serie, które są ci dobrze znane? Przyjdź i pokaż, że znasz na wylot produkcje ze średnikiem w nazwie.

Lidia, 2137 Pro, niedziela, 4:00

 
TOMONYAN LIVE PERFORMANCE!

Kitki, zakolanówki, dużo pozytywnej energii i taniec! Oto składniki potrzebne do stworzenia idealnego show! Zapraszam na krótki pokaz muzyczno-taneczny w stylu prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni!

Tomonyan, Main, sobota, 17:00

 
VISUAL NOVEL;  JAK SIĘ ROZWIJAŁY I KTÓRE Z NICH SĄ WARTE UWAGI?

Visual novel to popularny w Japonii gatunek gier wideo. Na podstawie produkcji z tego gatunku otrzymaliśmy takie anime jak Stein’s;Gate, Clannad czy Higurashi. Dzięki tej prelekcji dowiesz się czym są te gry i jak przebiegała ich historia. Opowiem też o tym w które z dostępnych tytułów warto zagrać.

Mistrz Seller, Kogel-Mogel, niedziela, 4:00

 
WAIFU EMBLEM

Czy tak się składa, że uwielbiasz gry taktyczne i RPG? Czy uwielbiasz urocze postacie i „pairingi”? A może po prostu znasz/grałeś w/kojarzysz serię FIRE EMBLEM? Jeśli odpowiedź na choćby jedno z tych pytań brzmi: „Tak”Zapraszam!

Consvl, Kogel-Mogel, niedziela, 1:00

 
WARSZTATY NARZĘDZI COSPLAYOWYCH

Zapraszam wszystkich chętnych na małe warsztaty cosplayowe. Pokażemy wam na nich jak obsługiwać i jak pracować z takimi urządzeniami jak multiszlifierki czy lutownice. Porozmawiamy również o soczewkach i o cosplayowym BHP.

Universal Shop, Rozlewnia Zalewajki, sobota, 13:00

 
WIEDZÓWKA POKEMON

Konkurs w którym w końcu przyda Ci się wiedzieć ile mocy ma Tackle, ile nóg posiada krowa czy jak ma na imię Brock.

Mroczuś, Shokugeki Room, niedziela, 11:00

 
WIEDZÓWKA SHOKUGEKI NO SOUMA

Zapraszam serdecznie tych, którzy chcą się pochwalić swoją wiedzą na temat przygód studentów z akademii Tootsuki i ich kulinarnych wyczynów. Cause we are still alive diamonds on the road!

Mayuki, Hell’s Kitchen, sobota, 13:00

 
WIEDZÓWKA YURI ON ICE

Yuri on Ice – chyba najgorętsza seria 2016 roku, z jakże mylącym tytułem. Jeśli wiesz, czego symbolem są złote obrączki, a odróżnienie lutza od flipa nie sprawia ci problemu – przyjdź na wiedzówkę i zmierz się z innymi!

Shizuru, Hell’s Kitchen, sobota, 15:00

 
WIEDZÓWKA BOKU DAKE GA INAI MACHI

Jak dobrze znasz serię „Erased”? Przyjdź i sprawdź swoją wiedzę! Pytania obejmują tylko anime, dlatego nie grożą Ci żadne spoilery z mangi.

Lui, Hell’s Kitchen, niedziela, 8:00

 
WIEDZÓWKA LIFE IS STRANGE

Co może wyniknąć z podlewania kwiatka? Ile tajemniczych butelek można znaleźć na wysypisku tylko po to, aby główna bohaterka sama się postrzeliła? Tych i innych rzeczy dowiesz się na naszej wiedzówce! Przyjdź i przetestuj swoją wiedzę.

Lui, Hell’s Kitchen, niedziela, 9:00

 
WII U – ŻYCIE I ŚMIERĆ

Po ponad czterech latach istnienia na rynku w końcu pojawił się następca konsoli Wii U. Jak ostatecznie wypadł ten eksperyment od Nintendo? Czy jest wart wydania nań pieniędzy? Zapraszam do dyskusji!

Shippo, 2137 Pro, niedziela, 12:00

 
WTF IS GAKI NO TSUKAI?

Zdarzało się Wam obejrzeć urywki „specyficznych” programów rozrywkowych prosto z Japonii? Na tym panelu poznacie obsadę show Downtown no Gaki no Tsukai ya Arahende!! oraz niektóre powtarzające się cykle, które tam można zobaczyć.

Yamny, Kogel-Mogel, niedziela, 9:00

 
WYJĄTKOWE PODEJŚCIE DO HORRORU – SERIAL MONONOKE

„Mononoke” to oryginalny horror w klimacie fantasy, cechuje się osobliwą kreską oraz wyjątkowym sposobem budowania napięcia i opowiadania historii. Moim celem będzie zachęcić osoby, które nie znają tytułu do doświadczenia go a wtajemniczonym przypomnieć o niesamowitym doświadczeniu i otworzyć oczy na nowy sposób dotknięcia Mononoke – naukowy sposób. Zamierzam przeanalizować styl anime, który sprawia, że czujemy niepokój oglądając te kolorowe obrazy. Gwarantuję analityczne podejście poparte wiedzą z zakresu psychologii i sporo humoru – będzie potrzebny, żeby zasnąć spokojnie w nocy po takim temacie.

Toriman, Kogel-Mogel, sobota, 11:00

 
ZAKRYWANY KONKURS GROWY

Typowe rozpoznawanie gier po obrazku, ale z jednym małym haczykiem. Obrazek jest zasłoniony przez kwadraty i to my decydujemy które odkryć. Im więcej jednak zostanie odkryte, tym mniejsza nagroda punktowa. Zapraszam na konkurs na którym to ty decydujesz czy chcesz polować na elementy interfejsu, czy może na środek screena.

Toshi, Hell’s Kitchen, niedziela, 4:00

 
ZAWÓD COSPLAYER – ZA I PRZECIW

Panel poświęcony zjawisku rozwijania cosplayu jako sposobu na zarabiania na życie.

Lola, Rozlewnia Zalewajki, sobota, 11:00

 
Atrakcje muzyczne:
TURNIEJ POLSKICH PIOSENEK

UltraStar, sobota, 16:00

 
INDYWIDUALNY TURNIEJ

UltraStar, sobota, 20:00

 
TURNIEJ PIOSENEK WSCHODNIO-AZJATYCKICH

UltraStar, niedziela 11:00

 
TURNIEJ DDR

DDR, sobota, 17:00

Rezerwacje: tanzaku.pl/index.php?pid=6
Wystawcy – tanzaku.pl/index.php?pid=31
Helperzy – tanzaku.pl/index.php?pid=17
Regulamin- tanzaku.pl/index.php?pid=7
Atrakcje- tanzaku.pl/index.php?pid=30

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
firestarter
Sylwester 2012 – Łódź Loves Mondays
kontaktlodz
Festiwal Kontakt 2017 – informacje
plakat_XVII_MTR
XVII Międzynarodowy Turniej Rycerski w Łęczycy

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*