W niedzielę, 2 lutego o godz. 20 w TU wystąpi Ugla. Wstęp – 20 zł.

Ugla to kwartet grający muzykę z pogranicza snu i baśni, kreujący dźwiękiem niezwykłe, oniryczne przestrzenie. Ich muzyka to opowieść przenosząca w krainę liści, mchu i lasu, wypełniona narracją pełną symbolicznych znaczeń, wyrastających z przeżywania osobistego, kobiecego doświadczenia. W warstwie brzmieniowej inspirują się muzyką ludową różnych kultur, łącząc tradycję pieśniarską z elektroniką i awangardowym eksperymentem. Zespół wykorzystuje akustyczne instrumenty, łącząc transową energię z delikatnością. Kompozycje bazują na technice live loopingu – zapętlania, przetwarzania i nakładania na siebie kolejnych warstw prostych motywów. Eksperymentują z barwą instrumentów, wykorzystując efekty, a formy ich utworów pozostają otwarte na improwizacje. Autorką muzyki i tekstów jest Magdalena Sowull – wokalistka i klarnecistka, laureatka 47. Festiwalu FAMA 2017 w kategorii Wokaliści.

W kwietniu 2018 roku zespół został wybrany do finałowej trójki wykonawców w konkursie Firestone Headliners of Tomorrow. Zagrali koncerty m.in. na Halfway Festival w Białymstoku, 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Laureaci III nagrody na Festiwalu Impresje Artystyczne Śpiewające Obrazy w Mrągowie, a także 48. Festiwalu FAMA 2018 w Świnoujściu, gdzie otrzymali nagrodę im.Andrzeja Jakóbca w kategorii Muzyka. W 2019 roku wydali samodzielnie debiutancki album LINIENIE.

Ugla gra w składzie:
Magdalena Sowul – śpiew, klarnet, OP-1, kalimba, looper
Sebastian Świąder – skrzypce, efekty
Maciej Wróbel – perkusja
Michał Mościcki – kontrabas

Koncert wzbogacają niezwykłe wręcz, robione w czasie rzeczywistym, wizuale Zosi. Do tworzenia ich Zosia wykorzystuje głownie naturę i niesamowity talent połączony z ogromną wrażliwością, co zresztą charakteryzuje cały zespół.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
logo_Kubryk_2014
Kubryk 2014 – informacje
curlyheads
Curly Heads w Scenografii
inauguracja_festiwalu_20121208_1544039204
Jazzkuła w Domu Literatury

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*