Udany tydzień dla łódzkich curlerów

Początek marca obfitował w sukcesy łódzkich curlerów. Łodzianki okazały się najlepsze w rozgrywkach Polskiej Ligi Curlingu kobiet, a młodzi zawodnicy przywieźli medale we wszystkich kolorach z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży!

W niedzielę 6 marca zakończyły się rozgrywki Polskiej Ligi Curlingu w kategorii drużyn kobiecych. Bezkonkurencyjna okazała się w nich drużyna POS Łódź w składzie Zuzanna Rybicka (skip), Karolina Startek, Aneta Lipińska, Magdalena Włodarczyk i Adela Walczak. Łodzianki wygrały 5 z 6 meczów ligowych i w klasyfikacji końcowej wyprzedziły drugą drużynę POS-u, dowodzoną przez Martę Szeligę-Frynię. – Wszystkie mecze były na dobrym poziomie, były ciekawe i bardzo wyrównane, wszystko rozstrzygało się w ostatnich kamieniach. Nasze przeciwniczki grały naprawdę dobrze, więc zwycięstwo tym bardziej nas cieszy – mówi Zuzanna Rybicka, kapitan zwycięskiej drużyny. – Jestem naprawdę dumna z mojej drużyny, z naszego występu i z wywalczonego złota.

W poprzednim tygodniu w Świdnicy rozegrano natomiast Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w curlingu. Juniorzy młodsi Polskiej Organizacji Sportowej zdominowali rywalizację drużyn chłopców, w której zajęli dwa pierwsze miejsca. Złoto przypadło Kacprowi Dyderskiemu, Szymonowi Figatowskiemu i Kamilowi Talleux, którzy w finale pokonali 4:3 kolegów klubowych Antoniego Frynię, Kacpra Muchę, Bartłomieja Mosiołka i Jana Witkowskiego. W rywalizacji dziewcząt łodzi przypadł natomiast brąz (skip Ludmiła Janczar). Łódzki dorobek medalowy został uzupełniony przez Monikę Kozerę i Szymona Figatowskiego, którzy zajęli trzecie miejsce w rywalizacji par mieszanych. – Cztery medale, zwycięstwo w klasyfikacji klubowej i wojewódzkiej odzwierciedla pozycję Łodzi jako czołowego ośrodka szkolenia młodzieży w curlingu – przyznaje Łukasz Jaczar, trener juniorów POS-u. – Systematyczna praca obejmująca wszystkie kategorie wiekowe przynosi efekty sportowe i mnóstwo satysfakcji. Utalentowana młodzież, zaangażowani trenerzy, wsparcie rodziców, znakomite warunki treningowe i konsekwentna polityka klubu musi przekładać się na sukcesy – dodaje.


Klasyfikacja Polskiej Ligi Curlingu Kobiet:
1. POS Łódź (skip Zuzanna Rybicka)
2. POS Łódź (skip Marta Szeliga-Frynia)
3. AZS Gliwice (skip Ewa Nogły)
4. MCC Warszawa (skip Agnieszka Schröder)

Klasyfikacja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży drużyn chłopców:
1. POS Łódź (skip Kacper Dyderski)
2. POS Łódź (skip Antoni Frynia)
3. KS Warszowice (skip Kamil Rokita)

Klasyfikacja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży drużyn dziewcząt:
1. Gdańsk CC (skip Jagoda Ejsmont)
2. KS Warszowice (skip Magdalena Herman)
3. POS Łódź (skip Ludmiła Janczar)

Klasyfikacja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży par mieszanych:
1. KS Warszowice (Herman/Musioł)
2. KS Warszowice (Frysz/Rokita)
3. POS Łódź (Kozera/Figatowski)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *