a_Sliwinska_Katarzyna_Wojcik_Joanna_Waryszak_Zuzanna_Rybicka_2Mimo wielu przeciwności jakie w tym sezonie napotykali na swojej drodze zawodnicy uprawiający curling w Łodzi (przeznaczenie wywalczonych przez curlerów pieniędzy na inne sekcje oraz w efekcie zaprzestanie szkolenia w AZS Łódź, brak wsparcia ze środków publicznych, nieudolne władze polskiego związku, kłopoty sprzętowe i obiektowe) bieżący sezon zakończył się bardzo udanie.

W rozegranych w miniony weekend w Cieszynie finałach Mistrzostw Polski drużyna juniorek (do lat 21) reprezentująca nowoutworzony m.in. przez curlerów klub POS Łódź zdobyła srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski. Łódzkie curlerki w składzie Magdalena Kołodziej (skip), Zuzanna Śliwińska, Marta Anna Walczak, Aleksandra Przybyt i Katarzyna Wójcik wygrały wszystkie spotkania pierwszej rundy, przegrywając dopiero w ścisłym finale z AZS Gliwice 5-13. Trenerką drużyny jest Zuzanna Rybicka. Był to oczywiście pierwszy medal dla nowego klubu, ale w kategoriach juniorskich łódzcy curlerzy i curlerki zdobywają medale nieprzerwanie od 2008 roku.

Natomiast bardzo niewiele brakowało aby Łódź po ośmiu latach treningów w AZSie zdobyła medal w curlingu seniorów. Wczoraj łodzianki (skip Zuzanna Rybicka) zdobyły upragniony brązowy medal (po zwycięstwie z RKC Ruda Śląska 8-7), szkoda jedynie że od kilku tygodni reprezentują AZS UW Warszawa gdzie łódzkie studentki znalazły lepsze warunki do uprawiania sportu.

Sekcja curlingu Polskiej Organizacji Sportowej liczy około trzydziestu osób. Organizatorzy zapraszają na treningi na lodowisku Retkinia oraz na torze w Bełchatowie. Spotkanie odbywają się dla młodzieży z roczników 1994-2000 oraz osób dorosłych. Treningi rozpoczną się w październiku. W listopadzie największym wydarzeniem curlingowym w naszym regionie będzie III turniej curlingowy o Puchar Starostry Bełchatowskiego (23-25 listopada).

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Sukces łódzkich juniorów w Central Junior Curling Tour Łódź Grand Prix 2022
Sobolowa_1
Basen przy Sobolowej (wizualizacja)
Turniej WCT MD Łódź w curlingu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*