Port_Lodz_Strefa_nowych_technologii_6W Porcie Łódź od kilku dni możemy oglądać i poznawać interaktywną wystawę, która prezentuje najnowsze rozwiązania technologiczne. Niezwykłe urządzenia to wynalazki, które już dzisiaj zmieniają i ulepszają nasz świat. Dzięki „Strefie nowych technologii” możemy zapoznać z nimi dzieci i młodzież, którzy w przyszłości będą korzystać z tego typu urządzeń w codziennym życiu i w pracy.

„Strefa nowych technologii” to wystawa, która zainteresuje każdego – małego i dużego. Obecne w Porcie Łódź nowoczesne i unikalne urządzenia, można nie tylko obejrzeć, ale też przetestować. Dzięki temu wystawa angażuje i bawi nie tylko najmłodszych odwiedzających, a także uczy jak ważną rolę odgrywa technologia i jak zmienia nasze życie. W strefie cały czas obecni są animatorzy, którzy pokazują i tłumaczą zasady działania urządzeń oraz dbają o bezpieczeństwo zwiedzających.

Dodatkowo w ramach wystawy „Strefa nowych technologii”, przedszkola i szkoły mogą wziąć udział w interaktywnych zajęciach, dopasowanych do poziomu nauczania i wieku dzieci. Wcześniejsze zapisy umożliwią maluchom i młodzieży podróż po nowych technologiach w komfortowych warunkach oraz pod opieką animatora. Wizyta w „Strefie nowych technologii” przybliży im zagadnienia innowacji i zaawansowanych rozwiązań technicznych, których nie sposób pokazać za pomocą podręcznika.

W „Strefie nowych technologii” znalazło się 6 stanowisk interaktywnych, a wśród nich drukarka 3D, która materializuje dowolne kształty narysowane w komputerze, okulary, które pozwalają patrzeć na rzeczywistość w perspektywie 3D, metoda sterowania komputerem bez dotyku czy urządzenie usprawniające grę w gry planszowe na tablecie. 

Wystawa „Strefa nowych technologii” w Porcie Łódź jest czynna codziennie, do 30 kwietnia, w godzinach pracy centrum. Niezwykłe urządzenia stanęły w lokalu obok sklepu RTV EURO AGD. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
XXVI Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych (foto)
22. Targi Film Video Foto (foto)
IMG_5872
Kiermasz na ulicy Piotrkowskiej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*