W tym roku szkolnym uczniowie z łódzkich podstawówek i przedszkoli zagrali aż 26 tysięcy razy w grę EkoEksperymentarium, pogłębiając swoją wiedzę o ekologii i ucząc się jak dbać o środowisko na co dzień.

 

EkoEksperymentarium – atrakcyjny program dla uczniów i nauczycieli

EkoEksperymentarium.pl to bogaty program edukacyjny, z którego chętnie korzystają nauczyciele z całej Polski. Na ten bezpłatny projekt składa się pakiet materiałów uatrakcyjniających lekcje oraz cała seria gier przeglądarkowych o ekologii w domu. W całym kraju gra cieszy się ogromną popularnością i od września zanotowała ponad półtora miliona odsłon.

 

– Docieramy do coraz większej grupy uczniów szkół podstawowych i przedszkoli, co bardzo cieszy, ale też pokazuje jak ważna i potrzebna jest teraz rzetelna wiedza o klimacie. W grze EkoEksperymentarium radzimy jak na co dzień dbać o środowisko i jak bez trudu zmieniać nawyki na bardziej “eko”. Nasz wirtualny dom składa się już z czterech pokoi: kuchni, łazienki, pokoju dziecka i salonu, w których za pomocą gier i zadań uczymy dzieciaki m.in. jak oszczędzać wodę, prąd, jak robić ekologiczne zakupy, a także tłumaczymy czym jest “ślad węglowy”. Zachęcamy ich również do aktywności na świeżym powietrzu, podpowiadając co można robić będąc w lesie, co może się przydać szczególnie teraz, podczas letnich wypadów za miasto – mówi Małgosia Żmijska z kolektywu Mamy Projekt.

 

– W naszej pracy dużo uwagi poświęcamy edukacji ekologicznej. Zależy nam, aby już od najmłodszych lat dzieci rozwijały właściwe proekologiczne zachowania: umiały prawidłowo segregować odpady, miały nawyk oszczędzania wody oraz energii, a także były uważne podczas wspólnie dokonywanych z rodzicami zakupów, jak i przejawiały wrażliwość na otaczającą nas przyrodę. Cieszę się, że gra EkoEksperymentarium zyskuje na popularności. Dzięki niej najmłodsi nabywają dobre proekologiczne wzorce, które mogą przekazywać swojemu najbliższemu otoczeniu. Każda młoda, uważna osoba dbająca o przyrodę, tworzy lepszą przyszłość dla kolejnych pokoleń  – podkreśla minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

 

EkoEksperymentarium – bezpłatna gra dostępna dla wszystkich

EkoEksperymentarium jest dostępne dla wszystkich bezpłatnie, więc każdy kto chce sprawdzić lub pogłębić swoją wiedzę o ochronie Planety może wejść na stronę www.ekoeksperymentarium.pl i podjąć się eko misji. Twórcy zapraszają nie tylko edukatorów, ale też całe rodziny, które w okresie wakacyjnym mogą sprawdzić wspólnie co zrobić, żeby nie szkodzić środowisku.

 

EkoEksperymentarium to program przygotowany z dbałością o najwyższą jakość przekazywanych dzieciom informacji. Opiekę merytoryczną i patronat nad projektem sprawuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ekoeksperymentarium on-line rozwija się również dzięki wsparciu Partnerów projektu: Interseroh, Kärcher, Fundacji Lafarge WSPÓLNIE, Lidl Polska, Raben i Velux – firm, które od lat działają na rzecz środowiska, a wspólnie z EkoEksperymentarium chcą pomóc dzieciakom zrozumieć, co dzieje się z klimatem i jak możemy dbać o Planetę.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Zabytkowy park na cmentarzu żydowskim w Łodzi odzyska blask (foto)
zalacznik_nr_11
Ruszyła rejestracja na X Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2017
paradaa3
Parada Zmysłów Teatru A3 (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*