DSC_2501_DxODo krajowych eliminacji Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy TVP Kultura, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Muzyki i Tańca zakwalifikowały dziesięciu tancerzy na podstawie ich dotychczasowych osiągnięć artystycznych.

O tytuł reprezentanta Polski na międzynarodowym finale Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy walczyć będzie m.in. uczeń klasy VII Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella Mariusz Morawski.

W tygodniu poprzedzającym finał(16-20 marca) tancerze przebywają na zgrupowaniu w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „MAZOWSZE” im. Tadeusza Sygietyńskiego.

22 marca 2015 roku o godzinie 20.00 TVP Kultura pokaże polskie eliminacje do Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy.Każdy z 10 tancerzy wykona 1,5-minutowy solowy układ choreograficzny oraz wspólnie układ grupowy, przygotowany przez Jacka Przybyłowicza – tancerza, choreografa, pedagoga baletu. Europejski finał odbędzie się w czeskim Pilznie (Czechy) Europejskiej Stolicy Kultury 2015 – 19 czerwca 2015 roku.

Konkurs Eurowizji dla Młodych Tancerzy to jedno z najbardziej prestiżowych międzynarodowych wydarzeń tanecznych, które odbywa się od 30 lat, a Polska była jego organizatorem trzykrotnie (1997 r. – w Teatrze Muzycznym w Gdyni, 2005 r. – w warszawskim Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, 2013 r. – w Operze Bałtyckiej i Bałtyckim Teatrze Tańca w Gdańsku).

Mariusz Morawski – uczeń VII klasy szkoły baletowej (I klasy liceum) – najważniejsze sukcesy i stypendia

1) W kwietniu 2014 roku wystąpił w koncercie młodych talentów organizowanym w ramach XIII Międzynarodowego Dance Open Ballet Festiwal w St. Petersburgu – Rosja.
2) III miejsce za choreografię „Choice”- Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny dla uczniów szkół baletowych w Bytomiu – 2014 rok
3) stypendysta Marszałka Województwa Łódzkiego – 2014 rok
4) stypendysta Fundacji Balet w Szczecinie – rok szkolny 2013/2014; podczas Międzynarodowego Konkursu „Złote pointy 2013” w Szczecinie Mariusz Morawski oprócz stypendium artystycznego otrzymał nagrodę specjalną – miesięczne warsztaty taneczne na Florydzie w USA. Nagrodę ufundował członek Jury konkursu Vladimir Issaev – dyrektor artystyczny Arts Ballet Theatre of Florida.
5) stypendysta Fundacji Na Rzecz dzieci Uzdolnionych – rok szkolny 2013/2014
6) stypendysta „Viva” Fundacji Przyjaciółka – 2013 rok
7) II miejsce w kategorii tańca klasycznego w grupie młodszej chłopców – XVIII Ogólnopolski Konkurs Tańca im. W. Wiesiołłowskiego w Gdańsku – 2013 rok

Obecnie przygotowuje się do udziału w XIX Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. W. Wiesiołłowskiego w Gdańsku, który odbywa się co dwa lata.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
villas
Melancholia/Violetta Villas w Teatrze Nowym
slubdoskonaly
Ślub doskonały w Teatrze Muzycznym
Premiery teatralne – wrzesień 2020

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*